Sizin İçin En Özel/Anlamlı Oyunlar?
TrajengyaTrajengya
Üye
Merhaba arkadaşlar bu başlığı,hayatımız da özel anlamı olan oyunları listeleyelim ve üzerlerine tartışalım diye açtım.Mutlaka herkesin vardır.
Ben başlıyorum:
-Warcraft 3:Reign Of Chaos/Frozen Throne
Warcraft benim oynadığım ilk ciddi bilgisayar oyunudur.Küçüklüğüm den beri fantastik diyarlara olan ilgim ve geniş hayal gücümün,strateji oyunlarına karşı olan ilgimin en önemli mimarıdır.Şu ana dek izlediğim/oynadığım/okuduğum fantastik evrenler içinde beni en fazla etkileyendir. Karakterleriyle,hikasyesiyle,tarihiyle,kurgusuyla beni derinden etkilemiştir ve ne zaman içimden gelse baştan sona bitiririm ve etkilenirim hala.

-Resident Evil 4
Oynadığım ilk RE oyunu.Gerek atmosferi,gerek oyun zevki,gerek grafikleri,gerek akılda kalıcı karakterleriyle olsun beni derinden etkileyen oyunlardan biridir. RE 5'i de oynadım ama bu oyun kadar etkileyememişri beni.Bu oyun kadar anı bırakamadı üzerimde.Yanılmıyorsam X360 ve PS3 için Remake'i yapılıyor.

-FİFA 2009
PES delisi olduğum ve futbolla ilgilnemye başladığım yıllar. Baktım ki çok övülüyor çevremde. OGZ'de de güzel bir puanı vardı.''Bir deneyeyim'' diyerek başladım. İlk maçım Fenerbahçe-Galatasaray'dı. Ve topun Alex'in ayağından ilk çıkışı itibariyle şu an FİFA 2011 delisiyim. Ve FİFA 2012'yi sabırsızlıkla bekliyorum.

-God Of War
God Of War da benim için pek anlamlı oyunlardan biridir.Hikayesi,zevkli oynanışı,karakterleri derken beni kendine esir etmiştir.

Evet benim aklıma gelenler şimdilik bunlar,sizler?
LovermanLoverman
Üye
Madem hevesle bu kadar yazdın, boşa gitmesin. Benim Legacy of Kain. Ötesi yok, olamaz da. Şimdi MGS falan yazacak millet, yazarlarsa tabii.
LOK dedğim için bana saygı duyup, anlayıp, ona göre şuku atana bir adet reaver benden

Beğenenler: Soddorath, Sammy

QktayQktay
Üye
Resident evil 1-2-3 orta okulda kankamla birlikte playstaton kiralayıp sabaha kadar 3buçuk ata ata oynardık. şimdiki hiçbir oyundan o zevki alamıyorum
joseph fouchejoseph fouche
Üye
tüm total war serisidir yahu bana hayata stratejik bir şekilde bakabilme yetisi kazandırdı. Ayrıca inanılmazda zevk alırdım.
Lonly_Wolf
Üye
Football manager 2005

Bundan başkası güzel değildi.Beşiktaşı hiesiz şampiyonlar ligi şampiyonu yaptığımda yaşadığım haz çok güzeldi

Tennis-Atari

Bunun gibi bir tenis oyunu yapılamadı daha

Prince of persia warrior within

Çok beğenmiştim

Dragon age

Son zamanlarda en severek oynadığım oyunlardan birisiydi

Fifa 2007

Multisi bu kadar zevkli bir futbol oyunu yok çünkü en iyi oynadığım 2007.Özellikle kızkardeşimle yaptığımız maçlar çok zevkli olurdu(Kendisi koyu fenerbahçeli olarak futbola çok ilgi duyar da :)

Legacy of kain

Bu oyunu oynamamıştım.Vampirle ilgili oyun ararkenloverman tavsiye etti.Son oyunlardan zevk alamayan bana tekrar oyun oynattı

Fable

Bu da çok güzeldi lan.Fable 3 oynuyorum da şimdi o eski tadı veremedi
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
...
QuendarthQuendarth
Mod
Heroes of Might and Magic III
Heroes of Might and Magic IV
Heroes of Might and Magic V

The Elder Scrolls III: Morrowind
The Elder Scrolls III: Morrowind - Tribunal
The Elder Scrolls IV: Oblivion

Stronghold
Stronghold Crusader
Stronghold 2
Stronghold Legends

Europa 1400: The Guild
The Guild 2

Master of Orion II: Battle at Antares

Icewind Dale 2

King's Bounty: The Legend
King's Bounty: Armored Princess

Anno 1701

Age of Mythology

O ya da bu şekilde bende iz bırakmış oyunları yazdım. Bu listeyi hiç durmadan tek solukta oluşturdum. Hepsi anında aklıma gelen oyunlar. Zorlasam birkaç tane daha çıkardı belki ama bu listedeki oyunlar kadar önemli olmazlardı benim için.
dodgerdodger
Üye
Metal Gear Solid

Zamanına göre muhteşem bir deneyimdi. MGS ile dumurlara girme bu oyun ile başlamıştı. Cyborg Ninja, Sniper Wolf, Psycho Mantis, Vulcan Raven ve diğerleri hafızama kazınmıştı.

Metal Gear Solid 2

O kadar bekleyişten, o kadar Snake videolarından sonra Snake ile 1 saat oynayıp elimize Raiden'ı verdiklerinde sövmüştük sağlamından. Fakat yine, Kojima yapmıştı yapacağını. Fazla uzun yazmak istemiyorum ama her anıyla muhteşem bir deneyimdi.

Metal Gear Solid 3

Serinin belkide en önemli oyunuydu bu. Herşeyi bırakıp 40 yıl öncesine gitmiştik. Herşeyin başı demeyelim ama geçmişte neler olduğunu muhteşem bir şekilde yaşattı bizlere. The Boss, Big Boss, Eva, Ocelot... Tarih kitabı gibiydi MGS 3.

Metal Gear Solid 4

Serinin son oyunu, önceki her oyundan birşeyler sunan muhteşem bir finaldi bana göre. Snake ile son büyük savaşımızı verdik MGS4'te. Shadow Moses'a geri döndüğümüzde, Snake ile beraber oyunun bir anda MGS1'e dönmesi ile gözümden yaşlar aktı resmen. Snake ile Snake olduk. Köşede sapından kopup düşen güvenlik kamerasını bile beni duygu seline bıraktı. Her yıl baştan oynar bitiririm.

*cry*

Beğenenler: Mosquétero, Bonecrusher

thegmnkthegmnk
Üye
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots: Gözümden yaş getiren tek oyun.

The Sims 2: Oyun hayatımın yarısından fazlası bunu oynayarak geçmiştir.

Assassin's Creed II: Bir oyuna, bir sitede veya dergide yazdığım ilk inceleme.
TrajengyaTrajengya
Üye
World Of Warcraft
Daha önce dediğim gibi ben deli bir Warcraft hastasıyım.Ayrıca bu oyun oynadığım ilk ve tek DVO'dur. Kimbilir kaç ayımı çalmıştır hayatımdan.
AlphariusAlpharius
Üye
Half Life
Counter-Strike
Fallout 2
Planescape: Torment
Arcanum
SW: KOTOR
Medieval: Total War
Rome: Total War
Stronghold
Europa Universalis 2
Hearts of Iron 1 & 2
Victoria
GTA 2
GTA San Andreas
Red Alert 2
Battlefield: Vietnam
Commandos: Behind Enemy Lines & Beyond the Call of Duty & 2
Age of Mythology
Elder Scrolls III: Morrowind
Mafia
No One Lives Forever
Street Wars
Grim Fandango
Monkey Island 2
Homeworld 2
Hitman: Codename 47
Metal Gear Solid
Soldier of Fortune
Jedi Knight 2: Jedi Outcast
X-Wing: Alliance
Freespace 2
Star Trek: Bridge Commander
C&C: Tiberian Sun
Rollercoaster Tycoon 1 & 2
Caesar III
Pharaoh
Worms 2 & Armageddon
Operation Flashpoint

Eklemeler:

Operation IGI
Simcity 2000 & 3000
Abuse
SW: Racer
Need for Speed 3
Championship Manager 2
Midtown Madness
The Fantastic Adventures of Dizzy
X-Com Interceptor
Heroes of Might and Magic III
Aliens vs Predator 2

Hepsinin ayrı anısı olan, hemen hemen hepsi İlkokul-Ortaokul-Lise döneminde oynadığım oyunlar. Oyunlara daha farklı, daha naif bir gözle baktığım zamanlardan kalmalar.

15 dakika düşününce aklıma bunlar geldi ama elbet daha onlarcası vardır.

Şu mesajı yazmak bile bana güzel bir nostalji yaşattı.
discussioncontroller