Öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler
LostLost
Üye
Julianne dedi:

Jeton'un Ingilizcesinin "token", Fransizcasinin "jeton" olmasi... Direkt calmisiz Fransa'dan...

ingilizcesini niye yazdın?

Beğenenler: Adramelech

kurtkapankurtkapan
Üye
yabancı kelimelerin 3te biri filan direkt fransızca değil mi yahu, neden şaşırdın ki

karaköy tünelle filan girmiştir belki dile düşünsene muazzam değil mi
DharkanDharkan
Üye
Jeton kullanımın Karaköy füniküler hattında kullanılmaya başladığını ve yapanın Fransız olduğunu düşününce jetonu doğrudan almaları normal geliyor
HOXHOX
Üye
beynin sağ tarafı sanatsal sol tarafı analitiktir muhabbeti yalanmış. kaynak son ted-ed videsou. kandırıldık. bi de zaten biliniyor ama iliştiresim geldi; beynimizin sadece yüzde bilmem kaçını kullanabiliyoruz geyiği de yalan. beynimizin tamamını kullanıyoruz arkadaşlar. bazıları hariç tabii.
OneInchManOneInchMan
Üye
ben fazla yormuyorum
HOXHOX
Üye
sanırım geri zekalıyım ama touchpad'de iki parmakla sayfa kaydırıldığını öğrendim. pad'in sağında çizgi olmayan laptopların bu olağanüstü özellikten mahrum olduğunu sanıyordum tbh D :

Beğenenler: Muhallebi

MosquéteroMosquétero
Üye
dictionary kelimesindeki diction bildiğimiz diksiyon olabilir mi lan acaba diye bi flaş patladı beynimde geçen. cidden de öyleymiş.

image
AK_LampardAK_Lampard
Üye
geçen ben de asansör-ascenseur-ascent uyanışı yaşadım. şu yabancı kökenli kelimeler her seferinde HAA dedirtiyor be.
SamsonSamson
Üye
Arkadaşlar ne zaman bu yabancı bir kelimenin Türkçeye aynı okunuşla geçtiğini öğrenince çok şaşırmayacaksınız merak ediyorum. Şöyle bir baktım konuya, her sayfada var neredeyse bu "iks kelimesi aslında şu dildeki x kelimesinden geliyormuş voahooowwww" şeklinde mesajlar. Yani hadi ilk kelimeye şaşırdınız, ikincisi de sizi şaşırttı peki neden 35. kelimeye gelince bile aynı şekilde aydınlanma yaşanmış gibi hissediyorsunuz?

Yani bu olayın 2+2=4 o o zaman 3+3=6 olmalı voahooowwww gibi bir şeye şaşırtmaktan farkı yok.

Gelin bu gereksiz olayı arkamızda bırakalım da başka şeylere şaşıralım, ne dersiniz?

Beğenenler: creiGn

Orderabi
Üye
isotic dedi:

Biraz no shit sherlockluk bir şey olacak ama

Kenevir = Cannabis aklımı uçurdu geçen heh heheh

HOX dedi:

measure - mezura

duvarları yumrukladım.

machine - makina

AMAN ALLAHIM UYKU TUTMUYORRRRRRRRRRR

television - TELEVİZYON