31.05.11, District 9 İzledik ! 8.54/10
stabilostabilo
Üye

Sitenin teknik imkanları mı izin vermiyor aynı mesaja bu kadar karakter doldurmaya yoksa editlemek, yazmak, düzeltmek vs zor olur diye mi söyledin ?

Eskiden sayfa çöküyordu ya çok fazla yazınca, yine öyle bir şey olabilir diye ama halletmiş de olabilirler o sorunu, emin değilim. =)
QuendarthQuendarth
Mod

D10'un çekilmesi çok iyi olur.

Spoiler:
Copley'in oyunculuğu cidden müthiş.Abime,filmi izlerken ve şimdi dahi şapka takıp çıkarasım geldi/geliyor.
Epey etkiledi film beni. Aslında,dünyaya inen uzaylıların epey gelişmiş olacaklarını hayal ederdik.Filmlerde vs.de hep böyle görmüştük şimdiye kadar. Ama gemideki uzaylılar acınacak haldeydi.Belki,mahkumlardı,belki bir felaketten kaçıyorlardı.Belkide bir keşif ekibiydiler.Bilemiyoruz bunu.District 9 ilk yapılırken uzaylılara daha iyi bir yer olacağı söyleniyor onlar için.Ama gerçekte sadece bir tecrit kampı.

Spoiler:
Belgesel görüntülerinde yorum yapanlardan birisi uzaylıların bir tür işçi kolonisi olduğunu ve kendi iradelerinin zayıf olduğunu, sadece emir alarak hareket ettiklerini söylemişti (Karıncalar veya arılar gibi). Bence de öyle olması mantıklı. Bir tek Chris ve oğlu diğerlerinden farklı görünüyordu. Büyük ihtimalle geminin kaptanı ya da işçilerin lideri gibi bir şey Chris. Belki de gemi bir gezegenden başka gezegene işçi taşıyan bir gemiydi ve arıza yapınca dünyaya inmek zorunda kaldı.

Dediğim gibi,D10'un çekilip,bu etkiyi bir daha vermesini istiyorum.Bunu hakediyoruz.
Bir daha izlemenin üzerine,9/10

Spoiler:
Bence District 10 çekilirse aynı etkiyi yaratmaz. Büyük ihtimalle ilk filmin adından faydalanmaya çalışan bir film olur. Zaten muhtemelen Chris'in uzaylı ordusuyla dönüşünü konu alacağından sıradan bir bilim kurgu - aksiyona döner. Yine de ben hiç çekilmemesindense dandik de olsa çekilmesini tercih ederim.
Amenquiver
Mod
D 10un sizin de söylediğiniz gibi daha geniş bir ölçeğe ihtiyacı var.
Spoiler:
3 milyon uzaylıyı kurtarma operasyonu gibi ve bu ilk filmin havasını fazlasıyla tehdit ediyor. Çekilebilir ama çok riskli.

@stabilo

Hmm, biraz zorlayalım bakalım n'olacak.

-

Katılım güzeldi bence, ilk günden 8 9 kişi üşenmeyip yazdı.
kurtkapankurtkapan
Üye

Spoiler:
Belgesel görüntülerinde yorum yapanlardan birisi uzaylıların bir tür işçi kolonisi olduğunu ve kendi iradelerinin zayıf olduğunu, sadece emir alarak hareket ettiklerini söylemişti (Karıncalar veya arılar gibi). Bence de öyle olması mantıklı. Bir tek Chris ve oğlu diğerlerinden farklı görünüyordu. Büyük ihtimalle geminin kaptanı ya da işçilerin lideri gibi bir şey Chris. Belki de gemi bir gezegenden başka gezegene işçi taşıyan bir gemiydi ve arıza yapınca dünyaya inmek zorunda kaldı.

Onu unuttum.Evet,haklısın.
baypalbaypal
Üye
izlenen filmler ayrı başlık açarak konuşulsa daha iyi olmazmı ?
kurtkapankurtkapan
Üye
Bencede öyle olmalı.Birdahaki haftanın başlığı farklı olsun.
undead
Üye
Ben filmi çok önce izlemiştim ama sonuyla ilgili bir kaç yorum yapmak istiyorum. Filmin sonu muallakta kaldı evet ama tamamlanmasına gerek var mı bilmiyorum. Ben açıkçası film biterken, üç yıl sonra döneceğine emindim. Hepiniz döneceğini ya da dönmeyeceğini düşünseniz bile, filmin sizi böyle bir düşünceye yönlendirmesi yeterince iyiydi son olarak. Yani siz üç yıl sonra döneceğini düşünüyorsanız, dönecektir. Aksini düşünüyorsanız dönmeyecektir. Ama sanırım bir çoğunuz benim gibi döneceğini düşünüyorsunuzdur:)
thegmnkthegmnk
Üye
Ben sınavlardan dolayı tartışmayla ilgili birşeyler yazamayacağım ama notumu söyleyeyim.

7/10

Herhalde en düşük benimki ehehe. Özel bir kırılma sebebi yok, genel olarak 7'ye layık diyebilirim. Biraz şişirilmiş gibime geldi.
LP_Mnts2MdngHT
Üye
Evet her film için ayrı başlık açmak mantıklıymış aslında. Yani "her hafta her hafta açılırsa konu patlaması yaşanır" derseniz bilemem de öyle bi durum yoksa her haftaya ayrı başlık iyi olabilir gibi.
QuendarthQuendarth
Mod
Sinema bölümü çok popüler bir bölüm değil zaten. İlk sayfada en son bir buçuk ay önce mesaj atılmış bir başlık bile var. Her hafta yeni konu açılırsa sorun olmaz bence. Etkinlik uzun süre devam edip sinema bölümünü doldurmaya başlarsa da başlıklar ayrı bir kategori altında toplanabilir.
discussioncontroller