Street Fighter 4 vs Mortal Kombat 9
bonanzia
Üye
Arkadaslar sizce hangisi daha iyi? 96 Ekran Full HD(1080P) SONY TV aldim. Nasipse babalar gunu indiriminden yararlanip PS3 almak istiyorsum. PES ve bir kac oyun disinda bir tanede dovus oyunu alacagim. Sizce hangisini almaliyim Street Fighter 4'mu yoksa Mortal Kombat 9'mu?
MonthiusMonthius
Üye
Nasıl bir dövüş oyunu aradığına göre değişir o konuda aslında seçim. Ama kişisel fikrimi söyleyecek olursam zaten eskiden gelen bir Mortal Kombat sevgim olduğundan Mortal Kombat 9'dan çok daha fazla keyif aldım. Gerçi babalar günü hediyesi olarak diyorsun, çocuğunla birlikte oynamak için en iyi seçim olmayabilir bu durumda Mortal Kombat vahşi ve kanlı yapısı yüzünden. :)
bonanzia
Üye
Yasim 20 babalar gununde her yerde indirim oldugu icin kendi biriktirdigim parayla alacam =)
Multi ortamda hangisinde daha fazla oyuncu bulurum hangisinde multi daha fazla sarar mesela?
MonthiusMonthius
Üye

Yasim 20 babalar gununde her yerde indirim oldugu icin kendi biriktirdigim parayla alacam =)
Multi ortamda hangisinde daha fazla oyuncu bulurum hangisinde multi daha fazla sarar mesela?

Ahah sen öyle diyince çok yanlış anlamışım ben o zaman olayı. :) Valla Street Fighter 4'ün multisi nasıl bilmiyorum ama Mortal Kombat'ta çok rahattı rakip bulmak. PSN'in yeni açıldığı dönemlerdi ben oynarken o yüzden ufak bir lag sorunu vardı ama çözülmüştür muhtemelen şimdiye. Bir de Mortal Kombat'ın çok fazla modu ve açılacak ekstrası olduğundan oyna oyna bitmiyor, kolay kolay sıkılmazsın muhtemelen. :)
bonanzia
Üye
Ozaman Mortal Kombat 9 alayim. Tesekkurler =)

Duzenleme. Bu arada benim net sinirli paket. Fazla oynayinca kota sorunu yaratirmi cok kota harcatiyormu multi?
MonthiusMonthius
Üye

Ozaman Mortal Kombat 9 alayim. Tesekkurler =)

Duzenleme. Bu arada benim net sinirli paket. Fazla oynayinca kota sorunu yaratirmi cok kota harcatiyormu multi?

Tam ne kadar harcıyor bilmiyorum ama çok ciddi bir kota harcaması yaptığını sanmıyorum.
RidygoRidygo
Üye

hydramarine
Üye
Street Fighter çok daha teknik ve beceriyi ödüllendiren tam bir strateji oyunudur. MK9'u henüz oynamadım ancak onun öyle bir iddiası olmadığını biliyorum.

MK9 single player içeriği konusunda çok daha iyi iken, multiplayer olarak bakarsan SSFIV çok daha saygın bir yerde.
Sam
Üye
Online maçlar bakımından şu anda kesinlikle MK9. Street Fighter'da, neredeyse günün her saati denememe rağmen, rakip bulmak çok zor. Bulduğun zamanda zaten genelde aşmış adamlar geliyor. Yenicem diye göbeğin çatlıyor adamları. Ayrıca MK 9'un çok sağlam bir story mode'u var söyleyeyim. Öte yandan Street Fighter da çeşit çeşit süper ve ultra komboları ile oynaması çok zevkli bir oyun. Şahsen ben iki oyunu da oynamayı çok seviyorum. Yani imkanın varsa ikisini de al derim. Ama birini tercih edeceksen MK9'u al. Çünkü çok uzun ömürlü bir oyun.
bonanzia
Üye
PS3 için alacağım.Multiplayer'da oyuncu bulma sorunu olmaz değilmi?
Sam
Üye
Benim yorumun zaten ps3 içindi. Açıkçası Street Fighter 4 de, şu aralar online maçlarda adam bulma sıkıntısı yaşıyorum. Akşam saatlerinde biraz daha rahat bulunabilir tabi. Mortal Kombat 9 ise en son oynadığımda, herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım. Gerçi 2-3 hafta oldu en son oynayalı ama oyun daha yeni sayılır problem olacağını sanmıyorum.
discussioncontroller