Thumbs Down, Thumbs Up
Soulflame
Üye
Bildiginiz gibi forum uyeleri olarak haberler bolumune yorum yapiyoruz. Forumun restore olmasindan sonra haberler bolumunde uyeler icin thumbs up ve thumbs down dugmeleri eklendi. Bu dugmelerin genel fonksiyonu bir uyenin yapilan yorumu direkt olarak begendigi veya begenmedigini gostermesine yaramasi. Yalniz elestirmek istedigim bir konu var.

Thumbs down yapildiginda yorum yazanlar ve haber yorumlarini okuyanlar bu isaretler nedeniyle yanlis anlasilmalara suruklenebilirler. Soyle ki, bir kisi yorum yapiyor, yaptigi yorumun anlamliligi veya dogrulugu gozetilmeksizin sadece yazi begenilmedigi veya dogru gorulmedigi icin negatif bir isaretlenmeye maruz kaliyor. Ayrica, yaziyi yazana neden karsi gorus bildirildigini bilmenin imkani yok ( Sebep ayri olarak yazilmadigi surece ). Ornek olarak dogru veya mantikli bir yorum 10 tane thumbs down aldiginda, bu durum mesajin icerigi sanki yanlis veya olumsuzmus gibi bir izlenim verebiliyor. Durumun tam tersi de gecerli. Sahsen yazdigim bir yoruma thumbs down aldigimda kendi kendimi sorgulamaktansa, thumbs down yapan forum uyesinden neden yorumuma katilmadigini bildirdigini gormek isterim; ki boylece eger ben yanlissam kendimi duzeltirim veya eksi yorum yapan uyenin yanlis dusundugunu dusundugum noktayi gosteririm. Ozetle yazdigimiz yoruma thumbs down aldigimizda, kimden geldigi bilinmeyen gizli hakaretlere maruz kaliyoruz.

Bu dogrultuda yoneticilere soyle bir onerim var;

Thumbs down kaldirilsin, sadece thumbs up kalsin veya begen olsun. ( Forumdaki gibi ) Bu yolla, bir yorumu begenmeyen kisiler thumbs down yapip negatif olarak okuyuculara yansittiklari mesajin gercekten negatif oldugunu dusunuyorsa, o durum ile ilgili goruslerini oraya yazarak gostermek zorunda kalsinlar. Sadece " Ben bu yorumu begenmiyorum " mesaji vermektense, emek ve zaman harcayarak oraya yazi yazan bir cok forum uyesi gibi " Bu yorumu begenmiyorum, cunku, ... " denmesi kanimca daha iyi sonuclar doguracaktir.
QuendarthQuendarth
Mod
Thumbs up ve down verenlerin büyük çoğunluğu gizli fanboylar ve haterlar.
Soulflame
Üye
Yeni bir karar aldim. Oyungezer`in, haberler bolumunde yapilan yorumlara kim oldugu belli olmayan uyelerin, hicbir sekilde sebep belirtmeden - ( eksi ) koymalarina olanak taniyan sisteminden dolayi siteyle ve forumla olan iliskimi kesme karari aldim. Oyungezer`in kim oldugu belirsiz ve muhtemelen ozguven fakiri insanlara ( Cocuk, genc veya yasli ayirmadan ) eksi verme imkaniyla psikolojik ego destegi sunmasini dogru bulmuyorum. Ama gordugum kadariyla da forum uyelerinden bu konudan rahatsiz olan kisi sayisi az sayida; buna da saygi duyuyorum. Dergiyi takip etmeye sonuna kadar devam ama siteyle iliskimi bitirmis bulunuyorum. ( Ejderhamizi da kaldiralim bakalim :) ) Kolay gelsin herkese.
kurtkapankurtkapan
Üye
Nası ya?
Yorum yazdığında seni eksiliyorlar diye forumu mu bırakıyorsun?
Soulflame
Üye
Evet, boyle konularda biraz hassasim. Tanimadigim birinin gorus bildirmeden bana eksi vermesi dogru gelmiyor bana ki bu siteye duzenli olarak girerim.

Profil resmimi silememkteyim ???
salih32salih32
Üye

Thumbs up ve down verenlerin büyük çoğunluğu gizli fanboylar ve haterlar.

ya da troller.
nOOb
Üye
Mantıklı aslında. İnsanın uzun uzadıya yazdığı yorum sırf ucu fanboylara dokundu diye 20 kere eksilenip, spam olarak gizlenince ister istemez bozuluyor insan =)
AtKafası
Üye
Şuku verdim kal burda <3
berx
Üye
günde iki kez haberlere girip seri eksi oy basıyorum.
__skytalker____skytalker__
Üye
Soulflame'e katılıyorum. Çok can sıkıcı olabiliyor bu durum. Bence de thumbs up ve down kaldırılıp yerine forumdaki gibi sadece beğen butonu koyulabilir. Ben de birkaç oyunun fanboyuyumdur ama gidip de mantıklı konuşana sırf benim sevdiğim oyuna (ya da firma) ters şeyler söyledi diye - vermem. Ne yalan söyliyim insanın hevesini baltalayabiliyor.
discussioncontroller