IRC Kurtadam Oyunları
AdramelechAdramelech
Üye
KurtadamBOT'u türkçeye çevirecektim ya ama üşendim. Çok kolay çevirmek aslında, bir baksana?
XFire1994
Üye
Sevgili "bu akşam oyun yok mu?"cular.

Kanala gelsenize.

Botu türkçeye bile çevirdim =P
berx
Üye
nedensiz bi şekilde bağlanamadım bi türlü ya
adra ircden banladı beni zaar hahaha neyse halledersem gelicem sorun ne anlayamadım gerçi daha

alta: Off Adra şaka o, senin bu ufak olaylara fazla sinirlenmen baya güldürüyor beni de ondan yapıyorum. Biraz sakin olsan her şey yerli yerinde olacak. Noktalama işaretlerini de bazen kullanmıyorum zira tek nefeste okuyunca daha eğlenceli oluyor bazı mesajlar.

şu mesajı da silme, bir offtopic mesajdan bişey olmaz sen laf atıyorsun ben susuyormuşum gibi oluyor öbür türlü hehahea
AdramelechAdramelech
Üye
Niye banlayayım? Öyle bir şey yok.

Cümlende noktalama işareti kullanıp anlaşılır hale getirirsen sevinirim.
XFire1994
Üye
Saat 8:30'da kanalın boş olması pek hoş olmadı tabii :/ Ancak geç değil, oynamak isteyen herkes #oyungezerfrp'ye gelsin!

[center]KurtadamBOT Komutları
[/center]
Oyun başlatma komutu:
irc chat ekranına "!start" yazılarak oyun başlatılabilir.

Başlatılan oyuna katılma:
Oyunculardan birisi "!start" dedikten sonraki 60 saniye içerisinde irc chat ekranına "/msg KurtadamBOT join" yazılarak oyuna katılınabilir.

Rollerin dağıtımı:
60 saniye dağıldıktan sonra KurtadamBOT katılan oyunculara otomatik rollerini dağıtır.
NOT: Oyunda 3 rol vardır: köylü(villager), kurtadam(werewolf) ve seer(kahin).
NOT: 5-6-7 kişilik oyunlarda bir kahin ve bir kurtadam, 8 ve daha çok kişilik oyunlarda 1 kahin ve 2 kurtadam bulunur.

[center]Oyun evreleri:[/center]
Gündüz(daytime):
Gündüz evresinde oyuncular belli kişiler hakkındaki şüphe ve görüşlerini belirtirler.

Oylama(votetime):
Oylama devresinde oyuncular şüphelendikleri kişinin linç edilmesi için oy kullanırlar. Bunun için irc chat ekranına "/msg KurtadamBOT vote nick" yazması gerekmektedir.
NOT: Oyunda oyuncuların vazgeçme hakkı yoktur. Sadece 1 oy hakkı vardır.
NOT: Oyunda simultane kuralı yoktur. En yüksek oyu almış 2 ve 2den çok oyuncu varsa BOT o kişiler arasında rastgele kura çekerek onu öldürür.

Gece(nighttime):
Gece, özel rollüler güçlerini kullanır. Kurtadamlar birini öldürmek için seçer("/msg KurtadamBOT kill nick" komutu ile). Kahin ise birinin rolünü öğrenmek için seçer("/msg KurtadamBOT see nick" komutu ile).

NOT: Bu evrelerin süreleri oynayan kişi sayısına göre değiştirilebilir(5 kişilik oyunda her evre 1 dk, 10 kişilik bir oyunda her devre 100 saniye gibi).

ÖNEMLİ NOT: KurtadamBOT sadece 5-12 kişi arası oyunları destekleyebilmektedir. 12 oyuncudan kalabalık olunursa oyun botsuz oynanacaktır.

XFire1994
Üye
Pazartesi, 20:00.

[center]KurtadamBOT Komutları
[/center]
Oyun başlatma komutu:
irc chat ekranına "!start" yazılarak oyun başlatılabilir.

Başlatılan oyuna katılma:
Oyunculardan birisi "!start" dedikten sonraki 60 saniye içerisinde irc chat ekranına "/msg KurtadamBOT join" yazılarak oyuna katılınabilir.

Rollerin dağıtımı:
60 saniye dağıldıktan sonra KurtadamBOT katılan oyunculara otomatik rollerini dağıtır.
NOT: Oyunda 3 rol vardır: köylü(villager), kurtadam(werewolf) ve seer(kahin).
NOT: 5-6-7 kişilik oyunlarda bir kahin ve bir kurtadam, 8 ve daha çok kişilik oyunlarda 1 kahin ve 2 kurtadam bulunur.

[center]Oyun evreleri:[/center]
Gündüz(daytime):
Gündüz evresinde oyuncular belli kişiler hakkındaki şüphe ve görüşlerini belirtirler.

Oylama(votetime):
Oylama devresinde oyuncular şüphelendikleri kişinin linç edilmesi için oy kullanırlar. Bunun için irc chat ekranına "/msg KurtadamBOT vote nick" yazması gerekmektedir.
NOT: Oyunda oyuncuların vazgeçme hakkı yoktur. Sadece 1 oy hakkı vardır.
NOT: Oyunda simultane kuralı yoktur. En yüksek oyu almış 2 ve 2den çok oyuncu varsa BOT o kişiler arasında rastgele kura çekerek onu öldürür.

Gece(nighttime):
Gece, özel rollüler güçlerini kullanır. Kurtadamlar birini öldürmek için seçer("/msg KurtadamBOT kill nick" komutu ile). Kahin ise birinin rolünü öğrenmek için seçer("/msg KurtadamBOT see nick" komutu ile).

NOT: Bu evrelerin süreleri oynayan kişi sayısına göre değiştirilebilir(5 kişilik oyunda her evre 1 dk, 10 kişilik bir oyunda her devre 100 saniye gibi).

ÖNEMLİ NOT: KurtadamBOT sadece 5-12 kişi arası oyunları destekleyebilmektedir. 12 oyuncudan kalabalık olunursa oyun botsuz oynanacaktır.

XFire1994
Üye
Up up up.

Yarın kanalı boş görmeyi istemiyorum da.
XFire1994
Üye
up up up

Bu akşam 8'de kanalda şöyle kalabalık i oyun oynayalım hadi.
XFire1994
Üye
Yarım saat sonra.

Şimdi de gelebilirsiniz tabii istiyorsanız.
XFire1994
Üye
Oynuyoruz şu an, gelmek isteyenler gelsin!
discussioncontroller