World of Warcraft : Mists of Pandaria
dodgerdodger
Üye
MGS referansı da verilmiş. Dün farkettim.

http://www.wowhead.com/quest=31003

" From the moment we're thrown into this world, we're fated to bring each other nothing but pain and misery. "
dodgerdodger
Üye
http://www.wowhead.com/news=208006/5-1-ptr-brawlers-guild-invitations-npcs-achievements

To recap, the Brawler's Guild is an area for players to demonstrate their skill in soloing challenging bosses, gaining ranks within in the guild as they do so, in a "Fight Club" atmosphere.

uuuu

PTR'da 10'lu davetiye 1milyon imiş şuan, Tyler Durden'in almasını bekliyor.
dodgerdodger
Üye
Monk için sağlam bir kaynak bilen var mı?

Artık raidler başladığına göre ince hesap ile kendime göre bir bis listesi oluşturmaya çalışıyorum ama her kafadan farklı bir ses çıkıyor.

Elitist Jerks, MMO-Champ üzerindeki rehberler henüz tamamlanmadı *gerçi EJ'de yoksa hiç bir yerde yoktur sanırım* Noxxic'deki çok yüzeysel.

Mastery'i atın demişler, ama bis olarak genelde bu tip eşyalara ağırlık verilmiş. Hala haste&crit ilişkisi ortaya konulamadı vs.

Ayrıca diğer sınıfların glyph'lerine bakmadım ama monklarda direkt dps artışı sağlayan glyph yok gibi birşey. Misal önceden mage'de fireball için takardık %5 crit gelirdi vs. Göremedim bu tip şeyler. Her sınıf için aynı mı oldu bunların anlayışı?
Random WoW Player
Üye
@dodger

WW dps ile ilgili çok şey bilmiyorum ama haste>>>>>all şeklinde itemization'a gidiliyor genelde, %15hit cap'den sonra. Scholomance'deki agility stacking trinket'i kısa-orta ölçekte raiding için mükemmel. Fikir vermesi veya kendine bir yol haritası tarzında bişey oluşturman için bizim guild'in monk'unun armory'sini vereyim.

Glyph'ler de evet biraz süs gibi bişey artık. Warlock'da passive %3 crit/haste/mastery artışı sağlayan glyph haricinde benim de dikkatimi çeken bir glyph olmadı.

---
Bu arada mesajı nereye atacağımı bilemedim lakin şöyle bir parodi-haber hesabım var twitter'da, wow'da olup bitenleri falan yazdığım. Takip edebilirsiniz isterseniz, tenks
MonthiusMonthius
Üye

Monk için sağlam bir kaynak bilen var mı?

Artık raidler başladığına göre ince hesap ile kendime göre bir bis listesi oluşturmaya çalışıyorum ama her kafadan farklı bir ses çıkıyor.

Elitist Jerks, MMO-Champ üzerindeki rehberler henüz tamamlanmadı *gerçi EJ'de yoksa hiç bir yerde yoktur sanırım* Noxxic'deki çok yüzeysel.

Mastery'i atın demişler, ama bis olarak genelde bu tip eşyalara ağırlık verilmiş. Hala haste&crit ilişkisi ortaya konulamadı vs.

Ayrıca diğer sınıfların glyph'lerine bakmadım ama monklarda direkt dps artışı sağlayan glyph yok gibi birşey. Misal önceden mage'de fireball için takardık %5 crit gelirdi vs. Göremedim bu tip şeyler. Her sınıf için aynı mı oldu bunların anlayışı?

http://www.icy-veins.com/
Random WoW Player
Üye
Zor'lok heroic son phase bu arada şöyle bişeye benziyor ...evet bu halkaların hepsi dodge'lanacak. Geceki hotfix'ler bunu pek değiştirmedi bu arada, yine az çok böyle bişey..

Spoiler:
image

..
FarquesFarques
Üye
Corpses.. Corses is everywhere.
Random WoW Player
Üye
Chromaggus-EU serverinden Arctica(10) guildi Zor'lok'u pas geçip (normal mod'da kesip) ikinci boss olan Blade Lord Ta'yak'ı kesti, böylece Heart of Fear'daki ilk heroic kill de alındı.

Küçük ve WF hedefi olmayan guild'ler sonraki boss'larda WF almak için böylesi katakullilere başvurabilir, bu yüzden Zor'lok ve Shek'zeer haricindeki WF kill'ler çok alakasız guild'lere gidebilir bu dakikadan sorna. Ama neticede asıl WF race Shek'zeer için olduğundan çok da sıkıntı yok; Shek'zeer ve Zor'lok şu andan itibaren asıl önemli boss'lar, diğerleri benim için önemini feci yitirdi yani.
dodgerdodger
Üye
SS'deki dalgalar Cata'da, Blackrock içindeki bi bossta daha vardı. Onu yapan bunu da yapar herhalde. Atramades miydi ne?

ek: zaten lk hc'yi yapmış birisi yukarıdaki dalgalarda fazla zorlanmaz herhalde :P
Random WoW Player
Üye
Atremedes evet. Esasında Atramedes'tekiler ile bu dalgalar arasında combat mekaniği açısından bayaa bayaa fark var; Atremedes'tekinin aksine burada bunlara takılmak çok daha ölümcül, çünkü bu halkaların herhangi birine dokunduğunuzda %40 civarı falan canınız gidiyor. Artı, bu halkalar çok sıklar ve nispeten büyükçe oldukları için ping de işin içine giriyor, neticede birine takıldığınızda, diğerlerini ıskalıyor gibi düşünmenize rağmen diğerlerine takılmaya devam edebiliyorsunuz. "Ping ming, dodge'layamıyo noobzz lool" demeyin, hakikaten çok guild bunun derdini çekiyor. 10man'de boss mekaniklerinden yenen damage'ın 25man'dekiyle aynı olduğu abukluğuna girmiyorum bile :P

Bu arada Arctica'nın Zor'lok'u pas geçip Ta'yak'da hc kill alması diğer guild'leri de cesaretlendirmiş anlaşılan, Ta'yak heroic kill alan guild sayısı 4'e çıkmış an itibariyle, ki bunların ikisi 25man guild'ler. Ben bu satırları yazmaya başlamadan önce Arctica Garalon'da da WF almış durumdaydı ve Zor'lok'tan sonrası çok zor görünmüyor.

Bu da Garalon 10man HC WF alan Arctica killshot'u. DPS meter'deki tek bir rogue ve sadece iki tane melee kullanılmış olması AŞIRI derecede dikkat çekici.
Spoiler:
image

"Blizzard'dan efsanevi atılım" derken Zor'lok'tan sonrası "meeeh.." moduna girmeye başladı, ki hiç hoş değil. Yalnız şunu hatırlatmakta fayda var, bu hafta Zor'lok haricinde WF alan guildler sonraki lockout'a kadar hiçbir şekilde Shek'zeer'e gidemeyecekler, bu yüzden ÇOK büyük ihtimalle Zor'lok heroic'i ilk alan guild WF Shek'zeer'i alacak. Buna da kulaktan dolma haberlere göre en yakın guildler şu an için Blood Legion, Paragon, Exodus.

...oooff nerd'lüğüm tuttu :P :D

..
discussioncontroller