Pandæmonium II - Mist & Moon - Oyun Bitti
AdramelechAdramelech
Üye
[center]image[/center]

Adam sigarasını ayağı altında ezerken geldiği son köyü düşündü. Paramparça ettiği adamları ve ayarttığı kişileri düşündü. Herkesi bir odaya toplayıp yarattığı katliamı düşündü. Gülümsedi. Bir sonraki kasabayı paramparça etmek üzere yoluna devam etti. Kanatlarını geri kazanana dek adem oğullarının üzerine yağdıracağı lanet buydu.

Adımlarını yorulmaksızın, iki uzak kasabanın arasında atıyordu adam. Ellerini sarı saçları arasında gezdirdi ve biraz uzakta ışıklarını gördüğü kasabaya gülümsedi.

"Merhaba."

[center]imageimage[/center]

Klasik kurtadam oyunu, ancak biraz modifiyeli olacak. Çünkü ben daha karanlık, iyinin olmadığı oyunları çok severim. Kimse iyi olduğu için değil, çıkarlarına uyduğu için rollerine bürünecek sonuç olarak burada. Kana susamış bir sivil, açlığını gidermek isteyen bir kurtadam kadar korkutucudur değil mi? Bu oyun biraz da deneysel olacak, diğer oyunları gördüm ancak farklı bir şey denemek istiyorum şu oyunda; Kurtadama World of Darkness çıkarması yapıyorum diyebilirsiniz.

İyi ve kötülerin kazanmasıyla alakalı değil oyun, hayatta kalmakla alakalı. Oyunda, tek kötüler demon veya kurtadam değil, herkes olabilir. Ölenler arasından sadece kurtadamların kimliği söylenecek, ancak kaç kurtadam olduğu söylenmeyecek.

Yani, oyunun sonunda 3 kişi kaldığınızda, gerçekten hepinizin sivil olduğuna emin misiniz?

Kafa karışıklığı yaratmasın diye tekrarlayayım, Kurtadam ve Sivil rolleri dışındaki roller çok ama çok nadir olacak ve bütün özel rolleri oyunda görmeyeceksiniz. Hangi rolleri göreceğiniz söylenmeyecek çünkü rastgele belirlenecektir.

Kurallar

Spoiler:
1) Oyunculara rolleri herhangi yolla ulaştırılacaktır. Sanırım bunun için kopyala.org'u kullanacağım. Roller bir kaç gün içinde kendi kendini yok edecektir böylelikle.

2) Turlar 2 gün sürecek, ancak eğer oyuncuların oyları önceden toplanırsa, neden daha önce bitirmeyeyim değil mi.

3) Özel yetenekleri olan oyuncular (kahin vs) hamlelerini özel mesajla iletsinler.

4) Linç oyları kırmızı ve bold yapılırsa sevinirim, gözümden kaçmaz böylelikle. Ancak çok da dert değil. Her tur bir kere vazgeçilme ve yeni bir kişi seçme hakkı vardır oyuncunun. Ancak bunu da kırmızı/bold yazarsanız sevinirim.

5) Simultane linç kuralı: Aktif. Eşit ve en fazla oyu alan tüm oyuncular linç edilir.

6) Oyunu bu başlıkta oynayın, herhangi diğer iletişim aracında değil. Her türlü kritik/düşünce/kavga burada yaşansın, daha güzel olur. (:

7) Ayrıca, çok fazla (sayıyla 4, eğer oyuncu sayısı 10+ olursa 5) sivil öldüren siviller delirecektir.

∞) Pas diyerek turu geçebilirsiniz.

9) Oyun, oyunda iki görevi birden tamamlamış veya tamamlayabilecek sadece tek bir kişi kaldığında bitecektir.

10) Sorular, roller hakkında merak ettikleriniz gibi şeyleri bana özel mesajla iletebilirsiniz.

11) "Sonlandırma Oyu", Sonlandırma oyu kullanıyorum demeniz yeterli. Oyunda sadece siviller kalsa bile oyunu bitirmeyeceğim. Eğer oyuncular artık cinayet işleyebilecek birinin oyunda kalmadığını düşünürlerse, el birliğiyle Sonlandırma Oyu atmalılar ve eğer oyunda hiç Demon, Okültist veya Kurtadam kalmamışsa oyun biter. Eğer bu rollerden birisi kalmışsa, tur normal bir şekilde biter. Risk burada, eğer ortamda bu üç rolden birisi hala duruyorsa oyuncular bir turlarını boşa kullanmış oluyorlar ve linç oyu veremeden tur bitiyor.

12) Sonlandırma Oyu kullanmaksızın oyunu bitirmenin diğer yolu tek bir veya daha az kişi kalmasıdır oyunda. Son kalan kişinin oyunu kazanmış/kaybetmiş olması görevlerine bakacaktır. Aynı şekilde oyunda sadece kurtadamlar kalırsa da oyun biter.

13) Oynamayan arkadaşlar ve oyundan çıkmış arkadaşlar başlığa mesajlarını renkli yazmak zorundadır. Bu mesajlarında oyunla ilgili analizler yapmak yasaktır. Ayrıyeten, oyundan çıkan oyuncuların oyun hakkında MSN aracılığıyla veyahut başka bir şekilde görüş belirtmeleri veya oyuna herhangi bir katkıda bulunmaları yasaktır.

Roller

Spoiler:
Bütün roller, elbette ki linç hakkına sahiptir. Oyunda her rol olmayacak ancak Kurtadam ve Sivil dışında tüm roller randomdur ve oyunda olacağının bir kesinliği yoktur. O nedenle sadece Kurtadam ve Sivil rolleri varmış gibi davransanız çok da acayip fark yaratmaz oyun içinde.

[table]
[tr]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/FFy4c.jpg[/img][/center][/td]
[td][/td]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/tHT6C.png[/img][/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]Sivil: Sıradan kişiler.[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]Kurtadam: Kurtadamlar aralarında anlaşıp her tur bir oyuncuyu öldürme hakkına sahiptirler. Diğer kurtadamları oyunu başında öğrenirler. Her kurtadamın oyun boyunca bir kez dönüştürme hakkı vardır. Ancak eğer dönüştürmeye çalıştıkları kişi özel role sahip biriyse, güç geçersiz olur ve dönüştürülmeye çalışılan kişi kurtadamın rolünü öğrenir.[/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][right]image[/right][/td]
[td][/td]
[td]image[/td]
[/tr]

[tr]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/3FeZS.jpg[/img][/center][/td]
[td][/td]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/74Iwk.jpg[/img][/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]Okültist: Okültist iki güce sahiptir ve her tur bunlardan sadece birini bir kere kullanma hakkına sahiptir. Koruma: İki kullanımlık. Bu güçle kendini veya herhangi oyuncuyu koruyabilir. Koruma gücü linçleri, kahinin görüsünü ve kurtadam saldırılarını kapsar. Lanetleme:Tek kullanımlık. Kullanıldığı oyuncu 1 tur sonra ölür. Ölen oyuncu Kurtadam veya Okültist ise lanetleme gücünü geri kazanır. Eğer demon ise okültist ölür.[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]Avcı: Oyun boyunca iki kişiyi vurma hakkına sahiptir ve vurduğu kişilerin hepsi kurtadam, okültist ve/veya demon dışındaki rollerdeyse intihar eder. Oyunun herhangi bir safhasında bu hakkını kullanabilir.[/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][right]image[/right]
[td][/td]
[/td][td]image[/td]
[/tr]

[tr]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/XBohN.jpg[/img][/center][/td]
[td][/td]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/Q5AZq.jpg[/img][/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]Kahin: Kahinin özelliği, Görü gücüdür. Görü ile her tur seçtiği bir kişinin rolünü öğrenebilir. Eğer demon'u görürse gözleri yanar ve gücünü bir daha kullanamaz.[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]Demon: Kurtadamlardan birinin ismini bilen, düşmüş bir melektir. Bir sivilin bedeninde olduğundan kimse (kahin hariç tabi) onun demon olduğunu fark etmez. Demon'un ayartma özelliği vardır ve oyunda toplamda iki kez istediği bir kişinin oyunu istediği gibi değiştirebilir. Bu güç Okültist, Promethean ve Kahin üzerinde işe yaramayacaktır. Bu güç simültane ölüm yaratmak için kullanılırsa, ölen hiç bir oyuncunun bu yukarıda söylenen rollerde olmaması gerekir.[/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][right]image[/right][/td]
[td][/td]
[td]image[/td]
[/tr]

[tr]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/2DqGR.png[/img][/center][/td]
[td][/td]
[td][center][img size=150]http://i.imgur.com/DtPlI.jpg[/img][/center][/td]
[/tr]

[tr]
[td][center]Promethean: Frankeştayn canavarının soyundan gelen bu varlıklar insana dönme umudunu aramaktadırlar. Oyun boyunca, eğer üç veya daha fazla sivil linç ederse gerçek yüzünü saklayamaz hale gelir, insanlıktan uzaklaşır ve rolü açıklanır. Ayrıca eğer kurtadamlar tarafından av seçilirse, ilk saldırıyı atlatır ve kendisine saldıran kurtadamlardan birisinin rolünü öğrenir. Eğer oyunda tek kurtadam varsa bu güç devredışı kalır.[/center][/td]
[td][/td]
[td][center]Geist: Kurtadam tarafından öldürülmüş oyuncular, 10'da 2 ihtimalle ölü bedenlerine dönüp köyde bir turluğuna daha dolaşma hakkına sahiptirler. Bir adet linç oyu verme hakkına sahiptirler. Eğer oyu kurtadama gider ve kurtadam öldürülürse, yine 10'da 2 ihtimalle bir tur daha kalma şansını elde ederler. Geistler hiç bir şekilde öldürülemez, linç edilemez. Ayrıca bu rol oyun başında elde edilemez. Özel rolü olan oyuncular bu şansı elde edemez.[/center][/td]
[/tr][/table]

Kazanma Şartları

Spoiler:
Sivil
-Hayatta kal.

Kurtadam
-Hayatta kal.
-Bir kişiyi başarıyla dönüştür.

Okültist
-Hayatta kal.
-Bütün güçlerini en az birer kere başarıyla kullan.

Avcı
-Hayatta kal
-Kurşunlarını başarıyla harca.

Kahin
-Hayatta kal.
-Kurtadam, okültist ve demon rollerinden iki tanesini (aynı rolden iki kişi veya farklı rollerden birer kişi) tespit et.

Demon
-Hayatta kal.
-Ayartma gücünü iki kez başarıyla kullan.

Promethean
-Hayatta kal
-Üçden fazla sivil linç etme. Oy verdiğin ancak linç edilmeyen kişiler sayılmıyor.

Yazılar & Oyuncular & Kazananlar

Spoiler:
-nester
-deathly hallow -Kahin
-XFire1994 -Sivil
-Fighter -Kurtadam
-hadicanımoradan -Sivil
-stabilo -Sivil
-Lunod -Sivil
-Amenquiver -Kurtadam
-bayonetverss -Sivil
-Quendarth -Okültist
-Audiodragon -Demon
-UtherLightbringer -Kurtadam
-tolgaxp
-Galadriel
-Snake -Promethean
-bfrheostat -Sivil
-cemreserpal

-Tur 1 - Giriş
-Tur 2 - Sessizlik
-Tur 3 - Sıkıntı
-Tur 4 - İlk Kan
-Tur 5 - Abov
-Tur 6 - Simültane
-Tur 7 - Cinayetsiz
-Tur 8 - Hülolop

Tur 7

Spoiler:
Mevcut Oylar
-Audiodragoon -3- (cemreserpal, nester, tolgaxp)
-Galadriel -1- (Audiodragoon)
-cemreserpal -1- (Galadriel)

Vazgeçenler
-

Oylamayanlar
-

Spoiler:
Mevcut Oylar
-Quendarth -3- (cemreserpal, Galadriel, nester)
-Galadriel -1- (Quendarth)

-Pas (Audiodragoon)
-Sonlandırma (tolgaxp)

Vazgeçenler
-

Oylamayanlar
-

Tur 5

Spoiler:
Mevcut Oylar
-XFire1994 -3- (Quendarth, Audiodragon, Amenquiver)
-Quendarth -3- (Nester, tolgaxp, XFire1994)
-Amenquiver -3- (Galadriel, deathly hallow, cemreserpal)

Vazgeçenler
-deathly hallow (quendarth -> amenquiver)
-cemreserpal (quendarth -> amenquiver)

Oylamayanlar
-

Tur 4

Spoiler:
Mevcut Oylar
-Utherlightbringer: -6- (Deathly Hallow, Cemreserpal, XFire1994, tolgaxp, nester, quendarth)
-Quendarth -2- (Snake, Audiodragon)
-Amenquiver -1- (Galadriel)
-Deahtly Hallow -1- (Utherlightbringer)
-XFire1994 -1- (Amenquiver)

Vazgeçenler
-

Oylamayanlar
-lunod

Tur 3

Spoiler:
Mevcut Oylar
-Fighter -7- (cemreserpal, tolgaxp, galadriel, nester, utherlightbringer, stabilo, fighter)
-Galadriel -5- (deathly hallow, xfire1994, audiodragon, quendarth)
-Amenquiver -1- (Snake)

Vazgeçenler
-audiodragon (Quendarth -> Galadriel)
-Stabilo (amenquiver -> fighter)
-Utherlightbringer (galadriel -> fighter)

Oylamayanlar
-lunod
-amenquiver

Tur 2

Spoiler:
Mevcut Oylar
-Hadicanımoradan -5- (Cemreserpal, tolgaxp, amenquiver, Quendarth, Lunod)
-Amenquiver -2- (Snake, stabilo)
-Cemreserpal -2- (Hadicanımoradan, deathly hallow)
-Quendarth -2- (Audiodragon, Galadriel)
-Galadriel -1- (Utherlightbringer)
-UtherLightbringer -1- (xfire1994)
-deadly hallow -1- (nester)

Vazgeçenler
-deathly hallow (stabilo -> cemreserpal)

Oylamayanlar
-Fighter

Tur 1

Spoiler:
Mevcut Oylar
Bayonetverss -6- Audiodragon, hadicanımoradan, nester, XFire1994, Lunod, Galadriel
Amenquiver -3- Fighter, stabilo, bayonetverss
hadicanımordan -2- bayonetverss, tolgaxp
deathly hallow -1- cemreserpal
bfrheostat -1- Amenquiver
Snake -1- UtherLightbringer
stabilo -1- Quendarth
UtherLightbringer -1- Snake
XFire1994 -1- deathly hallow

Vazgeçenler
bayonetverss (hadicanımordan -> Amenquiver)
bfrheostat (XFire1994 -> hadicanımordan)
deathly hallow (Fighter -> XFire1994)
hadicanımoradan (XFire1994 -> Bayonetverss)
nester (Deathly hallow -> bayonetverss)
Snake (deathly hallow -> UtherLightbringer)
stabilo (hadicanımordan -> Amenquiver)
UtherLightbringer (deathly hallow -> Snake)

Oylamayanlar
-
nester
Üye
ben katılırım ama oyun karışık ya biraz :(
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Varım. İlk oyunum olacak eheh.
XFire1994
Üye
Count me in.

Bence oyuncu sayısından dolayı o rollerin yarısı oyunda olmayacak ama =P
Fighter
Üye
"Adra oynatabilir mi?" demiştim, sonra bi baktım forumlara bilmemkaç yerde moderatörmüş. "Neyse, hikayesiz oynatabilir" dedim sonra geldim buraya bir baktım... Helal olsun. : )

Ayrıca oyuna yeni geleceklere de uygun bir setting olmuş, kimse uzman değil. Kısacası, VARIM!
XFire1994
Üye
hadicanımoradan da oynayacak bu arada, şu an offline olduğu için kendisi yazamıyor.
AdramelechAdramelech
Üye
Aslında kurallar çoğu oyunla aynı, sadece roller biraz fazla. Biraz daha frp tarzında.

Oyun başladığında ilginç bir şey yapacağım, umarım beğenirsiniz. ^^
stabilostabilo
Üye
Ben de oynarım.
LunodLunod
Üye
Adra taktir ettim ve verdim şukunu varım diyorum efendim ne zamandır oynamıyordum.
hadicanımoradan
Üye
Ben de oynamak istiyorum diye girecektim fakat orada zaten ismim yazıyormuş.

image
XFire1994
Üye
Ben yazdırdım olm, sonra yine "ya kaçırdım ben oyunu yeaaaaaaa" deme diye bizzat yazdırdım =P
discussioncontroller