PSP ile ilgili sorularınız?
FeylingFeyling
Üye
PSP'n 1000 ise yani fat ise yaaaani iri yarıysa gayet kolay yükseltilebiliyor. Oynayamadığın oyun kalmıyor. Yalnız 2000 veya 3000se çok kazık. Daha doğrusu ben geçen bayağı uğraştım bir arkadaş için, ne yaptıysam beceremedim.
cank92
Üye
İlk çıkan PSP, heralde 1000'dir o zaman. Yalnız yükseltmek istemiyorum, custom firmware'den kurtulmak istiyorum.
sawwormsawworm
Üye
CFW'den niye kurtulmak istiyorsun ki? Tüm yeni oyunları çalıştırman için bi ton CFW var. Orjinal FW'den çok daha verimli CFW'ler.
gameovergameover
Üye
@Feyling
2000'i yükseltmek çok kolay be, yapma. Bir dosya atıyorsun, çalıştırıyorsun, bitiyor.
@cank92
Orjinal FW için güncelleme yapman yeterli diye biliyorum. Zaten orijinal her oyunda çalışması için gereken FW yüklemesi oluyor bildiğim kadarıyla. En azından MGS:PW'yi taktığım gibi sormuştu alet, yükleyeyim mi diye =)

Edit: ama orijinal FW yüklemene hiç gerek yok, Feyling'in de dediğin gibi her şeyi çalıştırabilirsin =)
FeylingFeyling
Üye
@gameover: Ya nereye baktıysam orjinalinde 5.00'a yükseltip kırmaktan bahsediyorlar. Bu PSP ise 3.71 halinde çoktan kırılmış. 5.50 gen-d 3 ya da 2 programı çalışmıyor. Ne yapacağımı bulamadım. Cihazı yakmamayayım diye anakartını öğreneyim istedim, gösteren program da çalışmadı. Bir de cihaz elimin altında olmayınca verimli girişemedim (Beceremedin ya say mazeretleri)
sawwormsawworm
Üye

@gameover: Ya nereye baktıysam orjinalinde 5.00'a yükseltip kırmaktan bahsediyorlar. Bu PSP ise 3.71 halinde çoktan kırılmış. 5.50 gen-d 3 ya da 2 programı çalışmıyor. Ne yapacağımı bulamadım. Cihazı yakmamayayım diye anakartını öğreneyim istedim, gösteren program da çalışmadı. Bir de cihaz elimin altında olmayınca verimli girişemedim (Beceremedin ya say mazeretleri)

3.71'den direk 5.50'ye yükselmiyor bildiğim, 3.90 m33'ü yükle, sonra 5.00'a yükselt, ardından 5.50 gen-d3 olmadı d4 yaparsın. PSP motherboard meselesi için de image gerçi bu Fat için sanırsam, emin değilim. Olmadı PSPident programıyla bakılıyordu.
oropheroropher
Üye
Arkadaşlar PSP ile pek çok kişi korsan oyun kullanıyor, bunu tahmin edebiliyoruz..
ancak en azından forumda korsan kullanımı teşvik edici açıklamalardan, bilgilendirmelerden kaçınırsak sevinirim..
siz yine oyunları korsan oynuyorsanız oynayın, ancak burada sanki orijinallermişcesine tartışın, biz de yiyelim, nasıl?
artarux1996
Üye
Arkadaşlar, yürürken PSP 3000'imi yere düşürdüm dış ekranında sorun yok, içindeki ekranında renkli çizgiler var, bu olay başına gelen var mı ? Nasıl düzelir ? Pahalıya mı patlar ?

image

Uploaded with ImageShack.us
FeylingFeyling
Üye
Bir arkadaşım 100 milyon civarına tamir ettirmişti ama sorun ekran boyunca siyah çizgilerdi. Sıvı civa saatlerin akan civaları gibi. Aşırı yüksek geldi bana bu fiyat, bir kaç yerden soruşturmadan tek bir yere emanet etme.
dogusmen
Üye
ben PSP yi 6.39 versyonuna update ederken ekran kararmış unutmuştumda update ettiğimi aa açık kalmış deyip kapattım sonra hatırladım şimdi PSP açılmıyor yeşil ışık yanıyo sonra sönüyo PSP açılmıyo :( lütfen yardım edin :(
discussioncontroller