Büyük Orta Dünya - Harita
AdramelechAdramelech
Üye
Bu gece sana çalışıyorum Relent. Bak bütün sorularına cevap bulacaksın şimdi. Küçük çaplı aydınlanmaya hazır ol.

sen mi yaptın la bunu, ben bunu netten buldun sandıydım.
nasıl yaptın?
daha önce hiç bütün haritayı görmemiştim nereden buldun?

Kimdi o, "Bana yeteri kadar uzun boş zaman verin size dünyayı kaldırayım" diyen. Yok böyle değildi o. Neyse. Photoshop + Kahve + 30'a yakın saat + TreeThing adlı bir program ile yaptım. Deneme yanılma yoluyla yaptığım için bu kadar uzun sürdü, yoksa 4-5 saatte bitirilebilecek bir harita, tekniği kapmış durumdayım.

Ps'de harita yapmak için temel yetenekler var, renkleri de bir haritadan alıp deneye deneye yapınca böyle bir şeyler çıkıyor. Zor kısmı hepsini bir bütün olarak göstermek, onu da gölgelendirerek hallettim biraz.

Çok ps işi görmüş ve uğraşan kişiler hataları fark edecektir rahatça, acemi işi bazı noktalar hala. (:

Edit: Atlas of Middle Earth, Orta Dünya FRPleri ve diğer Fan haritalarından topladım derledim bu büyüklüğü. Tabi lore'u yamultmadan. (: Büyük ihtimalle tüm orta dünya budur, yani Tolkien'in yazdıklarına en yakın harita bu şekilde oluyor.

nasıl yapıcaz

MSN, forum vesaire... Bulunur bir yol. O dert değil. (:

Ayrıca herkese teşekkürler. İnsanlar böyle diyince gidip isimleri bugün bitiresi geliyor insanın. d:

Büdüt: Google Wave Kullanan bir Strateji Tarzı frp oyunu çalışmam vardı, bu haritayı koyunca çok güzel oldu. http://wave.avernianshades.com/ode.html
RelentlessRelentless
Üye
dağlar güzel olmuş da ağaçlar büyük versiyonda pek ağaç gibi durmuyor ama dağlar çok güzel
severim böyle şeyleri :D
RelentlessRelentless
Üye
Ee oynamıcaz mı :( Azdırdınız beni sonra bırakıp gittiniz :/
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
FRP mi? Orta Dünya hem de? Varım ben!
SnakeSnake
Üye
ya şu seviye dergisinde LOTR TCG isimli bi kart oyunundan bahsetmişler. buradaki sitemi apartabiliriz belki. (sistemi inclemedim, tamamen farazi konuşuyorum.) dergide yazdığına göre epey zevkli ve yaratıcı bir sistem kullanıyor. ilginizi çekerse özet geçerim yine buraya.
hadicanımoradan
Üye
@Adramelech

Elimde bu var umarım yardımcı olur.

image
PLANESWALKERPLANESWALKER
Üye
Eline sağlık hocam
AdramelechAdramelech
Üye

@Adramelech

Elimde bu var umarım yardımcı olur.

image

Teşekkürler abi, ancak bu harita zaten mevcut elimde. Kaldı ki çok da über bir harita değil. :D Yinede teşekkürler. ^^
Rajaz
Üye
En son ölümsüz topraklar uçtuydu zaten, haritaya konmaması daha iyi. Daha çok merak ediyor insan. :D
hadicanımoradan
Üye
Bende sevinmiştim internette tam harita görünce hemen kaydetmiştim bilgisayara. Ne kadar doğrudur bilemem. Başlığı görünce aklıma ilk bu geldi zaten bende paylaştım. seninde eline sağlık :D Version 2'yi dört gözle bekliyorum.

Bu arada Orta Dünya FRP'si denmiş arka sayfalarda oynanacaksa bende katılmak isterim.
discussioncontroller