Bin Ladin Öldürülmüş!
Broken Badly
Üye
Öldü ölmedi, şöyle adamdı böyle adamdıyı geçip sadece bir gözlem yapmak istiyorum, şöyle ki;

X devlet, misal patagonya cumhuriyeti, y teröriste mesela Ryan El-Shearer'a operasyon düzenliyor. Operasyonu devlet başkanı çıkıyor, açıklıyor. Öldürdük diyor. Fotoğraf var mı? yok. Olsa bile fotoğraf güvenilir bir kaynak olmaktan çıktı yirmi yıldır. Yine de foto yok. Video var mı, yok. Sonra, operasyonun sabahına, patagonya başkanlığından açıklama yapılıyor,"şincik biz bunu öldürdük, cesedi elimizdeydi, ama dedik ki böyle X??!!!! çocuklarına mezar çok, o yüzden kimse görmeden, fotoğrafını çekmeden falan biz hemen bunu denize attık. Yaa, ne kadar da kahramanız biz şöyle böyle."

Anlaşılır gibi değil, bir devlet bu kadar aptalca açıklama nasıl yapar yahu? Zaten bütün dünya senin hakkında komplo teorileri üretiyor, niye ateşe benzin bidonlarıyla, petrol tankerleriyle gidiyorsun?
hydramarine
Üye
Obama zaten adamın naaşını (vücudunu yani) ele geçirdik diyor. Şimdi genel olarak El Kaide'nin cahil ve fanatik şiddet yanlısı insancıklardan oluştuğunu varsayarsak (bilerek insan demedim, insan değiller çünkü), ölü adamın fotoğrafını medyaya dağıtıp milleti daha fazla gaza getirmenin ve olası saldırıları daha da kışkırtmanın manası var mı? Acaba diyorum adamlar, yani koskoca ABD, bunu bir strateji olarak düşünmüşler midir sence? Ne diyorsun.
monster_42
Üye
Aman agalar herkes dikkatli olsun örgütün kendini "hemoliz" edebilme ihtimali var.Büyük şehirlerde bi pislik kesinlikle çıkacak.

Obarey!
PersonaPersona
Üye
Dünya için güzel bir haber. Birleşik Devletlerde yaşıyor olsaydım bende sokağa dökülürdüm herhalde.
YojimboYojimbo
Mod
Cesedi denize atmışlar... Oysa ABD'nin klasik eğilimi cesedi defalarca deşifre edip, bir müzede 5 dolardan sergilemek olmalıydı. Bu bile şüphe uyandırıcı :P

Pentagon adına askeri operasyonları meşrulaştıracak yeni bir yüz lazım şimdi.

Chavez'in önderliğindeki ALBA hareketi ile ABD'nin neo-liberal politikalarına karşı Latin Amerika'da bağımsız, sol bir direnişin oluşması, Venezüela'da ABD şirketlerinin tasfiye edilmesiyle, kamusallaşan petrol rezervleri gibi faktörler düşünülürse, ABD'nin sonraki hedefi hakkında birkaç fikir beliriyor esasında kafamda. BBC tarafından yıllardır sürdürülen bilgi dezenformasyonu sağ olsun (TV'de doğrudan doğruya Chavez'in öldürülmesinin gerektiğinin söylendiğine dahi şahit oldum), şimdi girseler Venezüela'ya, ABD halkının ciddi bir muhalefet yapacağını sanmam. Yapmaları da bir şey değiştirmez, keza kongre üyeleri başkanın kararlarını veto etme hakkında sahip değil "demokratik" ABD'de. Fakat, Chavez'e yönelik darbe girişiminin arkasından CIA'in çıkması ile dünya kamuoyunda belli ölçüde deşifre olmaları, işin halkla ilişkiler kısmını zora sokabilir. Kaldı ki Venezüela, Irak'a da benzemez, ikinci bir Domuzlar Körfezi hezimeti yaşayabilir ABD. Bu yüzden, 2002'deki darbe girişimi gibi, karşı devrimciler üzerinden daha underground bir mücadele sürdürmesi olası geliyor. Allende'ye yaptıkları gibi daha aleni bir yöntem de izleyebilirler tabi, belli olmaz.
aztek
Üye
Hayır denize atılmadı, NATO üssüne DNA testi için götürüldü..
nOOb
Üye
PSN çöktü, 1 hafta sonra bin ladin öldü.
Rastlantı olamaz.
YojimboYojimbo
Mod
@aztek

Anladım. Bir haber sitesinde denize atıldı diye okumuştum.
Lama!as
Üye
Spoiler:
image
hydramarine
Üye
Anaa ben de gerçek sanmıştım.

Adam ölürken bile aynı pozu verebiliyor diye düşünmüştüm.

:D
discussioncontroller