Dinsiz bir Dünya? Din Dünya'ya İyilik Getirir mi?
acdervisacdervis
Mod
Bu konuyu şu "Tanrı Algısı" konusu kapandığından beri açmak istiyordum. Kendi sözlerimi kullanmaktansa bir buçuk saatlik bu müzakereyi paylaşmak istiyorum.

Tony Blair vs Christopher Hitchens: Is Religion A Force For Good In The World?

cocoldplay3
Üye
paylaşmayın abicim yok işte bu konuları tartışcak olgunluk. yine salçaya döner konu.
acdervisacdervis
Mod
Olsun. Konu aça aça daha geç kilitlemeye başladık.(İlk din konusu 10 sf sürmedi sanırım) Bakarsın bir tanesi kapanmaz.
CoraxCorax
Üye
Getirmez.

yanlış okumuşum lan başlığıasdf
berx
Üye
Din adına işlenen cinayetler ve yapılan mantıksız hareketleri bir yana bırakırsak eğitimsiz veya empatik yeteneklerden yoksun insanlardan bazılarını kontrol etmekte başarılı olduğu da göz ardı edilemez. Ama eğitim oranı arttıkça gereksiz olacağını düşünüyorum, daha iyi olacaktır yani.
fulltimeheadbangerfulltimeheadbanger
Üye
@berx tam olarak aklımdakileri yazmışsın =)
phdphd
Üye
image
World of Warcraft
Üye
Dinsiz bir dünya Joker'siz Batman'e benzer. Özeti bu.
neRon
Üye

Joker'in dünyaya bir yararı var mıydı?
Batuhan Şef
Üye

olmadı
Lama!as
Üye
İslamiyet hoşgörü dinidir, kişiyi iyiliğe yöneltir. Kur'an-ı Kerim'de yasaklanan her şey, kişiyi kötülüklerden uzak tutan şeylerdir. Alkol neden yasak sizce? Yüksek miktarda alkol içen insan düşünce yetisini kaybeder, başkalarına çok rahat zarar verebilir. Din hiçbir zaman insanı kısıtlamaz. Din adına birbirini öldüren kendini patlatanlar da beyni yıkanmış cahillerdir. Cahilin dini yoktur. Ayrıca kendini İslamiyet'in bekçisi sanan Allahsız şerefsiz köpekler yüzünden güzelim bir dinin adının kötüye çıkmasını ben kabullenemiyorum.

Dinin amacı dünyaya iyilik değil kişiye iyilik getirmektir.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller