Telefon Önerisi
__skytalker____skytalker__
Üye
Boyut benim için pek önemli değil açıkçası ama Neo V ile aralarında çok fark yoksa onu da düşünebilirim. Ama aklımda daha çok Xperia S var. O nasıldır onu merak ediyorum.
EnewwssEnewwss
Üye
Eğer S lerden birisini alıcaksan elbette Xperia S almalısın.

Hem yeni nesil "Sony" cihazlardan birisi, hem de Arc S den çok daha şık görünüyor bence.
PiranhaPiranha
Üye
Galaxy SII'yi ve Haziran ayında gelecek SIII'ü de unutmayalım derim. 4.0" üstü ekranlarda rahat edemeyenler tekrar düşünsün.
Üye
Yok Sony alıcam orası kesin. 4-5 yıldır K790i kullanıyorum aşırı memnunum, hafiften teklemese bırakmam zaten (aslında babam tutturdu alalım sana diye yoksa aklımda yok). O yüzden Sony telefonlara ilgim var. Xperia Arc'ı da az biraz denemiştim baya hoşuma gitmişti.
Harrab
Üye
@__skytalker__

Önceki sayfalara bakmadan direk yazıyorum (vaktim yok maalesef).

Android sistemli bir cihaz alacaksanız ve bütçe 1000 TL altındaysa tek önerim 2 hafta önce almış olduğum samsung galaxy w (I8150 wonder) modeli. tek çekirdekli 1.4 ghz işlemci ve 512 mb ram ile yeterli performansı veriyor, büyük abilerinin 2-3 katı fiyata yaptığı herşeyi (neredeyse herşeyi) yapabiliyor. Beyaz renklisi gayet şık duruyor ve son fiyatı 700 TL altına inmiş durumda.

Samsung'un tuhaf satış politikası yüzünden doğru yere gelememiş hakkı verilememiş bir cihaz denebilir. Ben çok memnunum. Benim derdim Android sisteminin tüm güzelliğine karşın hala yeterince olgunlaşmamış ve net standartlarını oturtamamış olması. Hangi telefon/tableti alırsanız alın ilk yapacağınız bir görev yöneticisi/app-task killer yüklemek olacak! Sonrası garantiyi düşünmeyecekseniz de cyanogen mod gibi birşeylerle rom yüklemek (ama başınız ağrıyabilir)

http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/business-professional/GT-I8150FKATUR

http://www.phonearena.com/phones/Samsung-GALAXY-W_id6098

PiranhaPiranha
Üye
__skytalker__,
Nasıl hissettiğini çok iyi anlıyorum, bende nerdeyse 5-6 yıl (belkide 7 yılı devirmişimdir lan vay be :lol:) "SE K750i" telefonumla mutlu mesut yaşadım. Hala daha canavar gibi çalışıyor kaç kere yere düştü evin 1. katından beton zemine düştü. Zamanı'nın en iyi 2.0MP kameralı cep telefonuydu şu an bile çektiği resimler harika. Neyse işte sonunda senin gibi mecburiyetten yeni telefona geçtim...

Apple olmadı bir telefone 1.000TL'den fazla vermek açıkcası canımı çok yakar. Bir telefona 2.000-2.500TL eski parayla 2 Milyar Lira vermek açıkcası saçma buluyorum gereksiz fuzuli savurganlık buluyorum. Samsung SIII gördükten sonra, SII'de hoşuma gitti doğrusu (fiyatlarını düşünmezsem). Başka hiçbir markada aklıma yatmıyor malesef. Nokia'yıda bildiğimiz gibi işte... Birde dokunmatik ekran "akıllı" telefonlar klasmanında 4"inc üstü boyutu olanlar ne bileyim pek kullanışlı bulmuyorum, sonuçta bir cep telefonu alıyoruz gidip tabletPC yada başka bişey almıyoruzki...
Üye
Samsung sevemedim ya. Bir de Sony'e inceden bir fanboyluk var, elimde olsa her cihazımı Sony yapıcam :P

Aynen ya. Dokunmatik hayranlığım da yok. Benim için tek faydası internet ve oyun (baya eğlenceli oyunlar hakkaten) olacak alırsam eğer telefonu. Yoksa numerik tuş takımına canım feda :)
Bir de Apple almam. Tamam telefonlar iyi de feci kılım, haterım :D
FaironFairon
Üye
Oyun için alacaksan ekran boyutuna dikkat et. Küçük ekranlı telefonlarda sorun çıkarıyor oyunlar.(Gerçi istediklerin arasında yok öyle küçük boyutlu telefon ama hani olur da hoşuna giderse diye söyleyeyim dedim)
dodgerdodger
Üye
Arc S sahibiyim, Xperia S'i de kurcalama şansım oldu baya.

Xperia S'in donanımı daha iyi, fark yaratabilir ileride fakat Arc S'in donanımı da gayet yeterli. Arc S üzerinde Android 4.0 ile herhangi bir yavaşlama söz konusu değil.

Ekranlar da pek fark göremedim, ikisi de gayet kaliteli.

Tasarım biraz göreceli. Xperia S'in tasarımı güzel fakat malzeme kalitesi biraz düşük geldi o telefon için. Arka kapağı çok saçma hissettiriyor. Arc S'in tasarımı bana göre daha göz alıcı ve zarif. Özellikle beyaz olanı.

Ayrıca ilk parti Xperia S modellerinde aşırı ısınma gözleniyordu. Sorun düzeltildi mi haberim yok, internette araştır istersen. Sonradan gelen üretimlerde olmayabilir.

Son olarak Xperia Arc S sanırım geçen yıl ağustos-eylül gibi çıkmıştı, Xperia S ise daha yeni piyasaya çıktı.

Ben 850'ye aldım ve memnunum. TR fiyatı olan 1400 verilmez. Alacağın yerde de aralarında 200-300 TL fark varsa düşünülebilir fakat 500-600 gibi bir fark varsa Arc S daha makul gözüküyor bana göre.

Neo V ise bir alt klasmanda gayet kaliteli bir cihaz. Limitin 700-800 gibiyse düşünmeden al derim ama o sınıfta P yada U modeli çıkacak haziran gibi. Seçim sana kalmış.
Üye
Yorumun için sağol. Dediğim gibi şekil, büyüklük falan pek bakmıyorum ama o ısınma sorunu beni şüpheye düşürdü. Fiyat da sanırım pek önemli değil en azından bir sınır söylemedi peder :D Olurda koyarsa ama limit alırım Arc S. Zaten 2'si de olur kafasındayım :D
discussioncontroller