World of Warcraft : Mists of Pandaria
JerryJerry
Üye

farkeden bir şey yok ki. WoW oturmuş bir oyun artık, tek başına yeniden başlamak isteyenlerin yer bulması zor oluyor. Oyun sıkıcılaşmış iyice

Öyle ama oynayacak başka oyun kalmadı. Bu olay ciddi ciddi sıkıntı yaratmaya başladı. WoW'dan başka hiç bir oyunu uzun süreli oynayamıyorsun ki bu da MMO kültürüne ters olduğu için sıkıntı yaratıyor. Bu sektörde para var diye tüm firmalar online oyunlara yöneliyor ama bir şekilde oyunları tutmuyor işte...
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye

yoo. aksine her genişleme paketi insanlara yeniden başlama fırsatı verir. sınıfını değiştiren kendisine yerini buluyor. ben bile 140k altını geride bırakıp, ilk defa melee bir class ile oynuyorum.

şuan oyunda tek şikayet ettiğim nokta daily questlerin dayatılmış olması. valor eşyalarını falan kitlemişler hep revered'e, quest yapıp duruyoruz ama bir sonraki patch ile düşecektir çünkü insan hiç bir alt karakteri için o kadar daily yapmaz.

onun dışında pet battle, tarlalar, cooking'e gelen yenilikler, world boss'lar, challenge ve senaryolar oyuna bir sürü şey katmış. ben daha 1-2 senaryo yaptım ama ptr'da tonla yenisi var.

senaryolar basit gibi gözükebilir ama oyunun içine girmek isteyen oyuncular için biçilmiş kaftan.

2 laf yapacak adam olmadıktan sonra bu kadar şeyin ne anlamı oluyor?
G-MANG-MAN
Üye
TES Gelecek dertler bitecek :) mi acaba?
wow öyle bir mirasın üzerine kondu ki ona ciddi rakip olabilecek 2 evren vardı. biri starwars (ki icine etti mevzunun) digeri TES... İsin icinde bethesta olmayınca sıra dragon age evrenine gelecek gibime geliyor. su isi taklit etmek yerine kendi tarzları ile farklı sekilde yorumlayacak bir TES Online zaten wow'u 1 yılda siler.. taklit etmeye kalkarsa o da wow altında ezilenler kervanına katılır. biz de hayvanat bahcesinde mmorpg oynamaya mahkum kalırız.
dodgerdodger
Üye

yoo. aksine her genişleme paketi insanlara yeniden başlama fırsatı verir. sınıfını değiştiren kendisine yerini buluyor. ben bile 140k altını geride bırakıp, ilk defa melee bir class ile oynuyorum.

şuan oyunda tek şikayet ettiğim nokta daily questlerin dayatılmış olması. valor eşyalarını falan kitlemişler hep revered'e, quest yapıp duruyoruz ama bir sonraki patch ile düşecektir çünkü insan hiç bir alt karakteri için o kadar daily yapmaz.

onun dışında pet battle, tarlalar, cooking'e gelen yenilikler, world boss'lar, challenge ve senaryolar oyuna bir sürü şey katmış. ben daha 1-2 senaryo yaptım ama ptr'da tonla yenisi var.

senaryolar basit gibi gözükebilir ama oyunun içine girmek isteyen oyuncular için biçilmiş kaftan.

asosyal mısın? oyunun sıkıcı olması için bir neden değil bu :P
SamsonSamson
Üye
Honored'dan sonra iki kat rep geliyor ve herhangi bir arakteri bir faction ile Revered olduysa, alt akrakterlerin iki katı rep alıyor kasarken.

Şimdi şöyle bir durum var, ortam yoksa WoW oynanacak bir oyun değil. Güzel bir ortam için ya arkadaş ortamından adam toplayıp oynamaya başlayacaksın, ya da sunuculara girip deneyeceksin falan. Ben şahsen Cata'nın sonuna doğru geri döndüm, gayette ortam buldum, hem de eski sunucumda. Karakter taşıma cart curt masrafı da olmadı.
MonthiusMonthius
Üye

O oyunun değil, senin problemin ama.

TES Gelecek dertler bitecek :) mi acaba?
wow öyle bir mirasın üzerine kondu ki ona ciddi rakip olabilecek 2 evren vardı. biri starwars (ki icine etti mevzunun) digeri TES... İsin icinde bethesta olmayınca sıra dragon age evrenine gelecek gibime geliyor. su isi taklit etmek yerine kendi tarzları ile farklı sekilde yorumlayacak bir TES Online zaten wow'u 1 yılda siler.. taklit etmeye kalkarsa o da wow altında ezilenler kervanına katılır. biz de hayvanat bahcesinde mmorpg oynamaya mahkum kalırız.

Valla TES: Online ilk duyurulduğunda "Morrowind gibi, Skyrim gibi değil ama WoW gibi" kafasını örnek almış gözüküyordu, yine fos çıkar, yine ilk 6 aydan sonra tıpış tıpış F2P'e düşer diyorum ben. Şu çıkan onca MMO'nun içerisinden en eli yüzü düzgün, rakip olmaya yaraşır GW2 vardı, onun da havası uzun sürmedi işte. Bundan sonra kimsenin de tutunabileceğini sanmıyorum açıkçası.
alph
Üye
Monthius dedi:

Şu çıkan onca MMO'nun içerisinden en eli yüzü düzgün, rakip olmaya yaraşır GW2 vardı, onun da havası uzun sürmedi işte. Bundan sonra kimsenin de tutunabileceğini sanmıyorum açıkçası.

I have my eyes on you..
MonthiusMonthius
Üye

Monthius dedi:

Şu çıkan onca MMO'nun içerisinden en eli yüzü düzgün, rakip olmaya yaraşır GW2 vardı, onun da havası uzun sürmedi işte. Bundan sonra kimsenin de tutunabileceğini sanmıyorum açıkçası.

I have my eyes on you..

O konuda senin de işlediğin günahlar var, yakmayalım şimdi birbirimizi durduk yere. :P
alph
Üye

Monthius dedi:

I have my eyes on you..

O konuda senin de işlediğin günahlar var, yakmayalım şimdi birbirimizi durduk yere. :P

dimi :) bence wow insanın kendine yakışanı giymesidir
FarquesFarques
Üye
Istanbul, Bakirkoy'de Capacity'nin icerisindeki Electro World'de 5 adet Collector Edition gordum. 200 TL. Ilgilenenlere duyurulur.
discussioncontroller