Nintendo El Konsolları Bilgi Bankası
oropheroropher
Üye
Nintendo'nun bütün el konsolları hakkında aklınıza takılan hangi konu varsa burada sorabilirsiniz arkadaşlar..
Konu kirliliğinden kurtulmak ve tek bir başlık altında her türlü bilgiyi bulabilmek eminim hepimiz için daha faideli olacaktır..
bfrheostatbfrheostat
Üye
GameBoy Advance'imde SuperCard kullanıyorum. Ancak bazı oyunlarda arkaplan ya da karakter fazla olduğu zaman yavaşlamalar oluyor. Bunun nedeninin SuperCard'ın içindeki bellekten olduğu söyleniyor (emin değilim). Mesela bazıları WarioLand 4'ü oynayamadıklarını söylüyorlar, bense mis gibi oynuyorum. Ancak iş Super Mario Advance 1-2'ye geldi mi yer yer kösmeler yaşıyorum (özellikle Yoshi Island 2'de 7-8 tane kaplumbağa geldiği sırada). Gene de bir çaresi olabilir mi acaba?
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Gameboy Advance için güzel\efsane oyunları nereden bulabilirim. Son zamanlarda okuduğum kadarıyla epey ilginc oyunlar varmış benim haberim yokmuş.

Supercard denen şey nedir?
Benim anladığım tek karta birden fazla oyun yüklemeye yarıyor ama kim yükler, nerede yükler bıdı bıdı...?
bfrheostatbfrheostat
Üye
Supercard bildiğin GBA kartuşu şeklinde. İçinde flash kart yuvası var. Benim model MiniSD kullanıyor. MicroSD > MiniSD adaptörü ile kullanıyorum (oyunları atmadan önce Supercard'ın özel rom çevirici programı var, onu kullanıyorsun). Gerçek zamanlı save olayı var mesela ama çok şarj yediğini farkettim o özelliğin, o yüzden kullanmıyorum. Onun yerine oyundan çıktıktan sonra Saver sekmesinden oyunun .SAV uzantılı dosyasını açıyorsun "Save to SD?" sorusuna olumlu yanıt veriyorsun. Bu kadar :) İşte dediğim gibi bazı ufak tefek sorunları var; onun dışında problemi yok.

Bu arada GBA için güzel oyun arıyorsan "Nintendo DS ve Gameboy" bölümünde benim açtığım GBA oyun önerisi konusu var; oradakilerin çoğu gayet güzel oyunlar.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye

Supercard bildiğin GBA kartuşu şeklinde. İçinde flash kart yuvası var. Benim model MiniSD kullanıyor. MicroSD > MiniSD adaptörü ile kullanıyorum (oyunları atmadan önce Supercard'ın özel rom çevirici programı var, onu kullanıyorsun). Gerçek zamanlı save olayı var mesela ama çok şarj yediğini farkettim o özelliğin, o yüzden kullanmıyorum. Onun yerine oyundan çıktıktan sonra Saver sekmesinden oyunun .SAV uzantılı dosyasını açıyorsun "Save to SD?" sorusuna olumlu yanıt veriyorsun. Bu kadar :) İşte dediğim gibi bazı ufak tefek sorunları var; onun dışında problemi yok.

Bu arada GBA için güzel oyun arıyorsan "Nintendo DS ve Gameboy" bölümünde benim açtığım GBA oyun önerisi konusu var; oradakilerin çoğu gayet güzel oyunlar.

Peki oyunları nereden alıyorsun(veya buluyorsun :silly: )?
bfrheostatbfrheostat
Üye
Oyun ROM'larını bulabileceğin bir sürü site var. Bilmiyorum o romları dağıtmak ne kadar yasal ama... Bu arada orijinal kartuş da almak istiyorum, arada da buluyorum bir şekilde. Mesela Pokemon Sapphire ve Fire Emblem: The Sacred Stones'u orijinal almıştım :)
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Bilgisayardan yüklüyorsun anladığım kadarıyla ama GBA ya takınca menü mü çıkıyor sd card daki oyunlar arasında seçim yapabilmek için?
bfrheostatbfrheostat
Üye
Heh, aynen öyle işte. Zaten saver sekmesi de aynı menüde :) Ayrıca özel kısayolları var, mesela gerçek zamanlı kayıt için L+R+B+Select; oyunu kapatıp ana menüye dönmek için L+R+Select+Start kombinasyonlarını kullanıyorsun :)
publicinvasion
Üye
Arkadaşlar, bugün mağazada 3DS gördüm ve bir nintendo "anti-fanboy"u olarak almaya heveslendim resmen. Asla tahmin edemezdim böyle bir şeyi :D Her neyse, benim merak ettiğim konu şu; acaba 3DS'in içine film ve müzik yüklediğimizde aynı PSP gibi kulaklık takıp dinlebebiliyor/izleyebiliyor muyuz?
QuendarthQuendarth
Mod
Müzik dinleyebiliyorsun ancak video izleyemiyorsun. İlerde update ile video izleme desteği gelebilir deniyor.
XFire1994
Üye
Şimdi sevgili arkadaşlar, benim elimde 1.4.2 sürümlü bir dsi var. Forumlarda okuduğuma göre flash card kullanılarak dsi'de mp3 dinlenip video izlenebiliyormuş. Bu konularda bilgisi olan insanlar var özel mseaj ile yardım edebilir mi?
discussioncontroller