Kurtadam-Terkedilmiş Han-Kötüler Kazandı!
XFire1994
Üye
[center]Kurallar:[/center]
1) Katılan oyuncuların rolleri kurayla belirlenecek ve bu roller sıkıştırılmış metin belgeleri hâlinde (aynı isimlerle) sahiplerine mail yolu ile iletilecektir. Hiç kimse bir diğerinin rolünden haberdar olmayacaktır.

Not: Metin belgesi hâlinde yollamanın amacı; özel mesaj kutusunu ekran görüntüsü ile başkalarına gösterip, rolünü ifşa etmelerine engel olmaktır.

2) Oyun günler(turlar) hâlinde ilerlemektedir. Özetle şöyle;

a) Turun bitiş zamanı olarak bir gün sonu belirlenir (Örneğin Çarşamba 22:30). Genellikle turlar, gerçek zamanda iki gün sürer.

b) Oyuncular bu başlıkta kimi linç etmeleri gerektiğini tartışırlarken, özel rolü olanlar oyun yöneticisine (bana) komutlarını gizlice (tercihen özel mesaj ile) iletirler.

c) Tüm oyuncular oyun başlığında linç oylarını atarlar(Örneğin Linç: xxxx şeklinde). Linç oyu tur başına sadece 1 kez, Vazgeç:xxxx şeklinde değiştirilebilir. Eğer linç oylarını atamayan oyuncular olursa oylamada çıkan sonuç ile birlikte oy vermeyenler de linç edilir. (Sessiz kalamama kuralı)

Önemli: Bu oyuna katılacak arkadaşlar mümkünse iki günde bir foruma bakma imkânı olan ve uzun yorumları sıkılmadan okuyabilecek kişiler olsun.

d) Gün sonuna gelindiğinde oylamada en fazla oyu almış olan oyuncu linç edilir ve oyundan elenir. Eğer oylar 2 ya da 3 kişi arasından paylaşılmışsa hepsi birden linç edilir. (Simultane linç kuralı)

e) Gün sonunda kurtadamların öldürmek için seçtiği oyuncu da açıklanacak ve bu oyuncu da elenecektir.

3) Oyunu dışarıya taşırmadan (Özel mesaj ve MSN, IRC vb programlar), her türlü yaratıcılığı kullanın. Amaç konunun devam etmesi ve genel olarak her oyuncunun oyuna bağlanabilmesi olsun. İster rol yaparak oynayın, ister oyunun gidişatı ile ilgili analizler yapın, ister komplolar kurun. Oyunu renklendirecek her şey kabuldur.

4) Oynamayan arkadaşlar ve oyundan çıkmış arkadaşlar başlığa mesajlarını renkli yazmak zorundadır. Bu mesajlarında oyunla ilgili analizler yapmak yasaktır. Ayrıyeten, oyundan çıkan oyuncuların oyun hakkında MSN aracılığıyla veyahut başka bir şekilde görüş belirtmeleri veya oyuna herhangi bir katkıda bulunmaları yasaktır.

[center]Roller:[/center]
Sivil: Sıradan insan. Linç eder.

Kurtadam: Kötülerin elebaşı. Diğer kurtadamları oyunun başında öğrenir ve onlarla birlikte her tur öldürmek için birisini seçerler.

Hain: Kötülerin tarafında bir köylüdür. Oyunun başında diğer kurtadamların kimliğini öğrenir. Her tür istediği bir kişinin kimliğini öğrenir.

Kahin: Görü yeteneğine sahiptir. Her tur istediği bir oyuncunun kimliğini öğrenir.

Koruyucu Melek: Özel güçleri ile hayat kurtarabilir. Her gün korumak için birisini seçer ve bu kişiyi oyun yönetcisine bildirir. O kişi o gün kurtların saldırısına uğrarsa ölmez. İyilerin tarafındadır. Aynı kişiyi art arda iki gün ve kendisini koruyamaz. Haini korursa baş melek olma şansını kaybeder.

Baş Melek: Meleğin başarılı bir koruma yapması ile kazandığı sıfattır. Melekten farklı olarak bir kereliğine istediği bir kişiyi kutsama hakkı vardır.

Avcı: Bir altıpatları ve 2 kurşunu vardır. 2 kere birisini öldürme hakkı vardır. İki hakkında da iyi karakter öldürürse intihar eder.

Kutsanmış: Baş Melek tarafından kutsanmış olan köylüdür. Kurtadamlar onu öldürürlerse 1 tur boyunca kimseyi öldüremezler.

Oyuncular:

Amenquiver - Hain
bodo - Kutsanmış Avcı
Relentless - Kurtadam
Xaciall - Kahin
gduman94
Quendarth
Aven
littlemilkgirl - Baş Melek
Jon Irenicus
Audiodragon - Sivil
AK_Lampard - Sivil
Lunod
Marked One - Kurtadam
Neoxolmis - Sivil
Holyboly - Sivil

Hadi bakalım.
Amenquiver
Mod
Varım.
bodo
Üye
Ben de oynarım fakat iyiler aşırı güçlü olmuş. Avcının 2 kurşunu, kutsanmış ölünce 2 tur kimsenin yenmemesi, kahinin kutsama özelliği. Teheeey!
Amenquiver
Mod
Hani , avcı ve kutsanmış dengesiz olmuş bence de evet.
XFire1994
Üye
Öyleyse kutsanmışın etkisini 1 tura indireyim. Zaten oyuncu sayısına göre rollerin bazıları kaldırılabilir. Ama avcının kurşun sayısını indirmeyi düşünmüyorum
RelentlessRelentless
Üye
Bence Kahin'e değil de onu Baş Melek olmayı başarırsa biri ona ver ve geri 2 yap.

Beni de yaz ayrıca.
Marked One
Üye
Kutsanma olayı olmayıp, dengelensin diye cadı koyulabilir oyuna. Şu durumda iyiler çok güçlü olmuş bence de.
XFire1994
Üye
Cadının rolünü haine verdim zaten, tek başına hain rolü epey anlamsız geliyor çünkü.
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
RelentlessRelentless
Üye
Neyin sesi o :D
gduman94gduman94
Üye
Şimdi yazdığım şey yüzünden bazı şahıslar tarafından ayar yiyicem ama yinede söylüyorum.

Yer varsa ben de oynayabilirmiyim?
discussioncontroller