Genel Tartışma (aka. yeni oyun açın başlığı)
AdramelechAdramelech
Üye

Ofrendas diğer Kurtadam oyunları gibi değildir. Evet, temelde oynanışı ve kuralları aynıdır. Evet, roller ve oynanış da benzerdir. Ancak bu oyun saf ölüm olmayacak. Sınırlı oyuncu sayısı koymamın bir başka sebebi de bu. Bu oyunda her karakterin bir kişiliği, yapmak istediği bir şeyi ve görevi olacak. Bu görevleri ben vereceğim elbette.

Bir Demon'un görevi Kurtadamı kışkırtmak ve bir karakteri öldürmesini sağlamak olabilir, veya bir sivilin görevi Avcı'nın gümüş kurşunlarından birini çalmak. Önemli olan Linç oyu vermek değil, önemli olan insanları öldürmek değil. Zaten oyunun amacı görevinizi tamamlayıp hayatta kalmaktan başka bir şey değil. Çünkü bu oyun birbirine bağlı 4 oyundan oluşuyor. Aslında bunu tek bir oyun gibi düşünebilirsiniz ve hikayenin tamamını öğrenmek için gerçekten görevleri takip etmeli ve aktif olarak ölümleri engellemelisiniz. Çünkü bir gemidesiniz. Nilden aşağıya yolculuk eden, 3-5 önemli adam ve 8 mürettebatlı ufacık bir gemidesiniz ve bilinmeyene gidiyorsunuz. Kaynaklarınız kısıtlı. Ölen kişileri sadece bir yere kadar yenileyebilirisinz.

Karakterlerin kimlikleri değişmese de, rolleri değişebilir. Bir önceki bölümdeki sivil, bir sonraki bölümde Kurtadam olmuş olabilir. Bu sebeple, bu oyunu gerçekten okuyup yazacak insanlar oynamalı. Eğer okuyup yazmayacaksanız, sadece linç oyu atmanın veya atmamanın hiçbir manası yok bu oyunda.

-Her karakterin özel görevi olacak ve görevleri takip etmek işleri kolaylaştıracak.

-Hikaye bazlı olacak, eğer mürettabatın hayatı korunmazsa hikayenin tamamı öğrenilemeyecek, haliyle.

-Bir önceki bölümde olanlar bir sonraki bölümü etkileyecek. Mesela önceki bölümde "kaptan" rütbesine (rolüne değil, roller normal kurtadamlarla aynı) sahip karakter öldüyse sonraki bölümde hikaye daha farklı işleyecek. Bu değişim her zaman mekanikleri etkilemese de, mesela aşırı güçlü bir fırtınaya kapılmak bazı özel güçlerin yapılmasını zorlaştırabilecek vesaire.

-Hikaye, Port More oyunlarımın İNANILMAZ önemli bir parçasının nasıl oluştuğunu anlatacak. Port More hakkında bir bilginiz yoksa bile ilginç bir yolculuk olacağına eminim.

Böyle bir oyun hakkında ne düşünürsünüz merak ediyorum, o yüzden buraya yazdım. Tepkilere göre, şimdiki oyun bittikten hemen sonra açabilirim.
LetheLethe
Üye
Her şekil oynarım. Okumadım bile.
Amenquiver
Mod
Oynarım.
ReyCey98ReyCey98
Üye
Oynadığım her oyunda elimden geldiğince katkı sağladım eğer uygunsa bende oynamak isterim.

(birde lütfen aynı rolü verme bana artık abi =D )
XFire1994
Üye
Nereyi imzalıyorum?
SnorlaxSnorlax
Üye
Oynuyorum, daha okumadım gerçi okudum ve varım.
gduman94gduman94
Üye
Ve varım diyorrr. Ben de oynarım babolililer.
LetheLethe
Üye
Şimdi okudum da gayet güzel bir mantık kurmuşsun. Adam gibi oynayacak kişiler olursa çok zevkli olabilir.
nester
Üye
bende oynarım
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Şekil duruyor, oynarım eğer müsait olduğum bir vakte denk gelirse.

Spoiler:
Böyle diyorum çünkü şu anki oyunda "bakıcaz" dediğim halde çat diye göndermişsin rolü. :P
discussioncontroller