31.05.11, District 9 İzledik ! 8.54/10
Amenquiver
Mod
Konuyu açtım, filmimiz belli zaten.

Bu sürekli konu açma olayı biraz kirlilik oluşturacak gibi ama deneyelim. Ayrıca bu konu ana konumuz olsun, ayarlamaları buradan yapalım. Filmler için açtığımız konularda genel konular konuşulmasın ki amacına ulaşsın.
Nathaniel
Üye
9/10 veriyorum ben.Yarın daha uzun birşeyler karalayacam umarım.İlk haftadan bile yetişemedim bunun için de pardon.

Spoiler:
Filmin en sevdiğim noktası herkesin de söylediği gibi eleştirel yönü oldu.Büyük şirketlerin ve hükümetlerin güç hırsı,insan hayatına verdiği önem(?)den toplumun batıl inançlarına yapılan küçük/büyük eleştiriler, insanların farklı olana ne kadar medeni davrandığı(niye johannesburg?)... Tüm bunları yedirme açısından filmin çok drama başvurmamasına bayıldım.Özellikle ilk yarıda belgesel tadında sunulan kısım gerçekten çok güzeldi.
Bunun dışında oyunculuk ve kamera kullanımı gerçekten 10 numara.Filmin sonu hakkında yorum yapacak olursam; ben açıkçası bu tarz sonlu filmleri tercih ediyorum.Ve ben dönmeyeceğini düşünüyorum,yani hem zar zor oradan kaçtılar ,klinik gibi yerde nasıl muamele edildiklerini fark etti Chris ve tüm bunlardan sonra geri dönmek isteyeceğini,gemiyi ve kendisini tehlikeye atacağını düşünmüyorum.

Neyse çok beceremiyorum yazı yazmayı,yeterli sanırım bu kadar.
Amenquiver
Mod
Est, önemli olan niyet etmek.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Bilgisayarın azizliğinden dolayı(720p de senkron sorunları çıkarmaya başladı.) Anca izleyebildim filmi. Filmin eleştirsel yönü çok hoşuma gitti. Daha önce de söylendiği gibi gerçekleşebilirliği olan bir filmdi. Oyunculuk gerçekten iyiydi, oyuncuları tanımıyorum ancak hepsi gayet yetenekli kişilerdi.

Sonunun muallakta bitmek değilde, bizim hayal gücümüze bırakıldığını düşünüyorum.

Spoiler:
Christopher sadece kaçmış da olabilir, sözünü tutmuş da olabilir ya da peşinde bir ordu ile intikam almaya gelmiş de olabilir. Tamamen bize kalmış.

Geç de olsa not vereyim bari 8.7/10 (Arşivinizde bulunması gereken bir film. Toz pembe hayatlarımızda unuttuğumuz bazı gerçekleri yüzümüze şaka pastası misali çarpıyor.)
Amenquiver
Mod
Ne zaman izleyelim Black Swan'ı ?
baypalbaypal
Üye
pazar akşamı
Amenquiver
Mod
Bana uyar.
fAntasy
Üye
Bu pazardan bahsediyorsanız benim dışımda "o gün müsait değil" falan diyen var mı? :cheer:
LP_Mnts2MdngHT
Üye
Bağa da uyar pazar.
fAntasy
Üye
Yalnız sanki yalan oldu biraz? :cheer:
discussioncontroller