A Song of Ice and Fire
Batuhan Şef
Üye
Dizisi oldukça popüler hale gelen Game of Thrones hakkında burada konuşalım. George R.R. Martin'e ait olan kitap şu günlerde epey konuşuluyor.
Bir de Türkiye'de orijinal dilinde bulabilsek şahane olacak. Nereden nasıl bulabileceğimiz hakkında yine burada konuşabiliriz, zira anladığım kadarıyla şu an stoklarda yok.

Amazonda çok güzel bir paket var,
http://www.amazon.com/George-Martins-Thrones-4-Book-Boxed/dp/0345529057/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1307472554&sr=1-1

4 kitap 20 dolara geliyor; fakat gümrük masraflarıyla ne kadar ettiğini bilmiyorum. Çok spoiler alsam da okumayı istiyorum ben, tam olarak ne kadara geleceğini hesaplayan bir bilgi sahibi var mı acaba?
Batuhan Şef
Üye
Bİ SANİYE KONUYU YANLIŞ YERE AÇMIŞIM LAN

taşıyın olm şunu asdasdadsa
Alabanda
Üye
Standart kargoyu seçtiğimde toplam fiyat olarak 27.75$ görüyorum Amazon'da. Gümrüğe takılmaz.

Robinson Crusoe'dan ilk kitabı 14 liraya aldım. Mass Paperback'midir nedir standart kitaplardan daha küçük. Ama korktuğum gibi olmadı, rahat rahat okunuyor. (Cilt olsa çok güzel olurdu tabii.) Şu anda sadece 3. ve 4. kitap stoklarında gözüküyor, ama ben ilk kitabı almadan önce de hepsi için 4-5 hafta diyordu. Sonra birden topluca geldi. Sormak lazım, muhtemelen getirtirler tekrar istek olursa.
MonthiusMonthius
Üye

Başlık da yanlış olmuş zaten. A Game of Thrones sadece ilk kitabın adı, serinin genel adı A Song of Ice and Fire. Taşırken onu da düzelteyim bari. :P
Alabanda
Üye

Başlık da yanlış olmuş zaten. A Game of Thrones sadece ilk kitabın adı, serinin genel adı A Song of Ice and Fire. Taşırken onu da düzelteyim bari. :P

Keşke öyle kalsaydı, diğer kitaplardan bir şeyleri spoilersız yazanlara rahat rahat kükrerdim :silly::lol:
Yahşi
Üye
2. kitapta anlamadığım bir yer var..

Spoiler:
Kitabın yarısına geldim ohaaa dedirten bir çok yer oldu ancak anlamadığım bir yer var. Robb, Theon'u babasını kendisine katılması için ikna etsin diye evine gönderiyor. Theon da durumu babasına anlatıyor buna birkaç gemi veriyor dolaş etrafta düşman varsa batır diye. kardeşine de daha fazla gemi veriyor ve gidip Lannisterların başkentine saldırı yapsın diye. Diğer bir bölümde ise Benfred Tallheart Greyjoy'a Robb senin turncloakın kalbini kurduna yem edecek diyor. Sonra ise bunu greyjoy öldürüyor. Anlamadığım ise bu adam kim? açıklama olarak altta, ned ser helman'ın yanına gittiğinde bu adamın yanında kaldığı yazıyor. Şimdi greyjoy Robb'a ihanet etti ve küfür yedirtecek bir yeri ele geçirdi..Ancak nasıl böle bir karar verebildi. Babasına sen delimisin demişti Robb'un teklifine olumsuz bakınca
TodzaTodza
Üye
Bit pazarına konu açtım gerçi de buraya da yazayım, kitapların ingilizcelerini arıyorum, satmayı düşünen olursa bana ulaşsın lütfen.
nacafanacafa
Üye
D&R'ın sitesinde ilk kitap ingilizce olarak var. Ben Türkçe olanın ilk kitabını okudum ama ingilizcesini alıp mı devam etsem diyorum. Sizce ne yapayım ? :)
AlphariusAlpharius
Üye
İngilizcesi ağır değil kitapların. Rahat okunabilir.
tegororn
Üye
İtiraf ediyorum diziyi seyredip kitaba abanan güruhtanım ben.

son kitaba geldim ama nasıl geldim siz onu bir de bana sorun.

Klişe hikaye ( dallas veya aşk_ı memnu tatları), gereksiz bir sürü aile-ilişki ayrıntısı ve bu ayrıntıları hazmetmeye çalışırken hikayelerden uzaklaşma durumu. İnanın çok az kitabı sayfaları atlaya atlaya okumuşumdur, bu onlardan bir tanesi.

Eğer dizisi olmadan bu hikayeye ve denk gelmiş olsaydım ilk kitaptan sonra muhtemelen devam etmezdim.

Hadi hakkını en azından 3.kitap için yemeyeyim. Son 200 küsür sayfasını hiç atlamadan okudum :)

Netice itibari ile tavsiye etmiyorum arkadaş. Okursan direk kitapların sonunu, eş dosttan spoiler yememek için oku, benden demesi :P
MonthiusMonthius
Üye

İtiraf ediyorum diziyi seyredip kitaba abanan güruhtanım ben.

son kitaba geldim ama nasıl geldim siz onu bir de bana sorun.

Klişe hikaye ( dallas veya aşk_ı memnu tatları), gereksiz bir sürü aile-ilişki ayrıntısı ve bu ayrıntıları hazmetmeye çalışırken hikayelerden uzaklaşma durumu. İnanın çok az kitabı sayfaları atlaya atlaya okumuşumdur, bu onlardan bir tanesi.

Eğer dizisi olmadan bu hikayeye ve denk gelmiş olsaydım ilk kitaptan sonra muhtemelen devam etmezdim.

Hadi hakkını en azından 3.kitap için yemeyeyim. Son 200 küsür sayfasını hiç atlamadan okudum :)

Netice itibari ile tavsiye etmiyorum arkadaş. Okursan direk kitapların sonunu, eş dosttan spoiler yememek için oku, benden demesi :P

Wait... What?!
discussioncontroller