Kurtadam - TwoMind
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
sonâdorsonâdor
Üye
Herkese merhaba efenim, nasılsınız? İyi gibi duruyorsunuz buradan.

Şimdi, yukarıda gördüğünüz site, oynanışa doğrudan etki etmese de hikâyenin bel kemiği olacak bir konumda duruyor. O yüzden oyun süresince o siteyi sık sık ziyaret etmeniz, güncellenen haberleri, açılacak başlıkları falan görmeniz avantajlı hale geçirebilir oyuncuları.

Bunlara girmeden önce, kafamızdakini ufak şekilde açıklayayım sizlere.

--

Biliyorsunuz, Kurtadam oyunlarını klasik şekilde oynatmayı da oynamayı da sevmiyorum. Bundan önceki oyunumu oynayanlar Kurtadam mantığından ne kadar uzak olduğunu zaten biliyorlar. İşte bu yüzden, bu oyunu da olabildiğince o düzenden çıkarıp farklı bir oynanış sistemi sunmaya çalıştık. Temelde aynı olay, her gün sonunda oylar toplanacak ve en fazla oy alan kişi "gg" olacak. Yalnız, bu oyunda kesin ve net olarak "kurtadam" "sivil" "melek" gibi roller yok. Burada, sizlere oyun başlamadan vereceğimiz başlıklar altında kendinizin oluşturacağı karakterler var.

Diğer oyun RP bazlı olduğu için oynanmamıştı, ikinci kez emeklerin boşa gitmemesi için bu oyunu o şekilde tasarlamadık. Ancak karakter yaratımı hala sizin elinizde. RP yapmak isteyenler için yine sadece RP konusu olacak, RP yaparsanız bize hikâye anlamında yardımcı olacaksınız, yapmazsanız da siz bilirsiniz tabii ki.

Gün boyunca oyunda kullanacağımız sistemleri yavaş yavaş açıklayacağız buralardan ama, şöyle söyleyeyim, atacağınız her linç oyunu, yapacağınız her simültaneyi düşüneceksiniz. Düşünmediğiniz taktirde de kısa sürede "gg" olacaksınız.

@Xfire, site güncellendi. =)
SnakeSnake
Üye
"basit" bir kurtadam oyunu için hikayeyi bir site üzerinden aktarmak. hani oyun dünyasından alışkınız böyle şeylere de bir kurtadam oyunu için böyle bir proje hazırlamak... manyaksınız ve süpersiniz. :D

Spoiler:
şu bilinçaltı yazılım hedesi ile ilgili:

teori 1. ya bu zıkkım her zaman olduğu gibi bazı kişiler üzerinde yanlış etkiler doğuracak, birileri sapıtacak. (başka türlü oyun olmaz zaten :D)

teori 2. ya bu hede insanların düşüncelerini temizleme ayağına uydurulmuş bir yalan

teori 3. hepsi

yalnız ben de manyak oluyorum sanırım bu durumda. ne ciddiye aldım be. :F
sonâdorsonâdor
Üye
İlk ve ikinci mesaj güncellendi, göz atıp soru/öneri/düşüncelerinizi alalım buralara.
hadicanımoradan
Üye
image

-/+ sistemi çok güzel olmuş. Ama -3'e gelenler için oyun acaip zor. Yani fazla zor olmuş sanki...
SnakeSnake
Üye
"mood" sistemi gayet mantıklı olmuş. aklıma takılan tek soru hangi "mood"da olacağımız oyunda açıkça belirtilecek mi yoksa sadece biz mi bileceğiz? bir diğer soru da oyunun genel amacı ne? tamam rp yapanları yönlendireceksiniz de, anladığım kadarıyla bu oyunda beyaz ve siyah iki taraf yok. o zaman neye göre linç oyu vereceğiz?
sonâdorsonâdor
Üye
-3'e gelen için oyun oldukça zorlaşıyor, evet. İşte bu yüzden, o ruh haline -2'deyken 2'den fazla kişiyi simültaneye götürmediğiniz sürece düşemiyorsunuz. Yani -3'e düşmeniz oldukça zor aslında.

Snake, hikâyeyi bilmediğin için bu soruyu sorman oldukça normal, ama evet, klasik kurtadam oyunlarındaki gibi belirli bir iyi/kötü yok. Bunun yerine, bir hayatta kalma yarışı var. Yani, sen oyunu sana göre her şeyi yapabilecek durumda olanlara vereceksin. Burada da RP giriyor işin içine işte. Survivor gibi düşün, hikâyeyi anlattığımızda oturacak kafanda çok daha güzel şekilde.

Ruh halinin de herkes tarafından bilinmesini istiyoruz aslında. Böylece insanlar senin ruh halini bilir ve neler yapabileceğini daha iyi görebilirler. Çünkü ruh haline göre doğrudan bizim sana özel görevlerimiz olacak mesela.

Sen -2'deyken -atıyorum- sana diyeceğiz ki "bu tur hadicanımoradan'ın linç edilmesini sağla" gibi.
hadicanımoradan
Üye

"mood" sistemi gayet mantıklı olmuş. aklıma takılan tek soru hangi "mood"da olacağımız oyunda açıkça belirtilecek mi yoksa sadece biz mi bileceğiz? bir diğer soru da oyunun genel amacı ne? tamam rp yapanları yönlendireceksiniz de, anladığım kadarıyla bu oyunda beyaz ve siyah iki taraf yok. o zaman neye göre linç oyu vereceğiz?

Şunu bende merak ediyorum. Taraf yok sanırım o zaman Last Man Standing mi olacak oyun?
AdramelechAdramelech
Üye
Ya şöyle bir şey var, -1 olan adamın elleri titriyordur, hafif paranoyak olmuştur böyle. İyi değildir yani. -2 olan adam artık en küçük şeyde çığlık atar. Sinirleri gerilmiştir. -3 olan adam yerde oturur bütün gün. Bir noktaya dümdüz bakar.

Tabi herkes buna benzer olacak demiyorum, sadece örnek olarak bu moodları rplere nasıl ekleyebileceğinizi söylüyorum.

Özel görevlerin verilmesi ve oyunun yönlendirilmesi konusunda görevi Bilinçaltı Yazılımı alıyor. Kendisi oyun boyunca oldukça canınızı sıkacak.
QuendarthQuendarth
Mod

-2 -> -1 Değişimi: "Pas" hakkını kullanmış kişiye oy vermek.

Bu tam açık olmamış. Pas hakkını o turda kullanan birisine mi oy vermek gerekiyor yoksa önceden kullanmış olsa da olur mu?
discussioncontroller