UFO
FaironFairon
Üye
Kabe'yi arıyolarmış diyolar.
HOXHOX
Üye
fairon espri mi yapıyon anlamadım ama ben ciddiyim :D. ufocu haktan söyledi. gösterdiği şeyler pretty valid yani bükemediğim eli öptüm.
8th wonder
Üye

alienler gerçek. inanıcak bişey yok birçok ülke hava sahalarında ufo gördüklerini biçok kez söyledi herşey ortada yani. ayrıca alienlar da allaha inanıyor.

Hocam ben şimdi İstanbul'da sahur yaptım ama akşama Saturn'e gideceğim. Orucumu nereye göre açayim???

Mesela şöyle de bir görüş var çok kısaca yazayim; dünya dışı varlıklar geliyor, kendi evrenleri için gerekli olan, kızıl ötesi ışınların yüzde doksan dokuzunu yansıtabilen altının çıkarılması için işçi insan sınıfını yaratıyor. Adamu'nun yaratılması böyle oluyor. Sonra bu dünya dışı varlıklar işleri ilerletiyor, bir toplum yaratıyor. Her bir yarattıkları topluma da içlerinden birisi kamufle olarak giriyor. Ve taa geçmişten günümüze bu düzen böyle sürüyor. Belki yan komşun bu dünya dışı varlıklardan biri belki her sabah gördüğün okul/iş arkadaşın. Bilemezsin. Bu konuda hiçbir şey kesin olarak bilinemez ki. Çok absürd kaçmış yani, "alienlar da Allah'a inanıyor!" gibi kesin bir söylemde bulunmak.
salih32salih32
Üye
Uzaylıların gelecekten gelen insanlar olduğunu bi yerden okumuştum ama nerdendi unuttum.
TheodrienTheodrien
Mod
"Bilinmeyenler" adında bir ansiklopedimiz vardı evde çok eskilerden. Basımı 90 yılları civarında olması lazım. O zamanlar daha ilköğretim zamanlarımdı ve aşırı ilgi duyardım o kitaba. İçinde genel olarak bilinmeyen şeylerle ilgili bilgiler olsa da, ağırlıklı olarak UFO ve dünya dışı canlılarla ilgili birçok yazılar ve hikayeler vardı. Okuduğum şeyleri hiç hatırlayamıyorum bak şimdi.

İnternetten baktım o ansiklopediye ama bendekini bulamadım. Üzerinde resim olmayan lacivert ve sarı yazılı bir kapağı vardı. Şimdi gösterdiğinin kapağı yeşilli ve kedi gözleri var. Belki aynı serinin güncellenerek basılmış hali olabilir bilemiyorum.

Şahsi olarak ben dünya dışı varlıkların olabileceğine inanıyorum. Dünyayı diğer gezegenlerle karşılaştırmayı bırakın, tüm samanyolu galaksisinin bile küçücük kaldığı başka sayısız galaksiler ve onlar içerisinde yine gezegenler var. Şu an keşfedilmiş olan uzay belki de sadece daha %1'lik bir kısmı denebilir. Bu kadar büyük bir evrende sadece toz tanesi kadar sayılan dünyada yaşam olması pek mantıklı gelmiyor.

Hadi tüm bunları da geçtim, solucan deliklerinin ve karadeliklerin olduğu kesin olarak biliniyor. Bunların diğer ucunun nereye gittiğini kim bilebilir? Karadelikler ölen yıldızlar olduğu için hadi kendi kendine yok oluyor, bir yere açılmıyor diyelim, ama solucan delikleri öyle değil. Mutlaka gittikleri farklı yerler, belki de farklı boyutlar olabilir.

UFO denince insanın hemen aklına bizden binlerce yıl gelişmiş uzaylı yaratıklar geliyor. Evet belki öyle olabilir ama ya bizim gibi hatta bizden çok çok geri canlılar da varsa o toz kadar diğer gezegenlerde?

Şöyle 3000 küsürlü yıllarda doğmak vardı, o zaman belki Star Trek evreni gibi bir evren olurdu belki ne güzel :P

Bu arada konu 1 sene önce açılmış, canlanması iyi olur aslında.

Beğenenler: ultimate_35

JerryJerry
Üye
Şuan inanılan ve elde edilen bilimsel veriler ile uzay yolculuğu ihtimali çok düşük... Bilim dünyasını sarsacak bir keşif ve onu takiben gelecek yeni buluşlar bizlere bu yolu açabilir. İhtiyacımız olan fizik kurallarını sallamayan, tamamen yeni şeyler araştıran bilim adamlarıdır.

Canlı bir yaratığı tamamen moleküler seviyeye indirip(means. ışık), yeniden birleştirecek kıvama geldiklerinde uzayın derinliklerine gidebiliriz sanırım. Big-bang ve yaratılış döngüsünü düşününce her şeyi "ışık + anti madde"ye çevirmek mümkün görünüyor ama bunu keşfetmek gerçekten zor olsa gerek :)

Üste; UFO denildiği zaman gelişmiş bir kültürün akla gelmesi gayet normal abi :) Sonuçta görüldükten sonra inanılan bir şey ve burada görünüyorlarsa bizden gelişmişlerdir diyebiliriz. "Kesin olarak uzayda yaşam yoktur" diyen adamın aklından şüphe ederim. Belki aklı olan varlıklar yoktur ancak su bulunan gezegenlerde mikroskopik canlıların olmaması için bir sebep göremiyorum.

Zecharia Sitchin, insanların bir koloni olarak türetildiğini ve UFO diye tabir ettiğimiz varlıkların aslında Alpha-Human olduklarını savunur.
G-MANG-MAN
Üye
Uzayda tek basina yasadigini zanneden zihniyet, dunyanin bir kaplumbag sirtinda tasinan ekmek dilimi gibi duz bir yapi oldugunu sanan zihinle aynidir. Dunyamiz, yasanabilir gezegen sayisinin kisitli oldugu bir evrende , yeterli teknolojiye ulasmis tum irklar tarafindan incelenmektedir.

Gozumle gordum. 1. Elden sahidim. 1 tane gorsen, uydu goktasi demesi kolay. Ama 12 tanesini ayni anda tek yone nizami sekilde ve gayrinizami manevralarla gordugun zaman, ona artik kulp takmaya calismamak lazim.
L1S
Üye
İlgili konferanslar için siriusufo sitesine bir göz atmanızı tavsiye ederim. Konuşmacı kadrosunda tanınmış isimler de var.
ultimate_35ultimate_35
Üye
UFO diyince aklınıza daire gelmesin hemen hangi salak bunu dünyaya yaymışsa artık
RelentlessRelentless
Üye
ben köşeli olduğum için genelde üçgen hayal ederim ufoları
discussioncontroller