Moderatörleri Dikkate Almak
baypalbaypal
Üye
mesajı sil butonunu kullanın sadece o bile yeter modluk için.

örn : http://oyungezer.com.tr/forum/half-life-serisi-modlari-ve-kardesleri/178358-steam?limit=15&start=16380
sonâdorsonâdor
Üye
Baypal, bahsettiğin şeyler bölüm moderatörlüklerinin bir nevi sözlükteki tanımları ve resmi olarak sıralanmış görevleri.

Gerek Sinan Abi, gerek diğer genel yetkililer ile konuşup çıkan ortak karar, Oropher'ın dediği noktaya geliyor. Yani bu yeni mod'ların yapacağı yalnızca mesaj silmek vs. değil. Gerektiği zaman onlar da olacak elbette, ama şu anda bizim amaçladığımız durum bu değil; yani bize göre tek bir mesaj silmek ile mod'luk yapılmıyor. =)

Zaten fark ettiyseniz bu yeni sistemde mesajlara falan daha hızlı müdahele edilir oldu, yanlış yere açılan konular olsun veya hakaret içeren mesajlar olsun.

İyidir iyi.
EnewwssEnewwss
Üye
Deneme bir ki...

Edit: 15gün aradan sonra tekrar merhaba...
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye

Deneme bir ki...

Eheh hoş gelmişsin.

...................................

Modların sallanmadığına ben denk gelmedim ama eğer bir rahatsızlık oluştuysa vardır sallamayan birileri. Bazılarının artık şaklabanlık ruhuna işlemiş onun içinde ayarı tutturamayabiliyorlar.

Arada tahtaya kaldırıp tek ayak üstünde durdurmak lazım(sırtını duvara yaslamayacak tabi) belki bacağı ağrır falan da bir dahak sefere yapmaz. (keşke böyle çözülseydi sorunlar.)
EnewwssEnewwss
Üye
Bu konuda birkaç şey söyleyebilirim aslında. Yeni moderatörler ben banlandıktan hemen sonra alınmış... Sinan abi gelmiş foruma herkesin sorularını yanıtlamış falan. Tabi güzel şeyler bunlar. Bende böyle olmasını istedim ta baştan.

Ama gel gelelim işin içinde başka olaylar var. Bu olayı kişiselleştirmek istemiyorum ama TanistliN bambaşka boyuta taşıdı..

Yinede çok kişiselleştirmeden kendi bakış açımdan anlatmaya çalışırsam bu olayı, söyle oldu; trayla dalga geçildi hiç suçum yoktu 30 gün ban yedim, sonra ehi ehi senin suçun yokmuş hadi 3 gün banlayalım seni dediler neden 3 gün banlandım dedim kimse cevap vermedi. Daha sonra forumda hoşnutsuzluğun olduğu yaklaşık 20 gün öncesi dönemde moderasyonu ağır eleştirdim. Ve dolaylı yoldan hakaret ettim. Tamam ceza verilmesi doğal olabilir. Ama verilen cezaya yazılan "Moderasyon uyarılarını görmezden gelmek" tamamen yalandır. Bana kimse bişey söylemeden küt diye banlandım. Ayrıca daha önce suçsuz yere banlandığım için bu sefer süresini uzatmış sağolsun... Tamam dedim bunuda sineye çektim ve bu durumdan mağduriyetimi ileten bir mesajı foruma uther tarafından koydurttum. Bu mesajıda kaldırdı. Neyse dedim ve hala sineye çekiyorum.

Şimdi kimse bana gelip te TanistliN e saygı duy demesin ben bu saatten sonra ona ne saygı duyarım nede dikkate alırım. Bunu ne hakaret nede başka bir amaçla yazıyorum, bu benim içimden geliyor. Ama diğer moderatörler birşey derse elbette dönüp kendime bir bakarım şekil düzen veririm.

Velhasıl kelam bende bu mesajla bu konuyu birdaha açmamak üzere kendi tarafımca kapatayım. Haksızlığa uğrayınca insan kendini savunmak istiyor elbet :)
stabilostabilo
Üye

Deneme bir ki...

Cidden meraktan soruyorum, bunu neden bu konuya yazma ihtiyacı hissettin?

Üste: Ha, daha devam ediyormuşsun. =)
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Valla kimse kusura bakmasın ama bundan sonra rahatsız olduğum tüm mesajları direk yetkiliye raporla diyorum.

Biraz kendinize çeki düzen verin artık. Samimiyetin, espirinin, aile ortamı rahatlığının falan da bir sınırı var. Gelene gidene ayar vermek, gereksiz bir olayı uzattıkça uzatmak üstüne üstlük uyarıldığın halde uzatmak kimsenin tolerans göstermeye mecbur olduğu bir durum değil. Ha şikayetleri kimse sallarmı orasını bilemiyorum, benim yaptığım şikayetlerden dolayı kimse ceza alırmı onu da bilemiyorum ama ceza alan olursa da kusura bakmasın, sorunu kendinde arasın.
acdervisacdervis
Mod
Ben İslam konusuna hala giriyorum diye yazıyorsun bunları hep. hıh

[hr]
Her şey yolunda işte. Daha hiçbirinizde(yeni modlarda) Tanis'in zıpçıktılığı yok, sürekli birileri online. Gerek yok bu kadar kasmaya şimdiden.

Biraz da fazla fazla konu açılsa forumda "oh bre" diyeceğim.
PiranhaPiranha
Üye

Uyarıyı dikkate almayan kullanıcıyı İhtar Alan Kullanıcılar başlığına havale et. Yine devam ediyorsa bas banı. Müsamaha gösterdikçe tepene çıkar bunlar. Bilmez miyim ben. Yılanın başını küçükken ezeceksin. Ahahahah.

He valla tamda böyle yapmak lazım dimi PISLIX ? :D
Banlamalara, uzaklaştırmalara, ikidebir gözünün üstünde kaşın var diye kıl oldum ona buna taktım diye 'yetkiliye raporla' kullanımınada şiddetle karşıyım. Bunun dışındaki önerilere açığım...

Adramelech iyi hoş diyorsunda benim sana kendimce bir sitemim olacak. daha dün bir mesajda bana sataşmalar laf ebeliği yapmalar boş konuşmak bilmem neler oldu vede o kişinin mesajını "beğen" kısmında seni gördüm. vay be dedim hayırdır işallah diye düşünüp uzaklaştım.. Bence forum yetkililerinin Modların böyle mesaj "beğen" olayına biraz daha dikkat etmesi gerekir çünkü adı üstünde "Forum yetkilisi" olduklarından yanlış anlaşılmaya daha bir müsait oluyorlar. hatta Modlar mesajlara "beğen" yapmamalılar buna kısıtlama getirilmeli...
CoraxCorax
Üye

Bu konuda birkaç şey söyleyebilirim aslında. Yeni moderatörler ben banlandıktan hemen sonra alınmış... Sinan abi gelmiş foruma herkesin sorularını yanıtlamış falan. Tabi güzel şeyler bunlar. Bende böyle olmasını istedim ta baştan.

Ama gel gelelim işin içinde başka olaylar var. Bu olayı kişiselleştirmek istemiyorum ama TanistliN bambaşka boyuta taşıdı..

Yinede çok kişiselleştirmeden kendi bakış açımdan anlatmaya çalışırsam bu olayı, söyle oldu; trayla dalga geçildi hiç suçum yoktu 30 gün ban yedim, sonra ehi ehi senin suçun yokmuş hadi 3 gün banlayalım seni dediler neden 3 gün banlandım dedim kimse cevap vermedi. Daha sonra forumda hoşnutsuzluğun olduğu yaklaşık 20 gün öncesi dönemde moderasyonu ağır eleştirdim. Ve dolaylı yoldan hakaret ettim. Tamam ceza verilmesi doğal olabilir. Ama verilen cezaya yazılan "Moderasyon uyarılarını görmezden gelmek" tamamen yalandır. Bana kimse bişey söylemeden küt diye banlandım. Ayrıca daha önce suçsuz yere banlandığım için bu sefer süresini uzatmış sağolsun... Tamam dedim bunuda sineye çektim ve bu durumdan mağduriyetimi ileten bir mesajı foruma uther tarafından koydurttum. Bu mesajıda kaldırdı. Neyse dedim ve hala sineye çekiyorum.

Şimdi kimse bana gelip te TanistliN e saygı duy demesin ben bu saatten sonra ona ne saygı duyarım nede dikkate alırım. Bunu ne hakaret nede başka bir amaçla yazıyorum, bu benim içimden geliyor. Ama diğer moderatörler birşey derse elbette dönüp kendime bir bakarım şekil düzen veririm.

Velhasıl kelam bende bu mesajla bu konuyu birdaha açmamak üzere kendi tarafımca kapatayım. Haksızlığa uğrayınca insan kendini savunmak istiyor elbet :)

adam %100 haklı
discussioncontroller