FRP Bölümü Genel Sohbet
AdramelechAdramelech
Üye
Planescape oynatan adam varsa dalarım ben de. Lazım böyle birisi yahu.
SuccubusSuccubus
Üye
corax kafandaki mekan neresi. sigil ceptedir zaten. baska bir yer var mi.
CoraxCorax
Üye
sigil ile birkaç outer plane düşünüyorum, daha taslak halinde.
muhammet93muhammet93
Üye
Daha önce hiç frp oyunu oynamadım ama nasıl oluyor, biri kısa bir özet geçebilir mi?
hadicanımoradan
Üye
Mesajı şimdi bulmaya uğraşamam fakat olay şu;

"Zar atıyoruz yüksek atan ütüyor"
muhammet93muhammet93
Üye
Kolaymış o zaman :D
AdramelechAdramelech
Üye
Karakter yapıp rol yapıyorsun, bir kağıda karakterini tanımlayıcı değerler yazıyorsun ve o değerlerin içine dünyadaki gibi şans faktörü eklemek için zar atıyorsun. Mesela atıyorum güç değeri yüksek karakter gücünü kullanacağı zaman daha şanslı oluyor, daha kolay yapıyor. Buna göre rol yapıp oyun yöneticisinin yarattığı senaryoda karakterini sürüklüyorsun. Budur.
CoraxCorax
Üye
tabi birde oyun yöneticisinin oyunu yarıda bırakmaması gerekiyor
bfrheostatbfrheostat
Üye
Aklımda bir FRP procesi var. Ancak ne kadar katılım olur, sistemi oluşturmak için uğraşmaya değer mi diye tereddüt ediyorum.

Oyun Angel Beats!'in varolduğu evrende, NPC ve oyunculardan oluşan bir okulda geçecek. Ancak herkes respawn olabilecek. Bir turda ölen olursa diğer turda değil, ondan sonraki turda canlanacak. Oyunda verilen görevleri yerine getiren ilk kişi evrenden silinecek ve oyunu kazanmış olacak. Oyun bitecek. Şimdilik ana hatları bunlar tabii, kafanızda bir şey şekillensin diye söylüyorum.

Ne diyorsunuz?

h.c.o: zaten evreni bilmenize çok gerek yok. o evrene girdiğinizde ne olduğunu görmüş olacaksınız (-ki orijinal animede de evrene girdiğinizde o evren hakkında en ufak bir fikriniz olmuyordu)

edward: yazılı olarak, forum formatında hareket edilecek. (ayrıca ben de sevmem voice chat olayını ^^)

snake: evren denemeyecek kadar küçük aslında, adı evren ^_^
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Ben varım her türlü =)
discussioncontroller