Vampire The Masquerade Hakkında
Ormagöden
Üye
Tamam, teşekkürler.
NurkemC
Üye
6 yıl LEVEL, Oyungezer'i de çıktığı ayı saymazsak 2. ayından beri takip ederim ama sırf şu saçma iddiaya cevap verebilmek için üyelik aldım: "NWoD > OWoD" zira bu ifadeyi görünce nevrim döndü, medeni olarak insan gibi cevap vermek için önce sakinleşmem gerekti.

Ben 5 yıldır Old World of Darkness oynuyorum ve oynatıyorum. Hakkında okuduğum oyun kitabı (first edition + revised) ve OWoD temalı roman sayısı 3 rakamlı sayılarla ifade edilebilir, Mark Reign Hagen'la tanıştım (Lion's Rampart'ın kurucusu ve White Wolf firmasının eski ortağı ve Vampire: the Masquerade'ın yaratıcısı), Phil Brucato'yla tanıştım (Mage: the Ascension'ın yaratıcısı). Hiç bir zaman OWoD'da yazacak şey tıkanmadı, Mark sadece daha fazla bu aptal insanlarla uğraşmak istemediği için işi bıraktı. O gidince de onun yerini doldurabilecek zeka ve yaratıcılık seviyesinde kimse kalmadığı için Gehenna'yı getirmek ZORUNDA KALDILAR 2004 yılında. Ayrıca eski olmasının imkanı yok teknik olarak Vampire temalı en son çıkan White Wolf imzalı core rulebook 20th Year Anniversary 2011 yılında çıktı. Yani NWoD'un sisteminden daha güncel bir sisteme sahip teknik açıdan.

White Wolf her zaman StoryTeller'ları yaratıcılığa itti ve çoğu zaman olabilecek en çok boşluğu bıraktılar. Çünkü bizim doldurmamızı, DnD gibi "aaa bak burda böyle yazıyo böyle olmak zorundaymış" dememizi değil evrenimiz olarak benimsememizi istediler. Bu OWoD'da da böyle oldu NWoD'da da böyle. NWoD'un da kitaplarını okudum ve açıkçası Werewolf güzel bile olmuş ama sanki her şeyin en iyisini biliyormuş gibi ahkam kesmek direkt WoD oyuncularının adını kirletmek demektir.

Son sözüm olarak: Biz vampirin harman olduğu yerden geliyoruz gardaş, maymun değil.
discussioncontroller