#operationturkey
Misteyk
Üye
Anonymous'un Türkiye'deki internet sansürüne karşı yapmayı planladığı operasyon!
Eğer dediklerini yaparlarsa, ki psn'e yaptıkları ortada, inanılmaz şeyler çıkacaktır ortaya.

---
Kendi sitelerindeki Türkçe çeviri de şöyle:
Merhaba Türkiye,

Son yıllarda, Türkiye hükümetinin internet üzerindeki kontrolunun ne denli arttığına tanık olduk. Binlerce websitesi ve blog engellenirken, aynı zamanda internet gazetecilerine karşı başlatılan yasal kovuşturmalar devam etmektedir. Hükümet şimdi de 22 Ağustos’ta, internet kullanıcılarının tüm aktivitelerinin kayıt altına alınmasını mümkün haline getirecek olan yeni bir filtreleme sistemi uygulamaya koymak istiyor. Böylesi bir sistemin ne zaman ve nasıl uygulamaya konulacağı hala muğlak olsa da, kesin olan şey hükümetin internet sansürünü bir üst seviyeye çıkardığıdır.

Bu sansür uygulamaları mazur görülemez. Serbest bilgi akışına erişim ve katılım temel bir insan hakkıdır. Türkiye hükümeti bu temel hakkı ihlal ederken, ‘Anonim’ (Anonymous) eylemsiz kalmayacaktır. Sansürü engellemek için desteğimizi verecek, sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz.

Türkiye’de yüz binlerce insan internet sansürüne yönelik kararları protesto etti ancak AKP hükümeti insanların seslerini duymazlıktan geldi ve protestocuları polis şiddetiyle bastırdı.

Bizler tüm internet vatandaşlarını, Türkiye hükümetini bu absürd politikalardan vazgeçmeye iterek, konuşma özgürlüğünü desteklemeye çağırıyoruz. Serbest bilgi akışı engellenemez. Bilgi paylaşımı durdurulamaz. Korku eşiklerini aşarak, bu temel haklarımızı savunmanın zamanıdır.

Daha fazla bilgi için: http://tinyurl.com/5vd4f9p

Internet erişiminin serbestleştirilmesi için neler yapabileceğimizi tartışmak için IRC kanalında bize katılın: http://chat.mibbit.com/?server=194.8.74.43&channel=#opTurkey

(server: irc.anonops.li, channel #opturkey)

Bizler ‘Anonim’iz.

Bizler çoğunluğuz.

Bağışlamayız.

Unutmayız.

Bizi bekleyin.KAYNAK:
http://anonnews.org/?p=press&a=item&i=1005
#operationturkey


image
axxion
Üye
benim gördüğüm bu konuyla alakalı 2. başlık :D. başka açan olmuşmudur acep.
Anonymous başlığı altında Anonymous hakkında konuşuluyor.
FirewingFirewing
Üye
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller