Kurtadam - TwoMind
SnakeSnake
Üye
işte olayın bütün heyecanı da o bilinmezlikte gizli. yanlışlıkla simultane yapmamak için ve kendi durumunu da daha iyi bir ruh haline taşıyabilmek için vereceğin kararı iki-üç kere gözden geçirmen gerekecek. öteki türlü -3'e düşen birinin hiç kurtulma şansı kalmayccak mesela, çok kötü bence.
XFire1994
Üye
Abi senin dediğin sistem için hem herkesin rp yapması hem de yapılan diğer rpleri dikkatlice gözden geçirmesi lazım. E biliyoruz ki bu oyun öyle yürümüyor, millet uğraşmak istemiyor, ondan sonra insanların saatlerce uğraşıp emek verdiği sistemler çöpe gidiyor. Ayrıca -3'e inen adam çok mu masum olacak sence? Bi zahmet gidip simultane yapmasın o da =P
SnakeSnake
Üye
e kimse simultane yapmazsa ya da 0'ın altına düşmezse neye göre linç oyu vereceksin? zaten senin vereceğin kararlar belli ölçüde sonâdor ve Adra tarafından belirlenecek, onların sana vereceği özel görevler sayesinde. geriye sadece ruh halinin açıkça belirtilip belirtilmeyeceği kalıyor. açıkça belirtilirse -2/-3'e düşmüş birine oyunu kazanma şansı tanınmamış olur. kurtadam oyunundan farklı değil sonuçta. kimin kurtadam olduğunu herkes bilse eğlenebilir misin? aynı şey.
XFire1994
Üye
Aynı şey değil işte. Burada o -2/-3 değerleri o kişinin kaç oyda gideceğini belirliyor ve bu değerleri bilmezsek felaket simultane ihtimalleri oluşur, ondan sonra herkes -2/-3 seviyelerine düşer hatta. Ayrıca tekrarlıyorum, -3e inen biri bunu yanlışlıkla yapmaz(ruh halleri belirtildiği sürece) dolayısıyla başına geleceği de kabul etmekten başka çaresi olmaz.
SnakeSnake
Üye
abi kurtadamdan nasıl farkı yok. önceki oyunda ben üç kişiyi simultane ettirmeye çalıştım ikisi sivil çıktı az daha fail oluyordum. aynı şey işte. üstelik oyunun asıl amacı hayatta kalmak ise neden biri kasten kendini -2/-3'e düşürecek bir hamle yapsın ki? oyunun başında senden karakter bilgisi istemelerinin sebebi o. o karakter bilgilerine göre sana özel görevler verilecek. o görevlerin sonuçlarına göre de -/+ olacak ruh halin. bunun bilinmesi oyundaki kurtların ve özel rollülerin bilinmesi demek. bilmeden tahmin yürütmeye çalışarak oynamak işi daha da zorlaştırır. demin de dedim. simultane linç yapmamak için daha dikkatli oynaman gerekir eğer ruh halleri belirtilmezse. ki bu iyi bir şey. =) yoksa öbür türlü zaten herkesin kimliği ortada olduğu için ne bir amacı kalır oyunun ne de ters bir hamle yapabilirsin. misal sana özel görev verildi diyelim ruh hali +2 olan birini linç ettirmen için. nasıl ikna edeceksin diğer oyuncuları? edemezsin. ama ruh halleri gizli olursa manipülasyon akar. :F
Lordmuti
Üye
Ama şimdi ilk mesajda bu - ve + durumlara gelmek için yapılması gerekenler var ya, şimdi ben oyuna katılacak olsam onları bir yere kopyalamış ve her turda kim ne yapmuş diyerek inceleyecek biri olurdum. -3'e düşen olursa anında linç ettirirdim, ki kanıtlarım da var bak bu tur şunu öbür tur bunu yaptı diye.

Bunun olmaması için, bence ya şimdiden bu - ve + için gereken koşulları değiştirin ve oyunculara söylemeyin ya da herkesin birbirini bu şekilde tespit etse bile direk linç ettirememesini sağlayacak bir sistem geliştirin.

Geçen oyunu okudum, izledim hep güzeldi. Bu daha güzel olur inşallah.
sonâdorsonâdor
Üye
Eöö arkadaşlar, kaçırdığınız noktalar var yalnız.

-3'e düşmek intihar etmek anlamına geliyor söylediğiniz gibi, bu da bizim istediğimiz bir şey. Bakın, -2 durumundayken simültane yapmadığınız sürece -3'e zaten düşemeyeceksiniz. Yani 0 durumdayken istersenşz 67434125 tane insani simültane ile götürün, bunun bir etkisi olmayacak. O durum yalnızca -2'nin görevi, anlatabiliyor muyum?

Ruh hallerinin açık olması da, oyuncuların diğerlerine karşı RP ya da doğrudan oy dağılımlarındaki taktiklerini daha rahat görmeleri için. Hani polis olan birine kolayca saldırmak istemeyeceksiniz belki ya da dediğiniz gibi -3'teki adam direk ölmeyecek, psikopatlığı onu bir tur kurtarabilecek.

Nasıl ki bazı oyunlarda kurtadam saldırıları tamamen başarılı olmuyor, bu oyunda da linç sistemini böyle düşünebilirsiniz. En fazla oyu alan kişi illaki linç edilecek diye bir şey yok. O da hikâyeyle bağlantılı olacak işte.
SnakeSnake
Üye
oyun ne zamana hazır olur bu arada? iyice meraklandı(k)m.
XFire1994
Üye
Snake gizli soruyu falan mı sordu noldu, suspus oldu millet birden :/ Bu arada cidden ne zaman hazır olur oyun?
bayonetverss
Üye
varım he biline. Nasıl yani rolümüzü ve güçlerimizi kendimiz mi yaratıcaz ?
discussioncontroller