Blaxis Sizleri Dinliyor
Nyse
Üye

Zaten aynen öyle yaptığım bir sistem var ama ilginç bazı mesajlarda çalışmıyor şu anda.
Bakıyorum. Bknz: Resmin sağ tarafı.

/images/ogzonline/ss7.png

Bahsettiğim şeyin bu olmadığının kimse farkına varmamış sanırım, ama arada başka bir derdi belirtmiş oldum sanırım oda ilginç.

Benim söylediğim şey;

Örnek olarak steam forumlarına girerseniz en basitinden anlayacaksınız, söylemek istediğim şeyi. Alıntı tuşunun yanında ufak bir (") tuşu daha var ve buna bastığınız da yeni bir ekran gelmiyor sadece tuş aktif oluyor. Devamında başka mesajlarda da bu tuşa basarak onları da mesajınıza katmış oluyorsunuz. Son alıntılayacağınız mesajda "alıntı" tuşuna basınca önceden ekledikleriniz le beraber geliyor mesaj yazma ekranı. Bilmem anlatabildim mi?

Herkesin bildiği bir uygulama sanıyorum bu? Dediğim gibi en çabuk aklıma gelen yer steam forumları mesela, anlatamadıysam bi girin bakın, anlayacaksınız.

Evet buda çok güzel bir yöntem açıkçası, buda yapılabilir.

o dediğin çoklu alıntılama olayı ajax ile oluyor ancak bu foruma uygun mudur bilmiyorum. çünkü sistem kaynağını aşırı derece de zorlar diye düşünüyorum bu çoklu alıntılama olayı. Bence eldeki server ı lag a boğma birden çok mesaj yazman daha iyi olabilir.

Ac dervis'in söylediği gibi, javascript server taraflı olmadığı için forumda yavaşlama yapmaz.

Ben de takip edecem seni birazdan, bekle Nyse...

Öğlen mezgit tava, akşam fırında alabalık olarak, öğle ve akşam yemeğinde balık yedim.

Balık sevmeyen birisi olmama rağmen, "ne olsa yerim"ci olduğum için yedim ikisinide :cheer:
Üstünede bundan yedim ooh :cheer:
http://www.droetker.com.tr/dr.oetker-urunler/317/tatlilar/pudingler/duo-pudingler/duo-puding-cikolatali-cilekli.aspx
Jester Prince
Üye

çok merak ediyorum sinan abi dragon age II ye sen kaç puan verdin :)

Bitirmeye uğraşmadım açıkçası, 15. saatte Dragon Age 1'i baştan, tüm DLC'leri ve Awakening'le birlikte kurdum, oynuyorum. 8 ay sonra save'lerimi aktarıp Dragon Age 2'ye başlayınca kararımı söylerim, ama hatırlat :)

8 months later then :)

ve bence gayet güzel bir şey oldu bu soru cevap olayı. gerçi yorucu olmuştur belki ama forum için çok güzel bir karar :)
Nanosuit 2.0
Üye
Oyy, yeni gördüm ya.
1) Balıkesir'i bilmiyorum'da Edremit'e çok geç geliyor derginiz. 10'undan önce bulamıyoruz ailecek.
2) Saçma bir soru olacak ama, editörlük yapabilmek için bir üniversite falan bitirmek gerekiyor mu? Ya da Oyungezer'de çalışabilmek için?
3) Aklımda birşey var ama yazmayacağım sanırım.
4) Minecraft incelemesi istiyoruz!

Sorulmuş sorularım olabilir, 18 sayfa okumaya üşeniyorum şimdi. Anlayışınız için teşekkürler.
LovermanLoverman
Üye
Millet blaxise açmış. : )
darkprensdarkprens
Üye
Eski smileyler gelsin cok tatli onlar ya : ) kil olurum bu ifadeye ama eski smileylerde cok iyiydi : P de cok tatliydi :D
zurrani
Üye
...

Ya ben çok pis patladım yahu, saat 18.30'da arkadaşlarla buluşacaktım, mekana erken gittim saat 20.00'ye kadar yazayım diye. Bir A4 kadar yazdım, cevapla dedim, yazdıklarım baktım düşmedi, geri geldim belki kurtarırım yazdıklarımı, kurtarmadı :) Çok pis ayar oldum ama iş işten geçti.

Tek bir şey yazayım madem yazdıklarımdan.

Derginin e-dergi alternatifini de çıkarmayı düşünüyor musunuz? Evetse ne zaman, hayırsa neden?
Arşiv için çok faydalı olur inancındayım, biriken dergiler tozlanmaya ya da evden uzaklaştırılmaya mahkum.
İnsan evden gönderirken içi acıyor. Sırf bu yüzden askere giderken gönderdiğim derginin içindeki önemli dosya konularını, ekran dışı sayfalarını ve köşe yazılarını tek tek fotoğrafladım makinayla öyle arşivledim.

Bence derginin e-dergi alternatifi olmalı...

Başarılarınızın devamını diliyorum.

ilk 10 dakika Süper meat boy incelemesi tam bir fenomendi :)

EK: konuyu cevapla yazınca bir sayfa daha çıkıyor, buraya yazılanlar imiş asıl post, ilginç.
Sayfanın altındaki kutucuk neyin nesi o zaman yahu? demek yazdıklarım böyle yalan olmuş.
oraya yazdım, o ara arkadaş geldi, ikinci sayfaya dikkat edemedim...

EK2: eneee, kutucuğun altında cücük kadar ekle butonu varmış. Len nasıl göreyim ben onu bu gözlerle :D
demek hızlı yanıt kutucuğuna yazıp, normal yanıtla butonuna bastım bugün :(
LovermanLoverman
Üye
e-dergi alternatifi olursa senelerdir bu işi yapmış insanlar var aramızda.

Misal ben. Misal sonador.
sonâdorsonâdor
Üye
Emrecim Zurrani'm, PDF olarak ilk sayıları yapalım muhabbeti var imiş sanırım, ama kesin olarak anlaşılmamış ekip arasında. Sinan Abi yokken ben söyleyeyim bari de cevap uzamasın.

Lavır, yapma. =)
FirewingFirewing
Üye
Madem saat 8 i geçmiş, Sinan ağabey bol yumruklu yavuklusuyla buluşmaya gitmiş, sorudan ziyade birkaç hatırlatma yapayım forum ile ilgili. En aktif konu burası olduğu için kullanmakta sakınca görmüyorum. Normalde böcek avı veya benzeri bir konu altında toplamak geçiyordu aklımdan. Bunlar şimdiye kadar büyük ihtimalle birkaç kez dile getirilmiş sorunlar fakat halen çözüme kavuşamadılar.

Madde madde yazacağım, daha vurgulu ve akılda kalıcı aynı zamanda takibi kolay olsun =P

1. Forumda bir üyenin mesajında verdiği, forumun başka bir bölümüne ait linke tıkladığımız zaman açılan yeni sayfada log in konumundan düşüyoruz. O sayfada tekrar kullanıcı adı ve şifre girmemiz gerekiyor.

2. Chrome da büyük resim javascript i düzgün çalışmıyor. Forumda mesaja gömülen bir resmi büyük görmek için ufak haline tıkladığımızda, büyük resim kesik görünüyor.

3. Konuya cevap yazarken altta "Başlık Geçmişi" nde görünen mesajlardan alıntı yapamıyoruz, tuş çalışmıyor.

4. Son atılan mesajlar halen doğru gösterilmiyor (son gönderilen mesajlara ya da mesajlarıma yazılan yeni cevaplara bakarken konu başlığının yanındaki ufak yeşil kutucuktaki "xx yeni" ibaresidnen bahsediyorum) Mwsela son gönderilen mesajlara tıklıyorum, 23 yeni mesaj diyor. Tekrar tıkladığımda o konuyu okumamış olmama rağmen sayıyı sıfırlıyor falan.

5. Tekrarlı gönderim koruması vardı ama kalktı mı bilmiyorum. Kalmadıysa kaldırılmasını talep ediyorum. Farklı bir konuya mesaj attıktan sonra 30 sn içinde gelip buraya da atamamak saçma oluyor. Aynı konu içinde olsa neyse de.

6. Mesaja resim, bağlantı vs eklemek istediğimiz zaman yukarıda bir kutucuğa basıyoruz ya. Hah işte o kutucuk da bir satır açıyor ya hani, link girelim diye. Bir de o satırın başına http:// koyuyor ya, koymasın onu, koymasın... =P

7. Sonuncusu ve en önemlisi, son gönderilen mesajlar ve mesajlarıma yazılan yeni cevaplar da halen eskisi gibi değil. Demek istediğim, "okundu say" a bastığımızda orasının sıfırlanması gerektiği ve bir dahaki bakışımızda o andan itibaren yeni emsaj gönderilen konuları göstermesi gerektiği. Oysa ki şu an aylardır o listede duran konular var. Mesela ben Son Gönderilen mesajlar a bastığımda orda aylardır 32 sayfa konu görüyorum. Bu önemsiz gibi görünebilir fakat forumu sıcak tutmak aynı zamanda kontrol açısından da moderasyonun işini kolaylaştırmak için gerçekten gerekli. İnsanlar orda sayfalarca konu gördüklerinde mesaj atmaya, konuları okumaya üşeniyorlar. Bu dediğim kısım forumun pilot alevi gerçekten.

Bunların yanında eğer müsait olunabilirse "Site ve Forumdaki Problemler" başlığı tekrar gözden geçirilmeli kesinlikle. Orda çözümlenmeyen bir ton sorun daha var. Hatta bu mesajın aynısını da yazmıştım sanırım, ya da deja vu halt yesin sdfsd.

Şimdilik bu kadar benden. İlgilendiğiniz, anlayışınız, her soruya itina ile cevap verişiniz için teşekkür ederim.
creiGncreiGn
Üye

*snip*

Çok arada derede kaldık bu konuda. Çok sıkı tutarsak "eski köye yeni adet" getirmekle, Türkiye'ye ait olmayan terimleri zorla Türkçeleştirmekle, TDK'lıkla suçlanıyoruz. Haliyle biz de biraz saldık, evet. Herkesin ortak bir isteği olmaz bu konuda tabii, kimi RTS der, kimi GZS.

Benim görüşüm ise GZS'den yana. Sadece alıştığımız için kulağımıza garip geliyor, ama düşünün bilgisayara "kompitür" diyor muyuz? Sebebi 50 yıl boyunca bilgisayar ve terimlerini Türkçeleştirmek için çaba gösteren ünlü bir profesörümüz (adını şimdi hatırlayamadım, özür dilerim). Aynı çabayı biz de göstermek istiyoruz, ama sizin de desteğiniz lazım. Bulunduğunuz her platformda kullanın ki bu terimlerin Türkçe karşılığını, dilimizde yer etsin.

Gerekli olmayan yerde Türkçe kullanmaya çalışmak fazlasıyla zorlama bir davranış gibi geliyor bana. Elbette uygun bir karşılık bulunabilen şeylerin Türkçesi'ni kullanmak yeğdir ama, artık neredeyse terimleşmiş bellli başlı şeyleri çevirmeye çalışmanın gereği yok. Hani nasıl basketboldaki pick n roll terimine tut ve yuvarla(=p) falan demiyorsak, FPS, RTS gibi kısaltmalara da karşılık bulmazsak öleceğiz şeklinde yaklaşmamıza gerek yok. Hemen herkesin bu kısaltmaların ne anlama geldiğini bildiğini varsayarsak, bunları anlaşılır ve Türkçe hale getirmesek de olur.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Forumun saati geri mi 1 saat?

Ben bir ayarlama yaptım profilinde, tekrar bir kontrol eder misin?

Edit: "BEĞEN"diniz mi?

Şu kullanıcılar mesajınızı beğendi: creiGn

---------------------------------------------------------------------------------------------------

42. sayıya geldik. En azından ilk iki sayının PDF biçiminde dağıtılması için daha kaç yıl bekleyeceğiz?

Çok değil aslında. Böyle bir isteğiniz varsa sevgili ortaklarım Serpil ve Tuğbek'i mail tufanına tutun. Ben birkaç aydır söylüyorum ama, onlar derginin değerini düşüreceğini düşündükleri için fikir birliğine varamıyoruz eski sayıları PDF olarak verme konusunda. Belki sizden duyarlarsa ikna olurlar (serpil@oyungezer.com.tr, tugbek@oyungezer.com.tr )

Okuyucu olarak bu konuda bizlere pek söz düşmez ama, ben de Tuğbek Abi ve Serpil Abla'ya katılıyorum bu konuda. 3 yıllık bir dergi olarak henüz yayın hayatının oldukça başında sayılacak bir dergi Oyungezer ve böyle bir davranış gerçekten de derginin değerini düşürür. Biraz daha zor elde edilir olmanızda bir sakınca yok bence =).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sinan abi abonelik sistemi ne zaman geleceeeek? ;)

Bu ay!

Geyik mi yoksa gerçek mi bu?

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Günlerdir süren eleştiri bombardımanının ardından bu ilgi ve alakayı görebilmek gerçekten güzel. Ben de bir hayli yüklenmiş olmama rağmen saygı sınırlarını aşmamaya çalıştım, aştıysam özür diliyorum Sinan Abi.

Ve tabii ki, saatlerce forumda bulunup sorulan soruları cevapladığın için(her ne kadar kaçırmış olsam da :F) teşekkürler.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller