En son hangi filmi izlediniz? Yorumunuz, notunuz?
SwooshSwoosh
Üye
ben de 2 gece evvel izledim bunu vasat bile değil 4 punkte annnnnnnnnca
tolga_pctolga_pc
Üye
Niye , ne bekledin ki filmden? İşini iyi yapan klasik bir gerilim filmi işte.

Ben öcülü film izlemeyi sevdiğim için özellikle izlemeye çalışıyorum denk geldikçe, adrenalini güzel oluyor. İyi geren ya da zıplatan çok nadir kaliteli film var zaten, onları da ötelememek lazım. James Wan'ınkilerden öte kaliteli korku (gerilim değil) filmine denk gelemedim o da ayrı. Jumpscare'i harika kullanıyor herif.
SwooshSwoosh
Üye
ne bilim germedi beni çok barizdi nerede ne olacağı
geçenlerde as above so below izledim mesela o gayet iyiydi sürekli diken üstünde tutma konusnda

Beğenenler: tolga_pc

tolga_pctolga_pc
Üye
İniyor dediğin film, bir de Descent'ı çektim . O arada sen post atarken de ismi tesadüf eseri dediğin filme benzeyen başka bir filme denk geldim

Below 6/10

2. dünya savaşı sırasında bir denizaltı'da geçen gerilim bu sefer. Oyunculuklar harika (Bruce Greenwood ve Olivia Williams). Gerilim demeyeyim ama gizem yönü gayet sağlam. Ana konu olarak beklediğim derecede klişeydi. Yapım yılı 2002 olması yüzünden de germeyi başaramadı pek, ama konu ve işleniş sonuna kadar izlettiriyor.
CuriosityCuriosity
Üye
Salò o le 120 giornate di Sodoma 8/10

Metafizik konusunu viktorya dönemi buhranları üzerinden anlatmaya çalışan bir James Cameron başyapıtı.Mükemmel bir komedi filmi.Özellikle Samson'un annesinin Long Dong Silver ile olan sahnesi sinema tarihine adını bronz harflerle yazdıracak düzeyde kaliteliydi.Ustaişi bir yapım mutlaka izlemeyin.

Beğenenler: jcdenton

SwooshSwoosh
Üye
descent de güzel film. kapalı yer gerilimi güzel oluyor böyle basık basık

Beğenenler: tolga_pc

tolga_pctolga_pc
Üye
Avengers : Infınıty War 7/10

Haydaa keşke ilk çıktığında cimrilik etmeyip sinemada izleseymişim, en azından beklenti yapmazdım boş yere, neyse o kalırdı. Çok vurucu şeyler bekliyordum, dümdüz sokak serserisi gibi savaşmalarını değil tüm güçleriyle saykodelik mücadelelere girmelerini , arka arkaya dramatik diyaloglar kurmalarını falan. Dramatik ölüm ve sahne adına sadece filmin en başı ve ruh taşı mevzuu dışında kalanlarda zerre birşey hissetmedim. Ekşın aar traştı , bunun sebebi de çok bariz filmin tutup tutmayacağı korkusu. Tutmazsa para çöpe gitmesin diye şaşadan uzak çayır çimende milleti kapıştırmaları çok bayıktı, hayatımda ilk defa aksiyon sahnesi skiplemiş olabilirim. Bunun bir diğer sebebi de mide bulandırıcı seviyeye gelen copy paste kamera açıları, hiç hissettirmiyor yav savaşın şiddetini.

İzlerken hep birşeyler eksikti inandırıcılık adına, ne bileyim beklediğimin 5te 1i kadar anca sardı diyebilirim.
MosquéteroMosquétero
Üye
marvel filminden ne bekliyordun ki. bütün filmler

build-up -> birkaç espri -> aslında twist olduğu çok bariz olan bir olay -> birkaç espri -> tam olarak tahmin ettiğin olay -> birkaç espri -> son dövüş -> kapanış -> bir şakalı bir şakasız after credits

tarifini takip ediyor. şimdiye kadar izlediğim bütün marvel filmlerini birkaç saat anlamsız eğlenceli vakit için (ayrıca imax ısmarlayan arkadaşım var) izliyorum. her seferinde de memnun kaldım doğrusu.

yaw adam 2000 metrelik uçurumdan düşüyor nasıl hayatta kaldı lan? diye izlersen bir şey anlamazsın zira taytlı adam filmi sonuçta : D
__skytalker____skytalker__
Üye
Böyle random beklentiler kurup kendi kafasındaki olmayınca bok atan izleyici favori izleyici tipim olsa gerek.

Beğenenler: Taxman, mcprozack, Neal Caffrey

Eddard StarkEddard Stark
Üye
Yalnız filmin aksiyon kısmı cidden hiç tatmin edici değildi bence de. Hani neler yapılabileceğini düşününce potansiyel harcanmış gibiydi.
discussioncontroller