Sizin İçin En Özel/Anlamlı Oyunlar?
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Arkada age ofçu arkadaşlar ne kadar iyimsermiş yav. Ben düşman olduğunu oyunu alırken bildiğimden dişe diş, kana kan, intikaaam intikaaam modundaydım. Ha elime vermediler degil tabii ama hayal kırıklıgı yaşamadım. Abimi çağırdım halletti sag olsun(dayak yiyip abisine koşan tipik velet). Kırmızı rengi itici bulmamda Gs'den sonraki diğer faktör.
Sifon
Üye
age of 2'de yıllarca botları tokatladıktan sonra bir hışımla internetten maç atıp o rushları görmenin verdiği acı inanılmazdı ya. multi oynamadan bir oyunda iyiyim denmemesi gerektiğini age of la ögrendim.
H.B.A.H.B.A.
Üye
Yaşça çoğunuzdan küçüğüm, "efsane" diye tabir ettiğiniz birçok oyunu kaçırdım(gog sağolsun fallout falan oynamışlığımız var en azından:D) ama yine de benim için yeri ayrı olan birkaç oyunu yazayım;
1-Donkey Kong Country & Street Fighter 2: Babamım bir arkadaşından 2.el aldığı snes ile gelen 2 oyun, ikisi de ilk oynadığım oyunlardır. Donkey Kong'un ilk bölümünü ve ilerledikçe açılan harita hala aklımdadır:D Ayrıca Blanka'ya özenip 6-7 yaşımdaki halim ile evin içinde takla atmam da çabası:D
2-Almanyadan bayram hediyesi niyetine alınan toplu oyun kutusundan çıkan Evil Twin, Rayman 3, Road to El-dorado ve Settlers 4 oyunları. Benim için özeller, pek bir açıklama yapmaya gerek yok ilk pc oyunlarım işte
3-Ratchet&Clank ve Jak&Daxter serileri; kardeş seriler zaten ps2 ve psp için olan bütün oyunlarını oynamışımdır, sadece ratchet&clank ps3'e geçince takip edemedim, ikisi de kıymeti az bilinen 10-12 yaş kitlesi için zamanıın ötesinde müthiş oyunlar, ratchet3 ve jak2'yi hala ara ara açıp oynarım ps2'de. Jak 2'yi hala %100 bitiremedim bu arada(benim beceriksizliğimden kaynaklanabilir bu gerçi:D)
4-PoP üçlemesi; ilk oynadığım "şiddetli kanlı oyun" ve yaş sınırlaması kavramıyla beni tanıştıran oyundur. O zamanlar CoDmuş, Countermış fpsler pek itici gelirdi nedense, arkadaşlar deli gibi kafelere gidip counter atarken ben ps2'ye bayram harçlığımı biriktirip Sands of Time'ı almıştım, o kadar etkilenmiştim ki Prince karakterinden idolüm, gelecekte olmak istediğim kişi olmuştu:D hatta WW'deki karanlık değişimini görünce 12-13 yaşlarında bir velet olarak aklım gitmişti:DD wwooooww ne kadar cool aynen böyle olmak istiyorum falan:DDD
Hala Two Thrones'tan sonra güzel bir PoP oyunu çıkacak diye bekliyorum bu arada ;_;

Beğenenler: darkprens, Baueltz

AstusAstus
Üye
Şimdi telefonda oldugumdan uzun yazamayacam ama The Last Of Us ve Left Behind cok derinden etkiledi beni. Ki oyunu overrated saniyordum ben.

westgreywestgrey
Üye

Lack of empathy. People with autism may have difficulty understanding another person's feelings, such as pain or sorrow.

önceki sayfalarda boşuna laf yetiştirmişsiniz
AK_LampardAK_Lampard
Üye
hahah
hebelehoohebelehoo
Üye
Gene banlanacan birader ya.
İ. Evrenİ. Evren
Üye
westgrey dedi:

Lack of empathy. People with autism may have difficulty understanding another person's feelings, such as pain or sorrow.

önceki sayfalarda boşuna laf yetiştirmişsiniz

Hebelehoo'nun mesajı okuyunca mevzuyu anladım o yüzden mesajına sinirlenmedim. Şikayetçi değilim.
phdphd
Üye
Niçin birbirinize ateş ediyorsunuz?

Konuya dönelim.

Defalarca kez bitirdiğim, her sahnesini, her repliğini ezbere bildiğim, sağlığım elverdiği ve ilerde kullanacağım bilgisayarlar uyumluluk sorunu çıkarmadığı sürece vazgeçmeyeceğim tek kişilik oyunlar:

Arcanum
Deus Ex
Vampire the Masquerade: Bloodlines
Omikron
KotOR 1 ve 2
Morrowind
GTA: San Andreas

Yukarıdakiler kadar oynamasam da benim için özel olan tek kişilik oyunlar:

Urban Chaos (daha GTA III falan yokken üç boyutlu bir şehirde gezip ortalığı karıştırma ihtiyacımızı karşılayan az sayıda oyundan biriydi ama tek bir şehir yerine göreve göre değişen küçük haritalardan oluşuyordu, yine de bazı büyük haritalarda görevi takmayıp dolaşmak çok zevkliydi)
Soldier of Fortune: Basit ve çizgisel olmasına rağmen sürekli baştan sona oynadığım bir FPS.
FEAR: Aynen.
Spec Ops: The Line: İnsanı modern askeri vuruculardan soğutan bir modern askeri vurucu. Bilen biliyor, kendi başlığında ve en son ne oynadınız başlığında her şey söylendi zaten.

Binlerce saat oynadığım multiplayer oyunlar:

Diablo II: Akranlarımın aksine eve geniş bant internet alınınca insan belgeseli izleyeceğim diye değil battle.net üstünden Diablo oynayacağım diye heyecanlanmıştım, yıllarca oynadım.
World of Warcraft: On yıl sonra ilk haliyle hiç alakası kalmadı ama defalarca kez bırakıp geri döndüm. Son olarak bu hafta merakıma yenilip tekrar açtım hesabı.

Mansiyon:
Dark Souls
Unreal Tournament serisi
Quake serisi
Portal
Fallout 1, 2, New Vegas
Divine Divinity
Jagged Alliance 2

Beğenenler: Bonecrusher

MKX_SCORPIONMKX_SCORPION
Üye
Mortal Kombat I