Kurtadam-Yeniden Canlandırma Projesi
XFire1994
Üye
Uzun zamandır bir Kurtadam oyunu oynatılmıyor, oynatılsa da sayı fazla olmuyor, oyun canlı olmuyor. Bunun nedeni oyuna ilgisizlik oluyor genelde, zaten bu da diğer problemlere yol açıyor. İnsanlar gün sonu saatlerinde meşgul olabiliyor, analiz yapılacak mesaj olmadığı için kör gözüm parmağına linçler yapılabiliyor ve dolayısıyla oyun zevksizleşiyor.

Benim bu konuda bir çözüm önerim var.

Bildiğiniz (veya bilmediğiniz) gibi irc'de oyungezerfrp isimli bir kanalımız var bizim. Eğer topluca bir gün kararlaştırıp o gün kurtadam oynasak?

Peki nasıl olacak bu kurtadam? Şöyle ki, diyelim kararlaştırıp 10 haziran saat 9da kanala gireceğiz. Oyun yöneticisi arkadaş rolleri belirleyip herkese bildirecek. Gün sonları 30 dakikada bir olacak, her gün sonunun sonuçlarını oyuncular kanalda sıcak sıcak konuşacak, kulis yapacaksa da irc'nin özel sohbet metoduyla yapacak kulisini.

Böylece;
1) benim işim çıktı giremedim bahaneleri oyun zaten 1 akşamda oynandığından büyük ölçüde ortadan kalkacak
2) ben oynarım diyip 2. turda ortadan kaybolan insanlar gibi bir dert olmayacak
3) oyuncuların hepsi aynı yerde online olunca iletişim çok daha fazla artacak, analizler çoğalacak.

Şimdi söyleceklerim,"kurtadam forumda oynanır,ircde olmaz ki" diyen insanlara. Arkadaşlar, ben de isterim ki 25 kişi olup şöyle güzel bir kurtadam oynayalım. Ama sadece böyle ufak,"one shot" kurtadam oyunlarıyla kurtadamı daha çok insana sevdirirsek o eski, büyük kurtadam oyunlarını tekrar görebiliriz.

Herkesin görüşlerini bekliyorum.
bodo
Üye
Fikir güzel ama daha vakit var bence insanlar iyice bir özlesin oyunu.
XFire1994
Üye
İnsanlar özlemekten ziyade unutuyorlar oyunu abi, o yüzden açtım başlığı zaten. Eskiden böyle uzun bir ara olduğunda insanlar yok mu yeni oyun diye sorarlardı, artık öyle bir şey yapan da yok.
bodo
Üye
Art arda 3 tane mi ne oyun oynandı, ilki bile ittire ittire gitti; sonra zaten ilgisizlik had safhadaydı. O yüzden şimdi sınavlar finaller neyin geçsin de öyle yapalım. Olm bir de ben yurttan bağlanamıyorum irc türevi programlara aslında o yüzden diyorum.
XFire1994
Üye
Zaten hemen yapmayacağız abi, sadece fikir almak için açtım başlığı. Yoksa benim de şu iki haftada 14 sınavım falan var, isterseniz 50 kişi bulun oynamam kurtadam falan =P
World of Warcraft
Üye
Hazır okulda bitti/bitiyor/bitecek ben oynarım. Tabi daha önce kurtadam oyunu oynamadım ama zevkli olur herhalde.
herobeyyyyyy
Üye
Ben Kurtadam oyununu oynattığımda Temmuz ayıydı hatırladığım kadarıyla.O sıralar pek sıkıntı çekilmez oyuncu sayısında.Yani okul/finaller bittiğinde oynatmak daha mantıklı olur.Yaz olmadan ilgi göstermiyor kimse oyuna
mrsandman
Üye
Güzel bir oyuncu kitlesi toplayabilirsek ben varım.
AdramelechAdramelech
Üye
Oyun olursa bana bir mesaj atın sabitleyeyim. Sadece bunun için demiyorum, genel olarak aktif olan kurtadam oyunlarını sabitlemeyi planlıyorum. (:
SnakeSnake
Üye
ya o değil de sağlam dm'ler artık bi öne çıksalar da şöyle kallavi bi "metro" frp'si oynatsalar, ortam şenlense. hazır yaz ayı da geliyor, yapın/yapalım oynayalım. :)
AdramelechAdramelech
Üye

ya o değil de sağlam dm'ler artık bi öne çıksalar da şöyle kallavi bi "metro" frp'si oynatsalar, ortam şenlense. hazır yaz ayı da geliyor, yapın/yapalım oynayalım. :)

Forumda frp açısından genel bir ölülük var. Aslında bunu geri çevirmek adına frp bölümünde bir konu açsak falan güzel olabilir.
discussioncontroller