Sandman
Çağlayan
Üye
Neil Gaiman tarafından yazılan bu müthiş seriyi bilmeyen var mı? 10 ciltten ibaret bir seri ve 6 cildi Türkçe'ye çevrildi. 7 Endless diye bilinen 7 kardeşin etrafında geçse de olaylar, aslında temel olarak çizgiromana adını veren Dream odaklı hikayeler anlatılıyor.

Sabahları uyandığımızda gözlerimizdeki çapakların sahibi Sandman'dır. Uykuya dalmadan önce gelir ve rüya görmemiz için gözlerimize büyülü bir kum serper. Uyanışa doğru o büyülü zerrecikler çapaklaşır.
marrow
Üye
evet güzel seridir her ne kadar internette mevcut olsada bir çizgi romanı asla bilgisayardan okumadığım için diğer kitaplarının türkçeye çevrilmesini bekliyorum

bu arada çizgiromanı acayip kalitesiz basılmış sayfayı tam açtığım an kopuyor sayfalar uyuz olurum 45 dereceden fazla açmıycaksın kitabı
Çağlayan
Üye
Marrow/ haklısın, ne kadar dikkat edersem edeyim, bendeki ilk kitap parçalandı ne yazık ki. Ama çeviriler güzel olmuş bence.

7. kitap ne zaman çıkacak, bir bilgin var mı?
marrow
Üye
ne zaman çıkıcağı hakkında bir fikrim yok yanlız çeviri yapan değişiyor 7. kitapda başka biri gelicek umarım güzel olur

bu arada bilmiyenler için söyliyim bir edebiyat ödülü kazanan tek çizgi romandır kendisi yani çizgiromanlara ön yargısı olanlara duyurulur

''Eğer buraya hapsedilenler cennet'i hayal edemeselerdi, cehennemin gücü olabilirmiydi?''
Düş Karakam
Üye
Kuşe baskılar fena değil hani diğerleri çatır çutur kopup üniversite notu kıvamına geliyor.
3.nün de baskısı yok hala değil mi?
Akluitclaun
Üye
2 hafta boyunca sadece hastalıklı bi şekilde kendisini okuduğum, okurkende belirli bi sayıdan sonra psikolojik çöküntü yüzünden gerçekten hasta olduğum çizgiroman kendimi öyle kaptırmıştım
ama bi çok kişi aşırı depresif havasına dayanamayıp yok efendim preacher'a yok sonra hellblazer'e kaçtığını da duydum:)

"The Lord of Dreams learns one must change or die and then makes his decision."
Zenphex_Majoram
Üye
Sandman'in 19. masalı A Midsummer's Night Dream, Dünya Fantastik Edebiyatı ödülünü kısa kurgu dalında kazanmış.

A Midsummer's Night Dream, Shakespeare'in bir oyunun anlatıyor (ehh zaten onun oyunun adı da) baya ünlü bir oyun olacak ki operası ve hakkında birkaç film varmış. Maalesef İngilizcem olmadığından anlayamıyorum ilgilenen olursa diye: http://en.wikipedia.org/wiki/A_Midsummer's_Night_Dream

Çok beğenmiştim bu masalı, Sandman'in ki Shakespeare'in yanında pek bir sığ kalıyor sanırım zaten bilenler için yazmıştır Neil Gaiman de. Ancak nasıl oluyorsa oluyor sizde bir izleyen ibsile dönüşüyorsunuz onu okurken bir daha okuyasım geldi. (:

Kafamı kurcalayan bir şey var, ben çizgiromanlara pek aşina değilim Sandman'in 2., 3., 4., 5. ciltlerini okudum sadece ancak tam olarak kavrayamadım Sandman'in aslında anlatmak istediği derin mevzuyu. Sadece eğlendirmek için yazılmamış gibi görünüyor, sanki tüm masalları arasında bir zincir var, benim göremediğim bir anlatı var. Evet masalları işlemek istediği konuyu tam atmosferinde işliyor Akluitclaun'un dediği gibi çöküyorsunuz bazı yerlerde yine de beni tatmin etmemiş olacak ki böyle bir arayışa girdim, tabii biliyorum hepsini okumadan böyle bir soruyu sormam yakışık almaz yine de merak ediyorum nedir Sandman'i bu denli değerli yapan şey?
Dark Templar
Üye
kusursuz aşk->olympia :D geçen sene derste okumuştuk ve işlemiştik bu güzel yapıtıı(ya da yapıtlardan birini)
yazık etti adam kendine gerçi.çizgi roman değil tabi bahsettiğim.Hoffman'ın yazdığı :D
şunu izlemeden geçmemenizi şiddetle ve sevgiyle öneririm.bahsettiğim şey bu.kendi kendimi konu dışı yaptım
pangea
Üye
Çok güzel bir çizgiroman. Neil Gaiman'ın anlatımı, yetenekli çizerlerin çizgileriyle  birleşince "lezzet sarhoşu" oluyorsunuz.
Özellikle son sayısı çok acıklıdır; ağlatır insanı. :'(
kocamis_druid
Üye
İnsanı çok etkileyen bir çizgiroman olmasının yanında beni lucid rüya manyaklığına iki sene hapsetmiş bir nanedir. =) Bütün Endless kült olmuştur. Ama Sandman nedense daha bir göze batar. =)
ankthepot
Üye
Eternal waking cezasıyla kolumdan tutup seri bitene kadar da soluk aldırmadı. Başka hiç bir kitap için olmayan çok garip bir sevgi besliyorum sandman serime karşı, odamda hep görebileceğim bir yerdeler, bazen boş zamanlarımda açıp sevdiğim kısımları baştan okuyorum. Sandman'ı, bu kadar post'u okuyup daha merak etmeyenler hiç almasın, ama içinizde çok hafif bile olsa, ne ki acaba bu, diye bi soru işareti oluşmaya başlamışsa, hiç tereddüt etmeyin, onun için harcadığınız her şeye değer Sandman.
discussioncontroller