IRC Kurtadam Oyunları
herobeyyyyyy
Üye
ben oynardım :)
hadicanımoradan
Üye
LYS var ne oyunu allasen...
XFire1994
Üye
Kazıklarınızı hazırlayın.

Gümüş hançerlerinizi parlatın.

Çünkü perşembe 20:30'da, #oyungezerfrp kanalında onlara ihtiyacınız olacak.
Amenquiver
Mod
Ben varım.
hadicanımoradan
Üye
Gümüş kurşunlarımı hazırladım. Altıpatlarlarım ile sizi bekliyor olacağım lanet olası kurtsoyları...

Ha tam tersi olarak hepinizi yiyebillirimde...
hadicanımoradan
Üye
Bu akşam bir şey yok mu?
AdramelechAdramelech
Üye
Konuyla alakasız mesaj silinmiştir. Devam edin beyler. Bu akşam var mı? (: Yarınki oyuna katılıyorum.
CoraxCorax
Üye
kurtadamı bırak bizim oyun ne oldu?
berx
Üye
oynuyor muyuz akşam gelirim ben
XFire1994
Üye
Bu akşam 5-6 kişi toplanırsa kanalda oynarız tabii.

[center]KurtadamBOT Komutları
[/center]
Oyun başlatma komutu:
irc chat ekranına "!start" yazılarak oyun başlatılabilir.

Başlatılan oyuna katılma:
Oyunculardan birisi "!start" dedikten sonraki 60 saniye içerisinde irc chat ekranına "/msg KurtadamBOT join" yazılarak oyuna katılınabilir.

Rollerin dağıtımı:
60 saniye dağıldıktan sonra KurtadamBOT katılan oyunculara otomatik rollerini dağıtır.
NOT: Oyunda 3 rol vardır: köylü(villager), kurtadam(werewolf) ve seer(kahin).
NOT: 5-6-7 kişilik oyunlarda bir kahin ve bir kurtadam, 8 ve daha çok kişilik oyunlarda 1 kahin ve 2 kurtadam bulunur.

[center]Oyun evreleri:[/center]
Gündüz(daytime):
Gündüz evresinde oyuncular belli kişiler hakkındaki şüphe ve görüşlerini belirtirler.

Oylama(votetime):
Oylama devresinde oyuncular şüphelendikleri kişinin linç edilmesi için oy kullanırlar. Bunun için irc chat ekranına "/msg KurtadamBOT vote nick" yazması gerekmektedir.
NOT: Oyunda oyuncuların vazgeçme hakkı yoktur. Sadece 1 oy hakkı vardır.
NOT: Oyunda simultane kuralı yoktur. En yüksek oyu almış 2 ve 2den çok oyuncu varsa BOT o kişiler arasında rastgele kura çekerek onu öldürür.

Gece(nighttime):
Gece, özel rollüler güçlerini kullanır. Kurtadamlar birini öldürmek için seçer("/msg KurtadamBOT kill nick" komutu ile). Kahin ise birinin rolünü öğrenmek için seçer("/msg KurtadamBOT see nick" komutu ile).

NOT: Bu evrelerin süreleri oynayan kişi sayısına göre değiştirilebilir(5 kişilik oyunda her evre 1 dk, 10 kişilik bir oyunda her devre 100 saniye gibi).

ÖNEMLİ NOT: KurtadamBOT sadece 5-12 kişi arası oyunları destekleyebilmektedir. 12 oyuncudan kalabalık olunursa oyun botsuz oynanacaktır.

discussioncontroller