Drakensang Online
SnakeSnake
Üye
ya haritalar tarlalardan oluştuğu için baştan başa dolaşmaktansa bi yeri işaretleyiverseler güzel olurdu. gerçi ipuçları açık olduğunda görev bölgesine yaklaşıldığında soru işareti ile gösteriyor. sandıklardan eşya alınması gereken bir iki görevi öyle tamamladım.

teknik açıdan bazı rahatsız edici hatalar olsa da, oyun f2p ve beta bir tarayıcı oyunu için gayet güzel çalışıyor denilebilir.
SnakeSnake
Üye
bir iki gündür oyuna hiç giremiyorum. aynı sorunu sizler de yaşıyor musunuz yoksa flash/java'daki bir hata yüzünden mi giremiyorum?

edit: java ve flash'ı tekrar kurdum, şimdi firefox'tan chrome'dan girebiliyorum ama opera'da sorun devam ediyor.
RaideN
Üye
Eğer siyah ekran sorunu ise sağ alttaki java ikonundan control panele gir, General sekmesinde, temporary internet files'ın altında settings var. Ona tıkladıktan sonra açılan pencerede Delete Files tuşu var. Ordan Applications and Applets ve Trace and Log Files'ı işaretleyip tamam de. Apply diyip çık.

Eğer hala olmamışsa şu linkten oyunun mini clientini indir. 8 MB bir şey zaten. Sadece oyunu çalıştırmaya yarayan browser gibi bir şey sanırım :P Java kullanmadan çalıştırıyor oyunu o yüzden Java kaynaklı sorunlarda çözüm olarak kullanılabilir.

http://www.drasaonline.bigpoint.com/applet/DrakensangOnlineSetup.exe

Edit: Path of Exile'a baktım a çok güzele benziyor. O da çıktığında oynanabilir =)
SnakeSnake
Üye
eyvallah reyiz. =) client'i kurayım ben en iyisi, uğraşamayacağım java ile. resmen oyundan soğuttu.

konu dışı: path of exile güzel olacak da inventory sistemi Diablo II'nin aynısı, üç beş tane eşya ile dolacak yani, skill sistemi de çok fazla dala ayrılmış. gözü korkuyor insanın bakınca.
nester
Üye

eyvallah reyiz. =) client'i kurayım ben en iyisi, uğraşamayacağım java ile. resmen oyundan soğuttu.

konu dışı: path of exile güzel olacak da inventory sistemi Diablo II'nin aynısı, üç beş tane eşya ile dolacak yani, skill sistemi de çok fazla dala ayrılmış. gözü korkuyor insanın bakınca.

konunun dışına taşıyorum biliyorum ama path of exile'nin kesin bir çıkış tarihi var mı?
RaideN
Üye

Skiller öğrenilir ya. İnventory sistemi de halledilir bir şekilde sanırım. Halledilmese bile o kadar da önemli değil bence. Beklediğim sayılı oyunlardan biri şuan Path of Exile :D

Bu arada ben de oynayamıyorum adam gibi ya. İnternetim sorunlu. Bugün hiç giremedim mesela. Dün 1 saat falan anca oynayabildim. Onda da quest bulamadığım için (24 level) iskelet kesip andermant CoT falan topladım, biraz da exp geldi. Aslında görev var ama işte uzun süre oynayamadığım için yapamadım :(

@nester
Şuan kapalı betada, sanırım belli bi çıkış tarihi yok :(
SnakeSnake
Üye
bu arada oyunda keylogger var. ne zamandır söyleceğim diyip unutuyorum. antilogger program kullanıyorum ve oyuna her bağlandığımda keylogger uyarısı veriyor. oyun içi sohbeti kullanmıyorum bu yüzden. rastlaşırsak falan "niye iplemiyo lan bu bizi?" diye sövmeyin sonra. :F
RaideN
Üye
Bende de aldım keylogger uyarısı ama pek inanmadım :D Biliyorsun anti virüsler bazen zararsız dosyalara virüs falan diyebiliyor. Yine de tedbiri elden bırakmamak lazım :P

@offtopic
Bu arada ben Path of Exile'ı mmorpg sanıyordum, değilmiş :( Yine de denemeye değer tabi.
SnakeSnake
Üye
ben antivirüs programından değil de haricen kullandığım Zemana Antilogger diye bir programdan aldım bu uyarıyı. antivirüs olarak Eset'i kullanıyorum.

hatta dosyanın adını da yazayım da iyice deşifre edeyim (:D): "app.n3app", uyarıyı veren uygulamanın ismi.
a.entreria.entreri
Üye
sağlam oyun gerçekten, mutlaka denenmeli. deneniyorsa da ''Dandybar'' bulunmalı ve onla birlikte oynanmalı.
discussioncontroller