Moderatörleri Dikkate Almak
Gullo
Üye

Başkasının mesajını silmeye kalkarsan der tabi eheh :D

Bir ara çalışmıyordu hatta 7-8 mesaj arka arkaya atıp silmeye çalıştığımda silmemişti falan...

Hata

-delete-: Mesajınızı silmeye izniniz yok. Birileri mesajınıza cevap göndermiş olabilir.
FirewingFirewing
Üye

Mesaj silmek neyse de mevcut mesajın mod'lar tarafından editlenmesine kıl oluyorum ben asıl. Kardeşim adama giydirmişsem giydirmişim ya silersin ya uyarırsın kendim silerim ya da çok fena giydirmişsem basarsın kıçıma tekmeyi. Doğru ya da yanlış kişinin ifade şeklinin olduğundan farklı bir şekle sokulması daha etik dışı bir eylem.

Evet sevgili taze moderatörlerimiz görüşleri alalım :cheer:

Yerine göre değişir abi biraz. Kişinin ifade şekli forum adabına aykırı, toplumu rahatsız edecek bir biçime bürünmüşse ister istemez müdahele etmek gerekebiliyor. Erken müdahele sayesinde de olaylar daha da büyümeden kotarılabiliyor. Bazen de öyle mesajlar oluyor ki, "abi şu mesajını düzenler misin pek uygun olmamış millet raahtsız olmuş" denilebilinecek birşey değil :D "Bu ne lan bundan mı rahatsız olmuşlar anasını satayım" diyebiliyor yazan kişi.

Ben de kişinin ifade özgürlüğüne tecavüz edilmesinden yana değilim ama sonuç olarak senin de bildiğin gibi burası bir topluluk. Hepimizin özgürlüğü bir yere kadar. Yine de en iyisi uyarmak elbette.
TodzaTodza
Üye

Yerine göre değişir abi biraz. Kişinin ifade şekli forum adabına aykırı, toplumu rahatsız edecek bir biçime bürünmüşse ister istemez müdahele etmek gerekebiliyor. Erken müdahele sayesinde de olaylar daha da büyümeden kotarılabiliyor. Bazen de öyle mesajlar oluyor ki, "abi şu mesajını düzenler misin pek uygun olmamış millet raahtsız olmuş" denilebilinecek birşey değil :D "Bu ne lan bundan mı rahatsız olmuşlar anasını satayım" diyebiliyor yazan kişi.

Ben de kişinin ifade özgürlüğüne tecavüz edilmesinden yana değilim ama sonuç olarak senin de bildiğin gibi burası bir topluluk. Hepimizin özgürlüğü bir yere kadar. Yine de en iyisi uyarmak elbette.

E tamam işte, öyle bir durumda silersin mesajı olur biter, duruma göre de işlem yapılır. Müdahaleye tamam ama o müdahale mesajın içeriğine müdahale edip başka türlü bir şekle sokmak olursa olmuyor, mesaj silmeye nazaran asıl sansür mesajı editlemek oluyor. Karşı taraf diyorsa ne var bu mesajda düzenlemem ben bunu, kaşınıyordur ya da inatçıdır vs.. çekiverin ipini :cheer:
PiranhaPiranha
Üye
Yerine göre vereceksin ayarı. Sonrası gelir zaten. Dıştan müdahalelere bende karşıyım. En iyisi elbette Uyarmak...
discussioncontroller