Resident Evil
FireMcFireMc
Üye
Resident Evil ile ilgili düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

Serinin oyunları;

Resident Evil
Resident Evil 2
Resident Evil 3: Nemesis
Resident Evil: Survivor(Asia Only)
Resident Evil 4
Silencer
Üye
Resident Evil hayranıyımdır.Re için Game Cube getirtmistim Amerika'dan hemde o zamanlarda resmi olarak degildi ülkemizde toplasan Türkiye'de 10 kiside belki vardı yada yoktu.

Arkadasım ana senaryo oyunlarında eksik yazmızsın.Re Remake ve Re Zero oyunları var birde hatta Remake için en korkutucu oyun ve en iyi grafikli oyun diyebilirim Re'ler arasında hatta oyun dünyasında en iyi grafikli oyunlardan biri.

Resident Evil 5'de 2008 gibi geliyor insallah.Oyunda ana karakter Chris Redfield olucak.Oyunda hava sartları ve mekanın karanlık yada aydınlık olması bile oynanısı etkiliyecek.Jun Takeuchi gercektende süper is cıkarıyor Mikami'den baya birsey kapmıs cırak.
FireMcFireMc
Üye
Resident Evil 5'te artık africa'da olacağımız kesinleşti gibi. O zombiler ne hırçındır öyle. İşimiz çok daha zor olacak.
SergJinn
Üye
2. oyunda R.P.D. binasına girer girmez çalan müziği unutamam.
Bu arada RE 4 her ne kadar güzel olsa da o bilindik Resident Evil ruhundan uzaklaştığı için pek beğenmedim. Yani o ruhu koruyarak yeni birşeyler yaratsalardı keşke. Resident Evil 4' ün ilk yapılan ve iptal edilen versiyonundan videolarda korku havası daha baskın. Keşke hiç iptal etmeselerdi. İnşallah 5. oyun bir nebze olsun o eski havayı yakalar.
Laçin
Üye
iptal edilen oyunda  hayaletler vardı ve buda  re ruhuna aykırı ben vodoo ya bile karşı çıkarken büyü olursa bide bidaha re ye elimi sürmem
Misafir
Beni en çok 3. oyun etkilemiştir.Çok korkmama rağmen çok severim Nemesis i.Jill e aşık olma noktasına gelmiştim.Neyse, ben PS2 ye bir 'Remake' bekliyorum Capcom dan.3. oyunu Ps2de oynamayı çok istiyorum.
SoaK
Üye
Resident Evil serisindeki oyunlar çok severek oynadığım oyunlardır fakat ilk oyunun bir bölümünü küçük yaşta gece tek başıma oynadığım için zihnimde bayağı korku dolu bir iz bırakmıştı ;D
maelstromb
Üye
Pehey.. zamanında böyle tırsa tırsa oynadığım 2. oyun :D Çok zevklidir aslında Resident Evil.. En çok 2. sini beğenmiştim ben.. 3'te çok güzeldi gerçi.. Code Veronica'nında ayrı bir yeri vardı bende.. Hele PS2'de online Outbreak çıkarındıklarında çok sevinmiştim ancak.. oyun fazla dandik çıkmıştı. >__>
lewo_milla
Üye
Hayatımın oyunudur, uğruna siteler açıp dururum. Serinin oyunları

Resident Evil Zero
Resident Evil 1
Resident Evil 2
Resident Evil 3
Resident Evil 4
Resident Evil Code Veronica X

ve yeni gelecek olan
Resident Evil 5.

Bunlar ana senaryo oyunları. Bunun dışında yan senaryo olarak çeşitli platformlara çıkan;

Resident Evil Outbreak
Resident Evil Outbreak File 2
Resident Evil Dead Aim
Resident Evil Gun Survivor 1-2
Resident Evil Deadly Silence
Resident Evil Gaiden ve wii için çıkacak olan
Resident Evil Umbrella Chronicles.

Bu oyunnun bütün serilerini bitirdim ana senaryo dahili Zero hariç sadece. onuda bir şekilde bitireceğim. Resident Evil Outbreak 1-2 de bitti vede gun survivorlarda. Dead aim'i pek beğenmediğim için bitiremedim... takıldığınız vsç. herşeyde

http://www.smf123.net/s1/lewwo89/
forumunda vede www.lewent89.blogcu.com adreslerinde yardımcı olurum. tabi modluk yaptığım(Mk ve Psturk'tede) yarımcı oluyorum. Bu oyunu gördümmü mesajlarımda uzun oluyor. neyse kalın sağlıcakla...
AK_LampardAK_Lampard
Üye
vay be!re fanı dediğin senin gibi olmalı lewo :evet:
PISLIXPISLIX
Üye
Ben de Biohazard4 ü yutupta gördüğüm Machinima videoları (Stupid MF, Vicinity of Obscenity) sayesinde oynadım. Bayaa keyif aldım.

Özellikle video oynarken reflex olarak aniden tuşlara basmanı istemesi. Bir an dalgınsan kesin ölmen (videoda bi de). Çok orijinal bi fikir.

Bazen de nedensiz yere ölmen. Gölün kenarındaki balığı kim hatırlamaz:D
discussioncontroller