başlık bilemedim
OneInchManOneInchMan
Üye
Merhabalar

Şu son 2 gün nasıl geçti anlayabilmiş değilim. Kısa bir özet geçeyim yine de.

Dün, tatil için geldiğimiz Afşa Adası'nda halamgilin evinde kayısı toplamak için çatıya çıkmıştım. Aslında aşağıdaki kayısılar da iyiydi ama yumuşak ve olmuşları almak için çatıya çıktım. Her şey iyi güzel, yeteri kadar topladım, işte ineceğim. Çatının yanında bir kömürlük var. 2-3 metre yüksekliğinde. Çatıya göre daha alçak, rahatça ineyim dedim. Bu arada bahçe demir şiş gibi korkuluklarla sarılı, yere dik. İşte tam atlayacağım derken kömürlüğün boşluğa gelen çatı kısmı kırıldı, dengemi kaybettim ve bacağımın üst kısmı şişlere denk geldi. 15 cm uzunluğunda, 3-5 cm derinliğinde bir yarık...

O an pek acım yoktu, fakat yarayı görünce hayatımda hiç korkmadığım kadar korktum. Yara bir filmden kopmuşa benziyordu. O anki korku ile abartıyor da olabilirim ama ameliyatta doktor resmen yumruğunu içeri sokabiliyordu :D Bileği görünüyordu sadece işte. Korkunca bağırdım. Çok bağırdım. Sesim de bayağı kalınlaşmış, onun da farkına vardım :D Acıdan değilde korkudan. İşte gerisi önemsiz, zetan arada bayılmışım sürekli, kare kare aklımda her şey, aynı film gibi :D En çok hatırladığım şey ise o yara ile bir 25 metre falan yürüyebildim bahçenin önüne, şimdi hiç yürüyemiyorum desteksiz.

Araya şunu da sıkıştırayım subliminal mesaj hesabıııı :D Aklımda bu şarkı çalıyordu sürekli

Gerisi önemli değil, demire başım gelebilirdi, göğsüm gelebilirdi, ölebilirdim falan, işte çok hızlı bir deniz aracına bindik (feribotun 2 saatte aldığı yolu 15 dakikada aldık) Koskoca Erdek'te bir tane ambulans varmış, hastanede felçli bir adamla kaldık aynı odada (Allah şifa versin). Kötü bir anı oldu :)

Şimdi bu günlüğü açtım, arada yazarım, millet mis gibi denize gidince yalnız kalıyorum, sıkılıyorum. Hafif dağınık oldu yazı kusura bakmayın toparlayamadım :)
Laçin
Üye
Geçmiş olsun, Allah sağlık sıhhat nasip etsin.
axxion
Üye
ne desem bilemedim ama geçmiş olsun :D
ElladanElladan
Üye
Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda iyileşip ayağa kalkarsın. Ucuz atlatmışsın yine de, çok ciddi bir şey geçirmişsin. Hep diyorum mucize eseri yaşıyoruz. =)
OneInchManOneInchMan
Üye
Çok sağolun dilekleriniz için :)
creiGncreiGn
Üye
Geçmiş olsun, ucuz kurtulmuşsun cidden.

Ama böyle kazalar da hayatın tuzu biberi be; çocukken(7-8 yaşları diye tahmin ediyorum) çok daha ufak bir yükseklikten, tam olarak bahçe demirlerinin tepesinde yürürken, yürüdüğüm bahçe demirlerinden düşmüştüm ve sivri uçlardan biri damağımı çaprazlamasına geçip bir azı dişimi götürmüştü. O geldi aklıma bu hikayeyi okuyunca. Tekrar geçmiş olsun =D.
gduman94gduman94
Üye
Öncelikle geçmiş olsun(bu lafı hiç anlamam, zaten olay başından geçmiş olmuyor mu biri bana açıklasın) ben bu hayatta pek uzun süre geçirmiş değilim(17 yaşındayım) şu ana kadar yanlız iki adet ameliyat geçiridim ikisi de zorunluydu, biri sekiz aylık doğduğum için sol testisim yukarıda kalmış onu olması gereken yere yerleştirmek için gerekli yerden ameliyat geçirdim, diğeri ise sünnet(pek ameliyat olarak görmüyorum ama bunda da kesilip biçiliyorsun o yüzden) neyse, tanrıya şükür ne bir yerim kırıldı, ne bir kemiğim çatladı, bir de ben öncelerin sürekli kavga ederdim, ordan burada çok yerden düştüm ama hiç bir şey olmadı, konuyu bağlayamadım kusura bakmayın ipin ucu kaçtı bir kere, ben size bir anımı paylaşıcaktım 13-14 yaşındaydım 4 sokak ötede eskiden okuduğum ilk okul vardı(4. sınıfın sonunda başka okula gittim.) oralarda dolanırken, 4 çocuk demir parmaklıkların üzerinden okula giriyordu, bir bakkala girdim su almak için çıkarken bir bağrışma çığlık sesleri kulağıma doldu, bir baktım demir parmaklıkların biri çocuğun bacağına girmiş, çocuk 10 yaşından küçüktü, demir fazla kalın değildi, hatta 2 cm kalınlığı vardı demirin ama o yaşta o küçücük bedenin, incecik bacaklarına sanki bir kazık girmiş gibi olur, çocuğu bir daha görmedim, ama umarım bir sorun olmamıştır.
OneInchManOneInchMan
Üye
Ne saçma başlık yazmışım ya.

Ölüm tehlikesi yoksa sakın ama sakın sağlık konusunda paranızı veya zamanınızı sakınmayın. 10 günlük tedavi o kadar uzadı ki şu an hala iyileşebilmiş değilim.

Tedavimizi olduk, döndük tatilimize. Tatil de değil hani yatıyorum sürekli :( Her gün pansuman için sağlık ocağından bir eleman geliyor, iğnelerim var. Amcam popoma dart atar gibi saplıyor iğneleri (gerçek bu, ne hikmetse hiç acımadı :D) Sonra tatil bitti eve döndük.

Yaranın enfeksiyon kapma tehlikesi var, her gün pansuman yapıyoruz (pansuman dediğim de batikon sürüp kapatma hani). Bi ara teyzemgil ziyarete geldiler işte geçmiş olsun akşam yemeği falan. Teyzem de uzun yıllardır hemşire. Yarayı görünce çok kötü oldu. Dediğine göre dikişler çok kötü atılmış sonrasında yanlış pansuman nedeniyle enfeksiyon kapmış. Yaranın üzeri zaten mosmor ölü deri ile kaplı, altı tamamen enfeksiyon. Akıyor irin resmen yaradan. Adadaki hayvan pansumancı her gün gelip "Hmm çok güzel daha bi sorun yok çok iyi kurtarmışsın" diyor bi de. Yaraya ne bi merhem ne bi krem sürdü. Üstüne bacağım taş gibi olmuş. Teyzemin dediğine göre kan akacak yer bulamamış (yağ dokular paramparça) orada katılaşmış. Bacağın üstü bir iki karış taş gibi.

Ah ah.. hala yürüyemiyorum düzgün ya.

Sonrasında burada bir plastik cerrah var, bayağı ünlü bu adam. Babamın bilardodan arkadaşı. Bu adam olmasaydı durumum şimdi ne olurdu hiç bilemiyorum. Babam beni götürmeye karar verdi buraya. Adam ilk gün hiç ellemedi bile yaraya. Çok sertleşmiş. Bir krem yumuşaması için. 1-2 güne yarayı açtık, duş al dedi bol bol (alamıyordum önceden iyi geldi :D). Ölü deriyi kopardı. Orada ben yarayı gördüm. Allah kimseye böyle bir şey göstermesin. Yeşil, kahverengi tonlarında, akıyor resmen ıyygh. Birkaç gün sonra da enfeksiyona sebep olduğundan aldık dikişleri (dikiş atan hademe miydi neydi artık iç dikiş malzemesi kullanmış yukarıda). Zaten dikişler sağlam değildi. Bu sefer de yara açılmaya başladı. Tutmuyor bildiğin. Haydi yeni operasyon. Yarayı deşeceğiz, uygun zemin hazırlayıp dikiş atacağız.

Gittik, uyuşturucumuzu olduk (artık alıştım bunlara :D), başladı doktor. Öbüründe bayılmıştım ama bunda bayılamadım maalesef :D Ayağım bayağı titredi korkudan. Bitince baktığımda parmak kadar bir yağ parçası gördüm. Yara içten çürümüş, iç dikişler de düzgün değilmiş meğerse. Bu sefer dikişler düzgün eminim :D Yarın yine kontrole gideceğiz. Şimdiden açılmaya başladı bir iki yerden dikişler, tutmuyor ama sonunda uçlardan kapanmaya başladı çok şükür :D

Bu sırada da sağolsun en iyi arkadaşım bir hamle yaptı, dikiş attırmadan önce onunlaydık, onun da belinde fıtık var. Ayrıldık ben hastaneye gittim. Uzanırken ayağıma bi titreme geldi korkudan, hemen facebook dan duvarına bir şeyler yazayım dedim (artık nasıl geldiyse o an aklıma :)) İşte bu takmadı, aynı akşam bir arkadaşımız var, grubun popüleri. O da bir video paylaşmış gırla muhabbet altında. Normalde olsa bi şey demem ama ben orada korkudan titriyorum, yaptığı hareket bu. Bir şey demedim, bu sene ayrılıyoruz hatandan dönersin umarım.

yine dağınık saçma sapan bir yazı oldu, ama yazamıyorum maalesef kusuruma bakmayın :)

çok saçma bir başlık yazmışım şimdi bulamadım tekrar yazınca belki yazarım. dışarı da çıkamıyorum evde de sıkıldım artık :/
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
Acil şifalar abi acını çok iyi anlıyorum.

Benim ağzıma langırt sopası girmişti. =D
creiGncreiGn
Üye

Benim ağzıma langırt sopası girmişti. =D

wat?
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
Küçükken, boyum ancak o langırt masalarınınki kadarken, aralarından geçerken o masaların, birileri de oynuyormuş, sopayı bir ileri ittirdi, yanağımı delip ağzıma girmişti.
discussioncontroller