Moderatörleri Dikkate Almak
AdramelechAdramelech
Üye

Adramelech iyi hoş diyorsunda benim sana kendimce bir sitemim olacak. daha dün bir mesajda bana sataşmalar laf ebeliği yapmalar boş konuşmak bilmem neler oldu vede o kişinin mesajını "beğen" kısmında seni gördüm. vay be dedim hayırdır işallah diye düşünüp uzaklaştım.. Bence forum yetkililerinin Modların böyle mesaj "beğen" olayına biraz daha dikkat etmesi gerekir çünkü adı üstünde "Forum yetkilisi" olduklarından yanlış anlaşılmaya daha bir müsait oluyorlar. hatta Modlar mesajlara "beğen" yapmamalılar buna kısıtlama getirilmeli...

Şimdi şu var, burada kimse robot değil. Konudan sapmalar, saçmalamalar elbette olacaktır. Benim derdim konunun sapması değil, çünkü dediğim gibi bu sapmalar oldukça doğaldır. Benim derdim, abartı bir şekilde saptıktan sonra modların yaptığı uyarı dikkate almaları.

Ayrıca, beğen hakkında dediğine de pek katılmadığımı söylemeliyim. Kimse mod oldu diye forumdaki eğlencelere belirli mesafelerle yaklaşmamalı bence. Şayet ben yapmam. Hoşuma giden mesajı, çok abartı ve saçma olmadığı sürece beğenirim. Hem şu var, moderatör olduk diye forumdan kişisel görüşlerimizi saklamak zorunda değiliz. Tamam, bir gruba ayrıcalık yapmak saçma ve yapılmaması gereken bir şey, ancak şahsen ben robot gibi davranmayı hiç ama hiç sevmem.

Kısaca; Eğlence varsa katıl, Abartı varsa uyar. Amacım bu. Sonuçta burada lise müdürü veya zabıta değiliz. Daha çok bartender gibi bir şeyiz sanırım. Hmm.
CoraxCorax
Üye
kaptın şukuyu piranha
UtherLightbringerUtherLightbringer
Üye

foruma Uther tarafından koydurttum.

Fix'd.
BiqBossBiqBoss
Üye
Forumun moderasyon sorunu türkiyenin dış borçları gibi hep çözüm bulunuyor ama sorun giderek büyüyor.:D İşiniz zor ne diyim. Enewwss gibi diğer arkadaşlar gibi biraz daha duyarlı olursanız önce moderasyon derdini sonrada kısmetse türkiyenin borçlarını kapatırız. Şu anki modlarda gayet iyi sanmıyorum sonradan cıvıtacaklarını.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Cıvıtmazlar cıvıtmazlar... Cıvıtırlarsa biz de onları cıvıtırız :)
TodzaTodza
Üye
Neey? Moderatörler uyarımı vermiş...Salla baba, kim takar moderatörleri yeeaa!!.. :cheer::cheer:

O değil de Tanistlin'le ilgili olarak, kendisi forum dışında da görüştüğüm muhabbet ettiğim bir insan, senelerdir tanıyorum ve hiç te zıpçıktı olarak tasvir edilebilecek bir karakteri yoktur. Görüş ayrılıkları olabilir, alınan yanlış kararlar olmuş olabilir, bunlar bilahare tartışılır elbette ama "saygı duymam ben ona" demenin Tanis'in hakkını yemek olduğunu ve "zıpçıktı" ithamının da haksız bir itham olduğunu belirtmem gerekir.

Tabii bu ithamlarda bulunan arkadaşların haksız ya da suçlu olduğunu ima etmiyorum, bunun yargısı bana kalmadı ama "Yiğidi öldür hakkını yeme" diye de güzel bir lafımız var netice itibariyle.
acdervisacdervis
Mod
TodzaTodza
Üye

Eöö.. linkte laf sokması tam olarak ne oluyor anlamadım yalnız :huh:

(Dalga geçmiyorum harbi anlamadım zira laf sokmalık bir şey orada göremedim..Haa başka yerde sokmuştur, hoş olmamıştır, bilemicem. (Laf sokmanın etiğini de tartışacak son adam benim ya neyse :) ) )
acdervisacdervis
Mod
Enewws'e açtığı parantez. Her gün daha beterini diyoruz birbirimize forumda, bir şey olmuyor.
AdramelechAdramelech
Üye
Kısa bir özet geçmek istiyorum bir konu hakkında; kendi kendinizi sansürlediğiniz (yani sildiğiniz) mesajlarınızı görebiliyor ve onlar üzerinden de işlem yapabiliyoruz. Gönder isimli tuşa basmadan önce iki kez düşünün, sildiniz diye ceza almayacağınızı düşünmeyin. Çok sık olmaya başladı bu, belirteyim dedim.
discussioncontroller