Nintendo Wii Bilgi Bankası (Her Türlü Soru Buraya)
oropheroropher
Üye
Nintendo Wii hakkında aklımıza takılabilecek büyük/küçük her türlü konu için ayrı ayrı başlık açmaktansa tek bir başlık altında hepsini tartışırsak daha düzenli bir paylaşım noktamız olur..

Sormak istediğiniz her ne varsa lütfen önden buyrun, gelin gelin çekinmeyin, sorun yahu!
EBvulves
Üye
Neden bu alete hiç "hardcore" oyun çıkmıyor?

oha taa 2007'de ayni şeyi demişim:
Spoiler:

Bence Wii Hardcore oyuncuların dışına hitap eden bir konsol.6 Ay oldu alalı bütün aile Wii sport oynuyoruz mutluyuz.Demekki iyi birşey ;)

CNrulez
Üye
Şimdi özet geçeyim... Ben Wii'mi Amerika'dan aldım, haliyle converter kullanmam gerekiyor fişi için. Birkaç ay önce Wii'nin adaptörü bozuldu, o günden beri çalışmıyor alet. Dedim acaba converter'a uyum sağlayamadı da adaptör mü yandı dedim, Wii Remote'u şarj ettiğim aletin fişini taktım aynı converter'a, gayet güzel tıkır tıkır çalışıyor. Sağlam bir foruma sordum napsam diye, adaptörün hem duvara hem Wii'ye takılan uçlarını çıkar, 2 dakika boşta dursun adaptör dediler, yaptım olmadı. O zaman sana yeni adaptör lazım dediler, koştum Amazon.com'a, fakat adaptör göndermiyorlar Türkiye'ye. Çok çaresizim çok. Şimdi diyorum ki çakallık yapıp Wii'nin adaptörünü Türkiye'den mi alsam, ama sonra içime kurt düşüyor Türkiye'den alınan adaptör, Amerika'dan alınan Wii'ye uyar mı ki diye. Hadi uydu diyelim, Amerika'dan alınan Wii, Türkiye'den alınan adaptörle, Amerika'dan alınan oyunları çalıştırabilir mi diyorum yine rahat edemiyorum. O zaman da önümdeki tek seçenek Türkiye'de sıfırdan yepyeni bir Wii almak oluyor, o zaman da Amerika'dan alınan onca oyun, onca emek ziyan oluyor. Napsam ki ben şimdi?
Zer0
Üye
Evde bir PAL bir NTSC adaptöre sahibim, bir zamanlar ben de çekinirken yanlışlıkla birini diğerinin adaptörüyle bağladım; o gün farkettim ki çalışıyor :D NTSC olanı kullanıyorum, PAL'ın adaptörü bağlı şu an (çeviriciden kurtuldum böylece), yani çalıştığnı söyleyebilirim :D
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
1-Softmod'lu Wii'de, NTSC oyun çalışır mı (orjinal)?
2-Softmod'lu Wii'de, Gamecube oyunları için hafıza kartına gerek var mı?
3-Wii Pro Controller, Gamecube oyunlarında çalışıyor mu yoksa gamecube gamepad'imi lazım?

Saygılar.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Ne geliyorsa gelsin artık!

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Nintendo_Yeni_Konsolumuz_Hakkinda_Konusursak_Rakiplerimiz_Fikirlerimizi_Alabilir-79456.htm

Sırf NX yüzünden Wii U almıyorum. Sırf bu yüzden Wii ile idare ediyorum. =D
kral julienkral julien
Üye
Bence yine fıs çıkacak

çünkü korkak nintendo dan bu beklenilir
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Yapacakları 2-3 taen çok basit şey var aslında, senelerdir oyuncuların istedikleri şeyler:

Bölge kilidinin kaldırılması
PSN ve XBLA gibi bir servis
Daha güçlü bir donanım ve 3.parti desteği.
kral julienkral julien
Üye
Daha güçlü donanım ve 1. parti oyunlarında bu güçlü donanım çerçevesinde köklü değişimlere gitmeleri, cesur adımlar atmaları bence olmazsa olmaz en önemli unsurlar, nintendonun kafa yapısında değiştirmesi gereken
DharkanDharkan
Üye
Bölge kilidinin kaldırılması gibi bir olay olacağını sanmıyorum. Ayrıca adam akıllı bir konsol yapsınlar yeter, ps4 ve xbone kadar güçlü olmasa da olur. Bu saatten sonra yapımcıların Nintendo'ya diğer konsollarda olan oyunları yapacağını tahmin etmiyorum. Yeter ki öncekine göre daha başarılı bir konsol olsun.

Beğenenler: MAVİSAKAL

discussioncontroller