Wii Almayı Düşünen Adam #1
egetunegetun
Üye
Merhabalar.

Bu günlerde bazı yerlerde Nintendo Wii'nin fiyatları oldukça düştü. Hatta öyle düştü ki; Nintendo DS Lite alacağıma Wii alırım, daha mantıklı olur diyorum.

Aynı zamanda alacağım ilk konsol olacak, Game Boy Classic ve Nokia N-Gage'i saymazsak pek tabii. Yani bir masaüstü bilgisayar oyuncusu olarak konsollarda yabancı olabildiğim bazı kavramlar var, hemen bunlardan birkaçını sizlere sormak istiyorum.

[li] 1. Araba yarışlarını seven biri olaran Need for Speed Nitro, ilgimi çekti. Ben bu oyunu WiiRemote ile oynayacağım. Peki, arabayı sola veya sağa döndürmek için -iPhone veya benzeri dokunmaktik ekranlı ve sensörlü cep telefonlarında da olduğu gibi) kumandayı yatırmam mı gerekir, yoksa normal bir GamePad tutar gibi oynayabilir miyim? Bunu, tüm arabaya yarışlarını kapsayacak bir soruymuş düşünebilirsiniz. [/li]

[li] 2. Evimde orta halli bir internet bağlantısı mevcut. Multiplayer oyunları, tıpkı PC'de olduğu gibi oynayabilme imkânımız var mı? [/li]

[li] 3. Evimde büyük ekran bir televizyon yok, Wii'yi odamda kurmayı ve 19inç geniş ekran LCD monitörüme bağlamayı düşünüyorum. Ara kablolarla bunun mümkün olabileceğini düşünüyorum ama, gene de siz de doğrularsanız güzel olur.[/li]

[li] 4. Guitar Hero için gitar veya araba yarışı gibi oyunlar için GamePad'ler veya bunların yan sanayi ürünleri var mıdır?[/li]

[li] 5. Nintendo DS ile Wii arasında herhangi bir içerik paylaşımı mümkün müdür? Veya DS'i GamePad niyetine kullanmak mümkün müdür?[/li]

[li] 6. Hem Oyungezer okurlarının, hem de Wii sahiplerinin oyunlar içerisinde birbiriyle iletişim kuran bir topluluk var mı?[/li]

Şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe gerisini de sorarım.
kayaalper
Üye
1-Bu iş için direksyon aksesuarı var.
3-Mümkün olur.
4-Var
egetunegetun
Üye
1. Direksiyonu sormuyorum, WiiRemote'u normal kontrolör gibi kullanıyoruz yoksa onu da sağ yola yatırmamız mı gerekiyor illa ki?

4. Bi de bu tür ürünlerin (tercihen gitar) fiyatları ortalama ne kadardır, bilgin var mıdır?
dodgerdodger
Üye
100+ TL
setokaiba1993
Üye
1.Evet gerekir.Ama Nitro yerine Mario Kart oyna.
2.Online için pek bir şey diyemiyeceğim.Ancak oldukça başa bela bir online sistemi var.
3.Ara kablo pek bir işe yaramaz.Vga box lazım.Eski crt tv varsa onu kullan.
4.Var ama 100 liranın üstünde.Rock Band Beetles tam set, 250-300 civarı bulmuştum.
5.Birkaç oyun gamepad kullanımına izin veriyor.Onun dışında bilmiyorum.
6. Yok.
Blight
Üye
http://www.amazon.co.uk/Nintendo-Console-Sports-including-Controller/dp/B004FEF5PC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1311882395&sr=8-1

300 liraya tekabür edecek şekilde inmiş. Saturn'de de Gamespot'ta aynı şekilde. 3DS'ten sonra zorlayacak ama dayanamayacağım alacağım sanırım.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
250 TL... Alamayını dövecekler neredeyse. :D

http://forum.donanimhaber.com/m_51286194/tm.htm

Bende gelecek ay alıyorum 1 tane. Özellikle Mario Galaxy serisi, Sonic Colors, Tatsunoko vs. Capcom ve RE serisi için.

Hatta yanına birde Zapper alıp, House of the Dead, Resident Evil falan oynamak istiyorum deliler gibi.
mcprozackmcprozack
Üye
ya hazır başlık varken benimde bir sorum var ben wii de guitar hero 3 legends of rock oynamak istiyorum.Merak ettiğim normal wii controller ile oynayabilir miyim çünkü ps2 de kumandayla oynanabiliyordu.
Zer0
Üye
Oynanabiliyor evet, ancak biraz karışık oluyor. Sırasıyla B, Yukarı ok tuşu, A, 1, 2 şeklinde oluyordu tüm notalar yanlış hatırlamıyorsam
egetunegetun
Üye

250 TL... Alamayını dövecekler neredeyse. :D

http://forum.donanimhaber.com/m_51286194/tm.htm

Bende gelecek ay alıyorum 1 tane. Özellikle Mario Galaxy serisi, Sonic Colors, Tatsunoko vs. Capcom ve RE serisi için.

Hatta yanına birde Zapper alıp, House of the Dead, Resident Evil falan oynamak istiyorum deliler gibi.

Ben de aynen bugün aldım, yeni partinin fiyatı ise 259 oldu. Cihazı henüz kuramadım ve deneyemedim, ancak yarın akşam deneyebileceğim. Güzel bir fırsattı, değerlendirdim aldım.

Gamecube için de sevdiğim bir takım eski klasik oyunlar var. Arkadaşlardan edinip bol bol oyuna doyacağım :)
oropheroropher
Üye
artık oynamaıyorum diye aleti 2 ay önce 9 yaşındaki kardeşime vermiştim..
"al len zibidi mario felan var takılırsın" dedim o da seve seve aldı..
geçen gün bir baktım eşşek sıpası motion plus almış karşımda takılıyor, hiç deneyememiştim plus'ı ver bir bakayım dedim, "yeaaa ennaaa abim wii'mi geri almaya çalışıyooo" diye ağlayarak çamura yattı..
yok arkadaş kardeşine bile güvenmeyeceksin bu devirde..
discussioncontroller