A Song of Ice and Fire
acdervisacdervis
Mod
*bump*

Dizi de başladı kitap okumayanlardan kaçıp buraya sığınabilirik.

4. Kitap, Dizi S4(daha yayınlanmayan bölüm)
Spoiler:
Sibel'e nooluyordu? Böyle sarayın avlusunda öldürülen o muydu? Ama diğer yandan Tyrion kaçarken öldürüyordu gibi bir şeyler hatırlıyorum.
Eddard StarkEddard Stark
Üye
Spoiler:
Tyrion kaçtığı gece önce Shae'yi öldürüyor. Hatta babasını öldürmesinin başlıca sebebi o. Yatakta babasını öldürmeden önce onu görüyor, kralın eli kolyesiyle boğazını sıkarak öldürüyordu diye hatırlıyorum.
acdervisacdervis
Mod
Heee canlandı şimdi kafamda. Avludaki olay neydi hatırlayamadım ama.

Başka bi' kadındı herhalde.
XFire1994
Üye
Ser Dontosu çok gec sokmadilar mi ya işin içine. Adam dan diye de verdi kolyeyi, cok göze batti bence (gerçi ben islevini biliyorum ondandir belki :p )

Beğenenler: catboy7402

XFire1994
Üye
Son bölümle ilgili kitaplı spoiler falan

Spoiler:
King's Landing sahneleri izleten 3 karakter var: Tyrion, Tywin ve Oberyn. E bunların 2si ölecek 1i doğuya gidecek, bildiğin orada izlenmeye değer bi şey kalmayacak. Stannis kısmında Davos götürüyor benim için, Stannis'i oynayan herif dizi bitse de gitsek modunda bildiğin. Dany ve Jon kanser ediyor, Arya-Hound plot free takılıyor falan, ne olacak lan bu dizinin hali Peter Dinklage atar yapan karakteri bırakıp ayyaşa bağlayınca? :D

Bi sonraki bölümün adı Mockingbird. Tahminimce Lysa'nın ölümü olacak o bölümde, neyse kitaplardaki en üzücü şeyden önce biraz rahatlarız en azından :(
acdervisacdervis
Mod
4. kitabın Kings Landing bölümleri daha başlamadı, 4. sezonda olduğumuza göre direk kesecekler oraları anlaşılan.
Yahşi_
Üye
acdervis dedi:

4. kitabın Kings Landing bölümleri daha başlamadı, 4. sezonda olduğumuza göre direk kesecekler oraları anlaşılan.

Bu sezon dördüncü ve beşinci kitaba ufaktan girecekler ama söylenene göre dört ile beş birleştirilip iki sezonda anlatılacak. Ancak bu birçok soru işareti de getiriyor özellikle
Spoiler:
Bran ve Sansa bölümlerinin azlığı ile iki sezona nasıl yayılacak hikayeleri cidden merak konusu. Belki Blackfyre geçmişini anlattırırlar Bloodraven'a oradan filler yaparlar.

acdervisacdervis
Mod
Sansa 4. kitaba başladı yeni. Daenerys 5'te zaten. The Wall da gelecek sezon ya da bu sezon sonu direk 5. kitaptan girecek. Raad yav. Tek sıkışan yer Kings Landing, o da bilerek.
Eddard StarkEddard Stark
Üye
İnternette var mı böyle bir teori bilmiyorum, bayağıdır takip etmiyorum da.

Ben bir dahaki kitapta Cersei'nin duruşmasında, Undead Mountain aka Ser Robert Strong'un karşısına Hound'ın çıkacağını düşünüyorum.

Var mıdır benden başka böyle düşünen?
westgreywestgrey
Üye
Bayağı popüler bir teori o aslında, spoiler içinde atıyorum açıklamayı

Spoiler:

http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/60808-the-gravedigging-hound-complete-analysis/
buradan houndun gravedigger olduğu oldukça sağlam bir şekilde belli oluyor

olursa şaşırmam ben de
discussioncontroller