Dragon Age: Inquisition
XardasXardas
Üye
Oyunu beğenerek oynamıştım aslında ama...

Spoiler:
Son boss ve epilogue çok büyük hayal kırıklığıydı. Böyle bir oyunu bu kadar kötü bitirmeyi nasıl başarmışlar hayret ettim.
Eddard StarkEddard Stark
Üye
Oyun gayet güzeldi ama tekrar oynanılabilirliği yok.

Bir de giriş ve gelişme bölümleri çok güzeldi, sonuç kısmı bayağı meh kalmıştı, o yüzden hiç akılda kalmıyor.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Multiplayer oynayan var mı?

Hiç denemedim ama eglenceli olabilir gibi duruyor.
CoraxCorax
Üye
mass effect 3 multinin kılıçlısı gibiydi denediğimde

ilk çıktığında oynamıştım biraz sonra hiç bakmadım ama
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Oyunu bitirdim. 120 kusur saat oynamışım (tum görevleri yaptım, yan görevler dahil, DLC ler hariç).

Hangi karakterler ile oynadınız bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim ki oyunda "Mage Knight Enchanter" olduktan sonra oyun bitiyor. "God mod" gibi bir şey resmen.

Çatışma esnasında karakterlerin taktiksel olarak kontrolündaki ekseklikler dışında gayet güzel olmuş oyun.

Savaşçı ve roque sınıfı yeteneklerini gayet mantıklı kullanıyor ama İlk oyundan beri hala şu okçuların düşmana yaklaşmaması gerektiği olayını çozebilmiş değiller. İstediğin kadar savaş alanının dışına yollasanda da bir iki saniye sonra bir bakıyorsun okçu karakterin çatışmanın tam ortasına dalmış 1 metreden ok atmaya çalışıyor :S

Eğer oyunu grup halinde oynamayı planlıyorsanız en iyisi kendi karakterinizi okçu olarak alıp onu kendiniz kontrol etmeniz.

Oyunda solo atmak isteyen varsa kesin Mage Knight Enchanter olarak oynasın. Bir de sizi sürekli görünmez yapan yuzugu ve sürekli canlandıran kolyeyi buldunuz mu tum oyun solo atılabilir gibi duruyor.

İlk seferimi Human mage olarak oynadım. Şimdi okçu olarak tekrar başladım.

drouzzindrouzzin
Üye
Benim karakterim Elf Mage'di. Her "Prophet of Andraste" dediklerinde "Bak emin misin? Elfim ben. Büyü falan da yapıyorum. Andraste beni seçmez bence, iyi düşünün bakın." diyordum. Güzel RP oluyordu. :)
JulianneJulianne
Üye
Elf Rogue (dual blade) olarak bitirdim, şimdilerde de Human Rogue (dual blade) olarak tekrar başladım. Rogue'larda şu formül geçerli: Spinning Blades + 2 tane, üzerlerinde "On hit: Gain 3 Guard" olan dagger = ölümsüzlük. Ne gelirse gelsin parçalıyorsunuz. Yapana kadar zorlanıyorsunuz biraz ama yapınca harbiden Inquisitor olduğunuzu herkese gösteresiniz geliyor. (:

Ara sıra twitch'ten DA: Inquisition yayını yapıyorum, denk gelirseniz (ya da önceki bölümleri) izleyebilirsiniz. Eski bölümleri YouTube'a da atıyorum.

Beğenenler: drouzzin

GunGun
Üye
Roguelar Magelerden kat kat op. Bir de güncel sürümde oynuyorsan Smoking ACE o knight enchanter 2 defa nerf yemiş olması lazım. Orijinali çok acayipti. Ama single player zaten kimin ne kadar op olduğunun ne önemi var yav. Oynayın geçin. Bu arada Jülyen karşim aynı pasifi 2 daggera basarsan stack olmuyor onlar. Birine gain 3 ötekine gain 5 bas. Ya da daggerlardan birine chance to cast Hidden Blades on hit tarzı şeyleri olanlardan bas. 10 saniyede ejderha falan indiriyorsun güzel oluyor.

Neyse bakayım videolara merak ettim.
JulianneJulianne
Üye
Gun dedi:

Bu arada Jülyen karşim aynı pasifi 2 daggera basarsan stack olmuyor onlar. Birine gain 3 ötekine gain 5 bas.

Orası öyle de o kadar detaya girmeyeyim dediydim. (: Lvl 14 oldum ama hala AoE dagger yapamamamın ezikliğiyle yaşıyorum. Dagger'ların single target olanları pek bir halta yaramıyor ama AoE olunca yardırıyorlar. 4 kişinin arasına dalıp Spinning Blades + Deathblow kombosuyla dehşet saçıyorsun her tarafa. Ama işte AoE yapamıyorum daha ben... ühü...
GunGun
Üye
Speşılizeyşın seçtin mi bari. Son videona baktım da göremedim. Assassin yok ediyor ama artificer oynamak daha eğlenceli gibi sanki. Tempest da güzel. Rogue olarak tanklayabilirson tempest ile.

Val Royeux'daki dingiller aoe dagger tarifi satmıyor muydu yav? Bir oraya bak derim.

Rogue için bulabilirsen armora 5 guard on hit (Fade touched silverite olması lazım bu), daggerlara chance to cast Hidden Blades (bunun iki farklı tieri var işte ayarlarsın zaar) basmak çok eğlenceli oluyor. Spinning Blades çok rahat proclatıyor bunu. Sonra herkes ölüyor falan. Eğlencelikli.
discussioncontroller