A Song of Ice and Fire
Eddard StarkEddard Stark
Üye
4. kitap bir hayal kırıklığı olabilir de, seri hayal kırıklığı? ilk kez böyle bir şey duyuyorum birinden. bir insan nasıl a storm of swords'u sevmez yav.
PhenomenonPhenomenon
Üye
Ayrıca sevmediği bir seride 800'er sayfadan 3 kitap okuyup 4.süne geçmek de enteresan.
Amenquiver
Mod
Adam neler yazmış merak ediyorum. Seriden sadece 3 kitap okuyarak itin dötüne sokamam değil mi :)
Eddard StarkEddard Stark
Üye
2500 sayfa itin götüne sokmak için yeterli bence.
PhenomenonPhenomenon
Üye

Adam neler yazmış merak ediyorum. Seriden sadece 3 kitap okuyarak itin dötüne sokamam değil mi :)

Amaç bağcıyı dövmek diyorsun. Saçma geldi bana, sonuçta zaman ayırıyorsun, onun yerine sevdiğin birşeyler okuyabilirsin.
Amenquiver
Mod
Tyrion, Jamie, Littlefinger, Mormont gibi sevdiğim karakterler var herhalde kulaklarımdan duman çıkararak okumuyorum.

Bir de niye beğenmedim acaba diye okuyorum, merak ediyorum bir şeyler olacak mı diye.

Şimdiye kadarki tek düşüncem yazarın bir çok şeye takıntılı olduğu. Burası kitap konusu diye spoilera almadan yazıyorum. Bütün kralları sırayla öldürüyor, bu da hiç klişe olmayan bir şeymiş gibi milletin ağzını açık bırakıyor. Bilmiyorum, sürekli karakter öldürmek benim ağzımı açık bırakmadı hiç. Etkilenmek bu kadar kolay değil.

Adamın tek yaptığı tam hedefine ulaşmak üzere olan bir karakterin tekerine çomak sokmak. 2 kitap boyunca Mance'in ordusunu, nasıl ortalığı birbirine katacağını okuduk, 1 sayfada sepetlediler. Böyle bir çok şey var. Jon falan tamamen fiyasko zaten.
hebelehoohebelehoo
Üye
Ben de beş kitabı okumuş biri olarak şunu rahatlıkla diyebilirim: Kitap biraz abartılıyor. Karakterler olağanüstü yazılmış, herkesin arada/gri olmasını iyi kotarmış yazar ama karakterlerin başlarına gelenler bazen fazla zorlama oluyor.

Gerçi son kitaplar çıkmadan da kesin hükme varamayız.
Amenquiver
Mod
Seride ön planda bir aile olmadığı söyleniyor ama nedense 6 üyesinin "bölümü" olduğu tek bir aile var. Bana bu tarz çelişkiler rahatsız edici geliyor açıkçası. Demek ki aslında her şey ortada ve tarafsız değil o kadar. Ayrıca eminim bu kadar Stark üyesi ön planda olmasaydı çok daha az sevilirdi.
Eddard StarkEddard Stark
Üye
Onu yanlış anlamışsın. Ön planda BİR aile olmadığı söyleniyor. Lannister, Stark ve Targaryen haneleri ön planda. Stark bir boy kadar önde.

Yani tamamen Stark odaklı bir seri değil. Hatta son iki kitapta iyice Stark çizgisinden uzaklaştı.
tng
Üye
bitti şaka maka seri yeni kitap gelene kadar.

5. kitabı okurken hem bariz bir biçimde sırf hikayeyi uzatmak için ayrıntılı betimlemeler yapılmasına sinirlendim, hem kitap bitmesin istedim hem bir an önce bitirmek istedim. Dediğim gibi fazla ayrıntıya boğulan daenerys bölümleri hariç oldukça iyiydi. yeni katılan karakterlerden bazıları 6. sezona hazırlık yapan kavak yelleri misali olmuş biraz ama olsun artık o kadar.

6 yı da bitirir heralde bugün yarın.
discussioncontroller