Kurtadam-Canlı Yayın-İyiler Kazandı(Şimdilik...)
XFire1994
Üye
[center]Kurallar:[/center]
1) Katılan oyuncuların rolleri kurayla belirlenecek ve bu roller sıkıştırılmış metin belgeleri hâlinde (aynı isimlerle) sahiplerine mail yolu ile iletilecektir. Hiç kimse bir diğerinin rolünden haberdar olmayacaktır.

Not: Metin belgesi hâlinde yollamanın amacı; özel mesaj kutusunu ekran görüntüsü ile başkalarına gösterip, rolünü ifşa etmelerine engel olmaktır.

2) Oyun günler(turlar) hâlinde ilerlemektedir. Özetle şöyle;

a) Turun bitiş zamanı olarak bir gün sonu belirlenir (Örneğin Çarşamba 22:30). Genellikle turlar, gerçek zamanda iki gün sürer.

b) Oyuncular bu başlıkta kimi linç etmeleri gerektiğini tartışırlarken, özel rolü olanlar oyun yöneticisine (bana) komutlarını gizlice (tercihen özel mesaj ile) iletirler.

c) Tüm oyuncular oyun başlığında linç oylarını atarlar(Örneğin Linç: xxxx şeklinde). Linç oyu tur başına sadece 1 kez, Vazgeç:xxxx şeklinde değiştirilebilir. Eğer linç oylarını atamayan oyuncular olursa oylamada çıkan sonuç ile birlikte oy vermeyenler de linç edilir. (Sessiz kalamama kuralı)

Önemli: Bu oyuna katılacak arkadaşlar mümkünse iki günde bir foruma bakma imkânı olan ve uzun yorumları sıkılmadan okuyabilecek kişiler olsun.

d) Gün sonuna gelindiğinde oylamada en fazla oyu almış olan oyuncu linç edilir ve oyundan elenir. Eğer oylar 2 ya da 3 kişi arasından paylaşılmışsa hepsi birden linç edilir. (Simultane linç kuralı)

e) Gün sonunda kurtadamların öldürmek için seçtiği oyuncu da açıklanacak ve bu oyuncu da elenecektir.

3) Oyunu dışarıya taşırmadan (Özel mesaj ve MSN, IRC vb programlar), her türlü yaratıcılığı kullanın. Amaç konunun devam etmesi ve genel olarak her oyuncunun oyuna bağlanabilmesi olsun. İster rol yaparak oynayın, ister oyunun gidişatı ile ilgili analizler yapın, ister komplolar kurun. Oyunu renklendirecek her şey kabuldur.

4) Oynamayan arkadaşlar ve oyundan çıkmış arkadaşlar başlığa mesajlarını renkli yazmak zorundadır. Bu mesajlarında oyunla ilgili analizler yapmak yasaktır. Ayrıyeten, oyundan çıkan oyuncuların oyun hakkında MSN aracılığıyla veyahut başka bir şekilde görüş belirtmeleri veya oyuna herhangi bir katkıda bulunmaları yasaktır.

[center]Roller[/center]

Kurtadam: Klasik kurtadam karakteri. Her tur öldürmek için birini seçerler. Oyunun başında hainin kimliğini öğrenirler.
Hain: Oyunun başında kurtadamların kimliğini öğrenir. Her tur istediği bir kişinin rolünü öğrenir.
Kahin: Her tur istediği bir kişinin rolünü öğrenir.
Melek: Her tur istediği bir kişiyi kurtadamların saldırısından korur. Üst üste 2 tur aynı kişiyi ve kendisini koruyamaz. Sadece başarılı koruma yaptığı kişiler ile iletişime geçme hakkı vardır.
Avcı: Silahı ve 2 kurşunu vurur. 2 hakkında da iyi karakter vurursa intihar eder. 2 hakkında da kötü karakter vurursa bir kötü karakterin kimliğini öğrenir.
Sivil: Klasik sivil karakteri. Linç eder.

stabilo
fighter
gduman94
relentless
nathaniel
quendarth
audiodragon
amenquiver
bodo
aven
jon irenicus
lunod
hadicanımoradan
stabilostabilo
Üye
Varım, yaz beni ama bilgisayardan girince bi ara ilk mesajı düzenleyip öncekiler gibi yap, kalmasın böyle. :)
Fighter
Üye
Ben de varım. :)
XFire1994
Üye
Hallederim ilk mesajı ya, bilgisayara geçebilsem bir =P
gduman94gduman94
Üye
ben de varım eğer sende kabul edersen.
RelentlessRelentless
Üye
Olur.
littlemilkgirl
Üye
yokum diyooooorrr! olmak isteyip olamıyorum canlarım. ama oyunu izliyor olucam. şimdiden bol şans herkese.
Nathaniel
Üye
Ben de katılırım.
QuendarthQuendarth
Mod
Varım.
stabilostabilo
Üye
Sup Wolves?
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
discussioncontroller