En son hangi filmi izlediniz? Yorumunuz, notunuz?
Misafir
İzlediğimiz her güzel veya kötü filme bir topic açamayacağımız için, burada toparlanalım.

Bir süre sonra burası güzel arşivlik bir yer haline dönecektir. O filmi izlemek isteyen ve yorumları merak edenlerin işine de yarayacaktır elbet.

Siftah benden  :woot:

[img width=600 height=448]http://thecia.com.au/reviews/b/images/bobby-poster-1.jpg[/img]

BOBBY:
http://www.imdb.com/title/tt0308055/
Tam bir yıldızlar geçiti. Adrese baktığınızda zaten hemen göreceksiniz. RF Kennedy'nin vurulduğu günün sabahından akşamına kadar olan zaman diliminde 22 insanın hikayeleri çok şık ve akıcı bir dille anlatılmış. Normalde beni çok fazla insanın hayat hikayesini kısa sürede öğrenmek sıkar, bu çok farklı. Herkese tavsiye ederim.
Notum 7.7'dir
Zenphex_Majoram
Üye
Planet Earth'ün son bölümünü izledim ama genel seri hakkında konuşmak gerekirse muhteşemdi. Çekimleri nasıl yaptıklarını düşünüyorum bir cevap veremiyorum hakikaten doğa belgeseli dediğin şey bu olmalı dünya'da girilmedik yer bırakmamışlardır da en güzellerini bizimle paylaşmışlardır evet böyle olmalı.

Fazla ayrıntılı bilgi sokmadan, izleyeni sıkmadan, kafasını patlatmadan görüntünün güzelliğine bırakmış yönetmen. Anlatıcının adını unuttum ama o muhteşem BBC aksanı var ya o saf İngiliz aksanı bunun da büyük etkisi var eminim, kendimden geçiyorum adam konuştukça.

BBC hakikaten iyi iş çıkartmış, belgesel dediğin böyle bir şey olmalı. Hiçbir kusur göremediğimden tam not veriyorum. IMDB puanı da 9.8/10 zaten (:

Toplam 11 bölümden oluşuyor ve her bölüm 50 dakikalık. Anlatıcının adı ise David Attenborough'mış.

Aşağıya edit: Benim aklıma en derin kazınan sahne köpekbalığının denizden sıçrayıp foku yakalamasıydı. Yavaş çekimde birkaç tekrarla göstermişlerdi, yüksek çözünürlüklü bir ekrandan izleyemediğime lanet etmiştim. Hayran kaldım. Hakikaten hiçbir kamera titremesi yoktu çok keskin ve kusursuzdu çekimler, ayrıca aynı anda birkaç kameraman çalışmış toplam sayısı 40 diyordu.
hydramarine
Üye
http://www.imdb.com/title/tt0425150/
Jekyll + Hide (2006)

Bilmem kaçıncı bu ünlü romanın uyarlamasını izledim dün. İzlediğim en kötü filmlerden biriydi hayatımda. Konu sözde modernize edilmiş, tıp fakültesine giden inek tipli bir öğrenci esctasy'den kişilik değiştirici özelliği olan bir hap yapıyor ve tıp fakültesini katletmeye başlıyor. Hayatımda gördüğüm en rezil Jeckly Hide uyarlaması, en rezil teen slasher filmi. 86 dakikalık film için bayağı bir kasılmış, esas kız esas oğlanın atolyeden bozma dairesine film boyunca aynı şekilde üç kere gidiyor, asansörde yarım saat yukarı çıkıyor. Bol bol dejenere olmuş, disko müdavimi izliyoruz. Evet, uyuşturucu kötü birşey, sağol yönetmen bize gösterdiğin için. Filmi taşıyan herhangi bir müzik de yok. Parayı döküp bir sürü lisanslı şarkı almışlar, en azından şarkıların çoğu güzeldi. Onları duyunca kendinize geliyorsunuz biraz. Aman diyeyim, uzak durun. Gidin bir yerden Dodgeball filmini bulup izleyin bunun yerine. Hem yeni bir spor öğrenirsiniz :D

Notum: 3.0

Yukarı edit: Ben de yaz başında yarısına kadar geldim o serinin. Dediğin gibi adamlar görüntüye inanılmaz önem vermişler. Şu Afrika köpekleri ile ilgili belgeselde, dünyada bir ilki gerçekleştirip helikopterin üstüne titremeyen kamera yerleştirmeyi ve onunla ilk defa helikopterden Afrika köpeklerinin av stratejini tamamıyla gösteren bir sahne çekmeyi başarmışlar. Köpeklerin aralarında gruplara ayrılıp avlanmasını ancak bu sayede çekebilmişler. Her bir belgesel için 10 dakikalık yönetmen günlüğü gibi birşey vardı dvdsinde, onları izlemesi de çok zevkli her bölümün üstüne. Ayrıca David Attenborough artık belgesellerle özdeşmiş bir isim. 2. Dünya Savaşı diyince de bu adam akla gelir, Commandos serilerindeki ses de onun olması lazım yalnış hatırlamadıysam..
Misafir
Kim kiduk'tan the Isle'ı izledim. TAbii ki nefis bir filmdi. Etkileyici. Notum 8 idir.

Veee sanırım pek film izlemiyoruz?
Kastrasyon
Üye
Notes On A Scandal...

Judi Dench'in performansı muhteşemdi. Senaryoda da çok hoşuma giden bazı replikler vardı. Barbara Covett karakteri de çok başarılı yaratılmıştı. Ama beklediğimi de bulamadım. Bir şaheser izlemeyi umuyordum. Maalesef bu kaliteden uzaktı. Yine de 8 verebilirim sanırım. İzlenmeli.
Misafir
Zenphex_Majoram/Çekimlerin nasıl yapıldıkları her bölüm sonunda anlatılıyor aslında.

Misafir
The Net isimli bir filmdi . Film Türkiye'de geçiyor ve başrol alman . Demet Akbağ da oynuyor . Notum 6.4
Icy Tower
Üye
[img width=337 height=475]http://www.gorila.sk/i/imgs_orig/198/6198.jpg[/img]

Entrapment 7/10

Fena film değildi. Sean Connery karizma, yalnız Jones'un konuşması garip, sürekli BAĞIRIYOR. Konu fena değil ama izleyiciyi ters köşeye yatıracağız diye(ya da bunun gibi bir şey) filmin bocaladığı oluyordu. Film çok hızlı başlıyor, ortalara doğru durağanlaşıyor ve son olaylarda tempo iyi. Bunun dışında diyaloglar az. Sean Connery'nin daha fazla konuşmasını, ikili arasında daha çok şey olmasını isterdim. Yüzeyseldi film ya. İkili arasında aşk, nefret ne biliym en ufak bir elektrik hissettirmiyordu. Bunun dışında planlar ve hazırlık aşaması da daha detaylı olmalıydı. Belki de senkronlu izlemeliydim. Kim ne derse desin Türkçe dublaj(iyiyse) filmlerde biraz olsun farklılık yapıyor. Bir de insanları platforma bırakın diye söylüyorlardı ama kimse gelmiyordu.
Blaine
Üye
Bana şans Dile filmini izledim oyuncular güzeldi lise yıllarına güzel bir ışık tutan filmdi sinema eleştirmenlerinin bazıları tarafından iyi eleştiri almasa da ben beğendim :)
Notum 8 ;)
Anlatamadıklarınız,söleyemedikleriniz hadi herşeyi anlatın duysunlar!

Çağan Irmak'ın ilk uzun metrajlı filmidir bu arada...
Misafir
The Assasination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Acayip bir filmdi ve acayipti iyi kelimesinin bir değişiği olarak kullanmıyorum. Film Jesse James'in suikastine yoğunlaşmıştı ama anahtar birkaç olay ve bir iki istisna dışında diğer sahnelerin hiçbir önemi yoktu (yani karakterler hakkında bir fikir falan edinmemizi sağlama zahmetine girmiyordu) devamlı ağır bir Missouri aksanıyla konuşuyorlardı öyle. 6-7 gibi bir not veriyorum ben, ama yok şunu sorun bana notum ondur: Brad Pitt ve Casey Affleck'in oyunculuklarına kaç puan veriyorsun? On arkadaş on. Bilmezdim Brad Pitt'in bu kadar dengesiz, Casey Affleck'in bu kadar tıfıl olabileceğini. Bir yer var biliy-("CUT!")
Quicksilver
Üye
Jesse James güzeldide psikolojik yapıcam diye çok kasmışlar sıktı biraz. Çok küçük 1 gruba hitap ediyor.
discussioncontroller