Bilim ve Teknoloji Haberleri
QuendarthQuendarth
Mod
3d printerların sürekli gündemde olmasının sebebi teknoloji sitelerinde devamlı 3d printing ile ilgili haberler görüyor olmamız. Ve bu haberlerde bahsedilen printerlar büyük şirketlerin kullandığı pahalı, endüstriyel printerlar oluyor genelde. En azından benim gözlemim bu yönde. Mesela tanıdığım hiç kimse 3d printer sahibi değil ama 60 yaşındaki teknolojiyle alakasız annem bile 3d printerla protez yapılabildiğini biliyor.
BonecrusherBonecrusher
Üye
bu arada unuttum belirtmeyi, yukarda yazdığım fiyatlar tamamen popomdan salla rakamlar. birkaç yıl evvel bazı fiyatlar listelediğim aklımda kaldı ama o fiyatları bulamadım.
QuendarthQuendarth
Mod
Bilim ve Teknik dergisi kapak skandalından ve Tübitak'ın yönetimine hükümet yandaşlarının atanmasından sonra çok eleştirildi, ama aslında hala daha evrimden, big bangden, iklim değişikliğinden bahsetmekten çekinmeyen bir dergi; ve ben hala hükümet destekçisi olmaktan çok bilime değer veren kişiler tarafından hazırlandığını düşünüyorum.

Bu ay "Dünya Ticaretinin İtici Gücü: Nakliyat" diye kısa bir yazı yazmışlar. CHP'nin mega projesinin duyurulup da AKP'liler tarafından "kargocu mu olacağız" diye eleştirilmesinden sonra böyle bir yazı yazmış olmaları rastlantı olmayabilir gibi geliyor bana.

Beğenenler: kurtkapan

NoumenonNoumenon
Üye

bi on yıla falan da eli silah tutanını yapıp salarlar ortadoğuya
MosquéteroMosquétero
Üye
Aklıma MGS4'teki Gekko'lar geliyor bunları gördükçe
Lordumuz ve kurtarıcımız Kojima geleceği görmüş adeta

Beğenenler: Erim, Ravage

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Yeni gezegen bulundu. Hem de dunya dan daha eski.

http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=29626143
salih32salih32
Üye
valla buradan kalkıp gitmenin zamanı geldi artık geç oldu
*ellerini dizlerine vurup kalkar*

şaka bi yana çok isterim şöyle skyrimdeki gibi gökte 2 tane kocaman ay olan bi gezegende yaşamak falan
SoddorathSoddorath
Üye
Artık ışık hızıyla seyahat etmenin zamanı gelmiş.

Bir koloni toplayıp kepler'deki ilk yerleşimcilerin atası olmaya varım. Kolonimin geleceği için 400 ışık yılı boyunca kontrollü bir şekilde üreme, eğitim, sağlık faaliyetleri ile kepler'e hazırlayıp ömrümü feda edebilirim. 4-5 jenerasyon sonra çocuklarım gezegene yerleşirler.

Battlestar Galactica izleyeyim en iyisi.

Beğenenler: RedBeard

CaturdayCaturday
Üye
Soddorath dedi:

Artık ışık hızıyla seyahat etmenin zamanı gelmiş.

Bir koloni toplayıp kepler'deki ilk yerleşimcilerin atası olmaya varım. Kolonimin geleceği için 400 ışık yılı boyunca kontrollü bir şekilde üreme, eğitim, sağlık faaliyetleri ile kepler'e hazırlayıp ömrümü feda edebilirim. 4-5 jenerasyon sonra çocuklarım gezegene yerleşirler.

Battlestar Galactica izleyeyim en iyisi.

reddedildi
SoddorathSoddorath
Üye
Kedi de lazım ama.
discussioncontroller