Forumu neden öldürdünüz?
hydramarine
Üye
Tahminim odur ki çoğu insan OGZ'nin haberler sayfasını uzun zamandır kısayol olarak kullanıyor. Böylece hem günlük haberleri görüyoruz, hem de oradan foruma atılan son 10 mesaj kısmıyla forumu çok aktif olmaya gerek kalmadan takip edebiliyorduk.

Ana sayfadan o kısmın kaldırılmasıyla, forum kısmına girmek büyük bir azaba dönüştü. Gördüğüm kadarıyla zaten katılımcı sayısı da azaldı. Level'in forumları kadar olmasa da, Vahşi Batı kasabalarını andıran bir sessizlik hakim nüfusa bakınca.

Şu an fark ettim ki forumun ana sayfasında son mesajlar linki var. Ama kullanışlı mı? Hiç sanmıyorum.

Niye böyle yaptınız ey OGZ? Haberler sayfasında son atılan forum mesajlarını geri isteriz.
AlphariusAlpharius
Üye
Valla ben anasayfaya uğramıyorum bile. Bookmark'ımda Son Gönderilen Mesajlar sayfası var. Forum ölüyor gerçi o ayrı.
kurtkapankurtkapan
Üye
Ben de bookmarktan OGZ'ye tıkladığımda "Mesajlarıma yazılan cevaplar" açılıyor.O son 10 mesaj hiç kullanışlı değil benim için.
Ama,"son gönderilen mesajlar" bölümlerinde vs. yukarda haberlerin kayan yazı olarak geçmesi çok iyi oldu.
CoraxCorax
Üye

Valla ben anasayfaya uğramıyorum bile. Bookmark'ımda Son Gönderilen Mesajlar sayfası var. Forum ölüyor gerçi o ayrı.

das
EnewwssEnewwss
Üye
Asıl problem forumdakilerin kendini ötekileştirmesi ve kendilerine yeni bir jargon oluşturması. Dışarıdan gelen birisi buraya uyum sağlamakta zorlanıyor. Ya kendisiyle dalga geçiliyor yada oralara gelmeden kendisi basıp gidiyor bu burnu kalkmışlık kendini beğenmişlik ve ayar manyaklığı üçgeninden kaçarcasına.

Bir ay falan girmediğim de ben bile girmek istemiyorum artık hemen uzaklaşıyorum. Son bir haftadır şu forumu açıp açıp tek bişey yazmadan kapatıyorum.

Yeni gelen tutunamıyor, buradakiler birbirini yiyor ve forumun köklü üyelerinin hepsi gitti. Kalan tek tük insan da artık çaba sarfetmek istemiyor. Böylece giderek küçülen ve kendi yanlışlığına doğru ilerleyen ufak bir topluluk meydana çıkıyor.

Hayır işin garibi dergiden de kimse burayı takmıyor.
dodgerdodger
Üye

ditto.
SoddorathSoddorath
Üye
Enewwss'e katılıyorum, çoğu gelen iki kelam etmek isteyen, tuhaf tutumlarla, aşağılamalarla, çekişmelerle karşı karşıya kalıyor. Birbirini iyi tanıyan belli grupların aralarında muhabbet ettikleri bir yer oldu ne yazık ki. Forum ruhu, o katılımcı ruh öldü.

Yine de ısrar edilirse modların müdahalesiyle düzenlenebilir bence. Mesela dergide Posta İdaresi'ndeki gibi her hafta belli bir tema üzerine yazılabilir. Bu hafta "Vampir Haftası" gibi. Veya "Oyungezer Forumlarında Zombie Festivali" gibi bir temayla, o hafta foruma giren herkesin bir zombie gibi düşünmeye çalışarak yorum yapması sağlanabilir. Kabul ediyorum tırt öneriler ama yaratıcı olmaya çalışıyorum işte; ihtiyaç orada.
rebelboyrebelboy
Üye
Gerçekten foruma el atılmalı, bazı başlıklarda son mesaj tarihleri içler acısı...
Ben de aktif değilim ama doğrusu aktif olacak bir şey de göremiyorum girdiğimde...
Editörler forumu çeşitli etkinliklerle canlandırmalı...
discussioncontroller