Resim ile GSF'ye Girmek
baypalbaypal
Üye
GSF de çizilen objelerin gerçek ölçülere oranına ve kusursuzluğuna bakıyorlar sanırım. yani bir picasso resmi çizerek giremezssin malesef. buda GSF nin trajedisi.
Leader
Üye
Adamlar yontmalık odun arıyorlar. Picasso resmi çizen adamı ne yapsınlar...

@Dreamon: Sadece evde çalışarak girmeyi başarman harikaymış. O döneme ait çizimlerinden var mı elinde koyabileceğin?
FaradrimFaradrim
Üye
Ben Akdeniz'deyim 5. senem, okulda resim çizemeyen, tasarım yapamayan adam dolu. Desen ve imgesel çalışmanı tavsiye ederim. Oran orantı ve desen sınavında çoğu insanın yapamadığı portreyi geliştirmen gerek. Sınavlarda çoğu kişi ufak ayrıntılarla uğraşarak zaman kaybeder sonra strese girer haliyle sınav o an biter kişi için. Desen sınavında mutlaka modelin olduğu mekanı çiz, yoksa model uzay boşluğunda kalır. Sınavda kendine güven özellikle sınav esnasında kimseyi dinleme senin moralini bozmak isteyen, kısaca seni sınavdan men etmek isteyen insanlar oluyor genelde.
ElagordElagord
Üye
Yeditepe İç Mimarlık 3. Sınıftayım. Çizim sınavıyla girdim. Orta okulda öğrenmiştim çizim sınaviyla üniversiteye girilebildiğini. Orta okulda 1 sene atölyeye gittim. Lise 2 ve 3te de atölyeye gittim ama çok tembeldim. Gittim diyorum ama gitmedim nerdeyse. =) Sınava 6 ay kala bıraktım atölyeyi falan. Desen ve figür çalışıyorduk ve benim figürüm çok kötüydü. Hiç çalışmamıştım üzerinde. Desende fena değildim ama. Sınav geldi çattı, hangi okulların sınavına gireceğimi belirleme zamanı geldi. Figür üzerine hiç çalışmadığım için ve Marmara ve Mimar Sinan'da genellikle ikinci sınavda figür sorulduğu için onları denemedim. Sadece Yeditepe'yi deniyeyim dedim. Özel olduğu için biraz daha koalydı sınavı. Girdim ve kazandım. =) Hatta 3 çekmeceli bi komodin koymuşlardı sınıfın ortasına, üzerinede hayalden 1,5 litrelik pet şişe istemişlerdi.

Yukarıda Grafik Tasarım bölümü önerilmiş. Bende bunun yanına İç mimarlığı ekliyeyim. İç Mimarlığın çok geniş iş olanakalrı var. Mobilya, pencere, aydınlatma, aliminyum doğrama, dekoratörlük, ürün tasarımı gibi bir çok alan var çalışılabilecek.

Biraz da resimlerine nacizane yorumlarımı yapayım, bu evrelerden geçmiş biri olarak Leadman. Yanlış anlama tabiki bir Atölye hocası kadar olamam ama... =)
Tonlama üzerine gerçekten çok çalışman lazım. Objeler pek fena değil, figürlerde iyiye gidiyor gibi. Sakın benim yaptığımı yapma, figürlere gereken önemi ver. =) Ve tonlamaya.
Leader
Üye
Bir kaç çizim daha koyayım ben en iyisi, son yaptıklarımızdan iki desen koyayım:

http://i54.tinypic.com/2hnx935.jpg

http://i54.tinypic.com/2nrj4o2.jpg

Muğla, Akdeniz ve Anadolu Üniversitelerini denemeyi düşünüyorum şu an.
Anyanka
Üye
Merhabalar.Ben de GSF'ye hazırlanıyorum.Atölye de herşeyden çok figüre ağırlık veriyoruz.Figürün eşyaları tutuşu ve kullanışı üzerine daha yoğun çalışmanı tavsiye ederim.Mimar Sinan ve Marmara buna ağırlık verirken özeller obje istiyor.
Resimlerini gördüm ve ben çizgine güven derim.Muğla ve Akdeniz ile sınırlı kalma,en azından özelleri de denemen iyi olabilir.
Yine de şansımız açık olsun yoldaş ;)
Ashandle
Üye
Sırf bu konu için üyelik açtım bende Eskişehir GSF animasyona kendi çabalarım ile hazırlanıyorum son çizimlerimden bir kaç tanesini vereyim yorumlarınızı alayım ;

Not: şu ana kadar resim üzerine hiç bir eğitim almadım kendi çabalarımla kavramaya çalışıyorum yorumlar çok sert olmazsa sevinirim .]

Diğer çalışmalarım için http://forsakenjoker.deviantart.com sitesinede bakabilirsiniz

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image

Spoiler:
image
comansnala
Üye
Ne oldu girebildiniz mi GSF'ye ?
Şu torpil olayına birşey söyleyeyim özel üni'leri bilmem de özellikle Marmara GSF ve Mimar Sinan'da torpil olduğu falan külliyen yalandır.
Bir de benim zamanımda özel üni'lerin GSF leri çok başarısızdı parayı veren giriyordu zaten ve çıkarkende hiçbirşey bilmeden mezun oluyorlardı (bu dediğim 10 sene öncesi tabi). Ama son zamanlarda bildiğim kadarı ile çok önemli öğretmenler katmışlar bünyelerine şimdiki durumu pek bilmiyorum yani açıkcası. Bir de akademi de güzel çizenin yanı sıra bir de değişik yetekte olan çizerlere de büyük önem veriyorlar. Mesela bizim atölyede bir arkadaş vardı çok başarılı çizememesine rağmen çok enteresan bir çizgisi vardı(şimdi betimleyemeyeceğim nasıl bir tarzı olduğunu, değişik demek ile yetiniyorum). Mimar Sinan Grafik bölümüne 1. lik ile girmişti.
Neyse başarılar gene de.

Edit: Şimdi görüyorum da, anam ne fena yazmışım o zaman. Elimden geldiğince düzeltmeye çalıştım. En azından garip harfleri. : )
LeonM
Üye
masaüstü.jpg:image

masaüstü.jpg
Free Filehosting At image upload

masaüstü.jpg:http://imageupload.org/?d=2FE950141
Anyanka
Üye
Teşekkürler.Ben bu sene MSGSU Grafiğe girdim.Torpil olduğu falan yok.Grafik bölüm başkanının oğlu 4 sefer sınava girip kazanamadı.Aynen ileteyim :D
discussioncontroller