En son hangi filmi izlediniz? Yorumunuz, notunuz?
Misafir
Maggie Gylenhaal şu piyasadaki az sayıda kaliteli bayan karater oyunculardan biri zaten. Ben Secretary'deki rolünü duyduktan sonra hep öyle roller alır diyordum, sonra Stranger than Fiction'da bir kurabiye satıcısı olarak gördüm. Destekliyoruz karakter oyunculuğunu bayanlarda, sıkıldım leading lady arketipine harfiyen uyanlardan beah.
[WT]Elessar
Üye
Elizabeth I - The Golden Age'e gittim ve açıkçası salondan memnun dönmedim. İlk filmi izlemişseniz bu filme gerek yok. Ancak Cate Blanchett'a söz yok. Harikaydı. Filme 7.8/10 veririm. Eğer ilk filmi izlemediyseniz, bu filmi izleyin bence.
Kastrasyon
Üye
Bugün Yumurta'yı izledim.

Yönetmeni açıkça Nuri Bilge Ceylan'ın etkisinde kalmış. Onun tarzına uygun bir teknikle filme alınmış bir öykü bu. Bu yönüyle beni biraz rahatsız etti aslında. Bazı çok uzun ve suskun planlar vardı. Dahası, Nuri Bilge Ceylan'ın anlatımındaki o şiirselliği göremedim. O ölçüde bir deha bu filmde yoktu. Yine de sonlarına yaklaştığımda filmi sevdiğimi hissettim. Nedensiz geldi. Bu filmi sevmek için az sebebim vardı. Oysa sevmemek için çok.

Fakat son sahnede neyi sevdiğimi anladım: Filmin olağanüstü samimiyetini. Üniversiteye hazırlanan Ayla'nın "Diş teknisyenliği okumak istiyorum. Muhasebe de olabilir. Ya da hemşirelik." derken nasıl gözlerinin parıldadığını gördüm çünkü. Pek çoğumuzun tenezzül etmeyeceği o işlerin onu nasıl da sevinçle doldurabildiğini gördüm. Ve Yusuf'un, tüm gençlik hatalarına rağmen yaptığı o son seçimi.

Türk insanının gerçekten ihtiyaç duyduğu türden bir öykü anlatıyor bu film. Unuttuğumuz bir şeyleri hatırlatıyor. Bir takım eksiklikleri, hataları bu yüzden görmezden geliyorum ve filmi üreten ekibe saygılarımı sunuyorum.

9,5/10
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye
Robert Redford'un yeni filmini öneren var mı ?
Lucifer
Üye
Olumsuz eleştiriler aldığını duyduydum. Bayaa da taraflı bir filmmiş sanırsam. Gerçi izlemeden konuşmak doğru değil ama duyduklarım bunlar.
Dexter
Üye
beowulf indirdiydim, spam'miş meğerse... yani mavi ekran izledim :)
Edebi?
Üye
"Beowulf" u sinemada izleme gafletinde bulundum animasyon olmasaymış bir LOTR çıkarmış konusundada söyledim bunu kaç kere ;D
10 üzerinden 5.4...
Misafir
Robert Redford'ı sevmem de, taraflı film çekme eğilimi pek olmayan bir adamdır. Zaten film savaş karşıtı diye biliyorum.

O değil de bugün Şark Vaatleri girdi vizyona. A History of Violence'ı pek sevmemiş biri olarak Cronenberg'e bir şans daha verme niyetindeyim vallahi, ne diyeyim.
PotterPotter
Üye
Bourne Ultimatum...sevdim bence serideki en iyi filmdi...Die Hard 4'ün abartısından sonra iyi geldi...
BlasT
Üye
Saw 4 ü seyrettim ve ne yalan söyleyim sevmedim ben. Peh. neyse o değil de siz reign over me yi seyredin iyidir güzeldir etkileyicidir çok severim bu filmi.
discussioncontroller