Call of Duty: Black Ops 2
Mythia
Üye
Playlistlere girmeden önce menüde Search Preferences gibi bir seçenek olması lazım, oradan 'Best'i seçip deneyin.Şu ana kadar bir kere bile lag sorunu yaşamadım oyunda.
RikudouSenninRikudouSennin
Üye

Playlistlere girmeden önce menüde Search Preferences gibi bir seçenek olması lazım, oradan 'Best'i seçip deneyin.Şu ana kadar bir kere bile lag sorunu yaşamadım oyunda.

Best yapınca server bulamıyor oyun.
Üye
10AM PST Türkiye saati ile kaç oluyor ?
TheSpeedy
Üye
20:00 olması lazım.
sifonn
Üye
Bu arada win 7 kullanıp da service packi yüklü olmayan varsa yüklesin, oyunda baya performans artışı sağlıyor. ekran kartının yazılımıyla alakalı sanırım bilemiyorum nedenini tam olarak
Sığınak Sakini
Üye
Birçok oyuncu, bu oyunu ve seriyi oynanış özellikleri ve çizgiselliği yönüyle sevmiyor. Düşmanı boğmak için 10 kere F'ye basmak, "Savaş alanından uzaklaşıyorsunuz. Derhal geri dönün!" tarzındaki uyarı yazılarıyla karşılaşmak, sıradan bir piyadenin hemen her aracı ustalıkla kullanmasına şahit olmak, at sırtında Stinger ile helikopter avlamak, belirli bir yeri geçmedikçe tükenmek bilmeyen düşmanlarla çatışmak, paketlenmiş aksiyonların göbeğine dalmak, ABD propogandasına bulanmak bizleri oldukça bayıyor belki; fakat itiraf etmek gerekirse Black Ops'u diğer COD oyunlarından ayrı bir yerde tutuyorum; çünkü hikâye bütünüyle kurgusal değil. Tarihteki bazı kişilere ve olaylara yer vermesi ve hikâyenin merkezine oyuncuyu yerleştirmesi onu serinin diğer oyunlarından farklı kılıyor(bana bu yönüyle Soldier of Fortune'yi hatırlatıyor). İlk oyundan bu yana ne gibi olayların içinde yer aldık, kısaca bir bakacak olursak: Domuzlar Körfezi Çıkarması ve Fidel Castro suikasti, Soğuk Savaş dönemindeki ABD-Rusya çekişmesi ve silahlanma yarışı, Vietnam Savaşı, JFK suikasti, Angola İç Savaşı (UNITA lideri Jonas Savimbi'nin ABD ziyareti ve sonrasında onlardan aldığı silah yardımı, CIA'nın olaylara karışması... Buna karşılık MPLA'nın Küba'dan yardım alması, olayın gitgide bir ABD-Küba çekişmesine dönmesi), Afganistan'ın Ruslar tarafından işgal edilmesi ve CIA'nın yine olaylara bulaşması, Manuel Noriega'nın CIA tarafından kaçırılması...

Tabii bu olaylar çoğunlukla ABD propogandasına bulanarak karşımıza çıkıyor; ama yine de Treyarch bazı noktalarda cesur davranmış. Başka düşünen var mı bilmiyorum; ama sanki Treyarch baskı altındaymış gibime geliyor. Ellerinde olsa daha cesurca şeyler söyleyecekler sanki...

Spoiler:
Hikâyeyi kötü adamın bakış açısıyla da sunması, CIA'nın Manuel Noriega için düzenliği tezgah (Mason'ın Manuel Noriega'nın odasına uyuşturucu paketlerini bırakması ve oradaki sözleri), Woods'un "Kullanıldık." demesi ve bazı öz eleştirilerde bulunması, bence hikâye adına olumlu gelişmelerdir.
Üye
Daha öncede söyledim yine söylüyorum BO1 senaryosu ve kurgusuyla en iyi FPS oyunudur benim gözümde. Hikayeyi anlayıp biraz da bilgi sahibi olursanız bu olaylarla alakalı, oyunu ne kadar iyi olduğunu anlıyorsunuz. BO1'i sevmemin nedeni gerçekten yapılmış olan deneyleri (MK-Ultra) ve olayları ele alması. MW2'de harika bir oyundu ama tamamen kurgu olduğu için bir BO değil maalesef.
Bu Mk-Ultra ile alakalı güzel bir film var Jacob's Ladder adında izleyin, hatta Silent Hill serisi bu filmden esinlenilmiştir.
Üye
Yeni DLC 28 Ocakta geliyor.
image
Abi ayıptır ya, 1 tane yeni silah eklemiş adamlar. :furious3:
SwooshSwoosh
Üye
iyi yine 1 tane koymuşlar şimdiye kadar öyle bişey yapmadılar
MatrimCauthon7
Üye
şu mouse lag ı olayının çözümünü bilen var mı? Her ayarda denedim, zaten en yüksek ayarlarda rahat rahat çalışıyor oyun. Ama mouse maşallah 5 saniey geriden algılıyor hareketleri. Hiç oynama isteğim kalmadı.
discussioncontroller