Telefon Önerisi
DharkanDharkan
Üye
Hala Xperia Z ile aynı takoz tasarımını kullanan herhangi bir telefonun iyi olması gibi bir ihtimal yok açıkçası

Pixel - Samsung - Apple, bunlara alternatif olarak da fiyat/performans ürünü (OnePlus, Xiaomi) olan telefonlar geliyor. HTC, Sony, LG falan kağıt üzerinde iyi telefon olabilirler, istedikleri paraları hak edecek telefon yapamıyorlar ama.
isoticisotic
Üye

Çok mu kötü yani? Z3 bulursam onu mu alayım?

Kötü değil yav isteğine göre XA1 öyle fena telefon değil, tasarımı da baya hoş ama 1500 lira görünüyor çoğu yerde. O fiyata telefon bakıyorsan onun yerine bulabilirsen ekranı da çok küçük gelmezse x compact'a bak derim, baya güzel telefon.

Sony fiyatı en başta fazla gelse de (ki değil, diğer markalarla aynı fiyatı gayet) hak ediyor sonuna kadar valla. yazılımı, tasarımı, güncelleme desteği en iyi marka şu an (Türkiyede).
__skytalker____skytalker__
Üye
Sony'den baya memnunum o yüzden yine sony almak istedim, XA1 de hem boyut hem fiyat olarak baya uygun göründü gözüme.
JerryJerry
Üye
Android telefon alırken işlemcisine bakın. XA1, Mediatek kullanıyor mesela. Türkiye'de gps, 3g, 4g problemleri yaşama ihtimali var. Ayrıca Mediatek'in kernel source'u vermemek gibi bir huyu var, bu da custom rom desteğinin olmaması anlamına geliyor.

Kullananların yorumlarında frekanslardan kaynaklanan sinyal problemleri görmüyorsanız ve telefon çöpe gidene stock işletim sistemi kullanacağım derseniz alabilirsiniz.
GunGun
Üye
Dharkan dedi:

Hala Xperia Z ile aynı takoz tasarımını kullanan herhangi bir telefonun iyi olması gibi bir ihtimal yok açıkçası

Pixel - Samsung - Apple, bunlara alternatif olarak da fiyat/performans ürünü (OnePlus, Xiaomi) olan telefonlar geliyor. HTC, Sony, LG falan kağıt üzerinde iyi telefon olabilirler, istedikleri paraları hak edecek telefon yapamıyorlar ama.

O takoz tasarım benim çok hoşuma gidiyor. Hatta gözüme tek güzel telefon o. Yere göğe sığdıralamayan Samsunglar ucuz plastik gibi geliyor bana.

Bende Xperia X Compact var. Çok memnunum kendisinden.
DharkanDharkan
Üye
Samsung üç senedir plastik değil valla.
__skytalker____skytalker__
Üye
Compact bakayım bir olmadı XA1 alırım. İşletim sistemi stock giderim uğraşmam zaten.

Samsung tasarımları da hep aar dandik geliyor bana da. Benim de gözüme en güzel gelen Sony.
dodgerdodger
Üye
S6 ve sonrası telefonlara laf eden taocudur.
BenjaminBenjamin
Üye
Sony çok iyi telefon ama sinyal sorunu var hakikaten.
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
Benjamin dedi:

Sony çok iyi telefon ama sinyal sorunu var hakikaten.

Gariptir ben hiç yaşamadım ya, hatta iPhoneların falan çekmediği yerde, özellikle LTE bazında konuşuyorum, sorunsuz kullanıyorum.
discussioncontroller